«Найбільший наш подарунок – щасливі діти», – Лариса Кошова відвідала низку соціальних закладів до Міжнародного дня захисту дітей

Малеча нині приймає вітання та подарунки з нагоди Міжнародного дня захисту дітей. Це день, аби привернути увагу громадськості на збереженні добробуту усіх дітей щодня, певна заступниця очільника області Лариса Кошова.

Сьогодні посадовиця з подарунками – іграшками, солодощами та фруктами – від імені голови ОДА у межах акції «Не залишати без уваги жодної дитини» завітала до низки закладів області. Зокрема Черкаського обласного спеціалізованого будинку дитини, у Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Теплий дім», Черкаський навчально-реабілітаційний центр та обласний центр дитячої онкології та гематології Черкаського обласного онкологічного диспансеру.

В обласному спеціалізованому будинку дитини приймали гостей наймолодші. Вони підготували власні подарунки для гостей: співали, танцювали та розказували вірші. У закладі натепер перебувають 69 дітлахів, з них – 35 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та 8 дітей з інвалідністю.

– Ця малеча – неймовірна! – ділиться Лариса Кошова. – Їхнє захоплення від гостей настільки щире. У Міжнародний день захисту дітей хотілося б ще раз звернути увагу громади на тих дітлахів, які позбавлені батьківської турботи і які так потребують родинного тепла. Від імені обласної влади сьогодні з приємністю маю нагоду передати їм подарунки. Хоча найбільші подарунки нам роблять діти. Бережімо та любімо їх!

Нині в обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей «Теплий дім» перебуває 38 вихованців. Сюди приймають дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, батьки яких не можуть забезпечити їм належного догляду та утримання, ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків.

– На рівні обласної влади ми працюємо над тим, аби діти не тільки чули про захист 1 червня, а й реально відчували його щодня, – наголосила Лариса Кошова. – Адже всі наші дії, спрямовані на захист дітей, – це, фактично, найкраща наша інвестиція у майбутнє. Приємно, що дбають про дітей і благодійники, волонтери, небайдужі люди.

Далі гості завітали до Черкаського обласного реабілітаційного центру. Тут зараз навчається понад 60 дітей, половина з яких – з різних куточків області. У закладі допомагають здобувати освіту та реабілітують малечу з порушенням інтелектуального розвитку та ЗПР. Загалом у центрі щодень покращують умови перебування дітей.

Насамкінець посадовиця відвідала обласний центр дитячої онкології та гематології. Сюди, на замовлення дітей, передала картини-розмальовки. У закладі кажуть, такий вид дозвілля допомагає підопічним заспокоїтися та зменшує стрес.

– Наразі у закладі перебуває понад 20 пацієнтів, – відзначила Лариса Кошова. – Наймолодшому – всього лише рік. Прикро, що загалом пацієнти «молодшають». Найчастіше сюди потрапляють діти із захворюванням крові. Отримують терапію рік-півтора. У закладі поступово покращують умови, роблять ремонти. Допомагають у цьому й благодійники. Втім діти все одно потребують уваги нас, дорослих. Кожен подарунок для них – ще один стимул до боротьби.