Національний банк поліпшив умови роботи готівкового валютного ринку та зменшив ліміт на зняття готівкової гривні за кордоном
Національний банк України з 21 травня 2022 року скасовує обмеження на встановлення курсу, за яким уповноважені установи можуть продавати готівкову іноземну валюту клієнтам. Раніше відповідний курс не мав відхилятися від офіційного більш ніж на 10%.
Також скасовано аналогічні обмеження на встановлення курсу, за яким банки списують з рахунків клієнтів кошти в гривні, якщо клієнти розраховуються гривневими картками за кордоном.
“Зняття обмежень на встановлення курсів, за якими банки продають валюту населенню, поліпшить умови роботи легальних суб’єктів ринку. Це сприятиме посиленню конкуренції, підвищенню ліквідності легального сегмента та зменшенню обсягу нелегальних операцій. Усе це зробить валютний ринок стійкішим та сприятиме зниженню амплітуди курсових коливань у його готівковому сегменті”, – зазначив заступник Голови НБУ Юрій Гелетій.
Крім того, Національний банк тимчасово зменшив щомісячний ліміт на зняття за кордоном готівки з гривневих рахунків, відкритих в українських банках, до 50 тис. грн в еквіваленті (зі 100 тис. грн, як було досі). Це дасть змогу знизити ризики непродуктивного відпливу капіталу, зменшити можливості для спекуляцій та обходу валютних обмежень, а отже, – захистити міжнародні резерви України.
Громадяни і надалі матимуть змогу знімати за кордоном готівку з валютних рахунків, відкритих в українських банках, у межах щоденного ліміту в 100 тис. грн. Зміни також не стосуються використання платіжних карток за кордоном для розрахунків із метою оплати вартості товарів, робіт та послуг – більшість з них можна й надалі здійснювати без обмежень. Отже, попри зменшення ліміту на зняття готівки з гривневих рахунків за кордоном, громадяни й надалі матимуть змогу задовольняти всі свої нагальні потреби.
Національний банк також заборонив банкам проводити операції, що порушують запроваджені центробанком обмеження або сприяють чи можуть сприяти їх уникненню. Крім того, банкам тимчасово заборонено:
- переказувати кошти з метою надання кредитів нерезидентам (крім фінансових установ);
- надавати кредити юридичним особам у національній валюті для погашення кредитів в іноземній валюті;
- змінювати валюту виконання кредитних договорів, укладених з юридичними особами (крім банків), з іноземної валюти на гривню.
Відповідні зміни також покликані обмежити можливості для непродуктивного відтоку капіталу та зберегти золотовалютні резерви на достатніх рівнях.
Наведені зміни внесені постановою Правління Національного банку України від 20 травня 2022 року № 102 “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18”. Документ набирає чинності з 21 травня 2022 року.
-
16:57Завдяки СБУ 15 років тюрми отримав російський агент, який шпигував за позиціями ППО та блокпостів на Черкащині
Служба безпеки зібрала вичерпну доказову базу на ще одного агента фсб. Він передавав окупантам локації протиповітряної оборони та блокпостів українських захисників на Черкащині. Контррозвідники СБУ…
16:57 -
16:39Ігор Клименко: “Гвардія наступу” сформована та готова до наказів
"Усі вісім бригад – плюс формується дев'ята добровольча бригада "Хартія" – під час наступальних дій будуть у підпорядкуванні Сил оборони. Всі вони повністю сформовані і…
16:39 -
15:46“Безпека людей на першому місці”, – Ігор Табурець доручив проконтролювати роботу укриттів
Практично щоденно ворог атакує країну з повітря. Завдання для влади на всіх рівнях – гарантувати можливості для убезпечення жителів, коли звучить сигнал тривоги. На цьому…
15:46 -
12:00Платники податків Черкащини сплатили до бюджетів 9,8 млрд грн податків, зборів та платежів
Платники податків Черкаської області за cічень-травень 2023 року до бюджетів усіх рівнів сплачено 9,8 млрд грн податків, зборів та платежів. У порівнянні з аналогічним періодом…
12:00 -
11:19Мінцифра презентує інтерактивні симулятори з онлайн-безпеки для дітей та батьків
До Дня захисту дітей на оновленій платформі Дія.Освіта з’явилася серія освітніх матеріалів, які допоможуть батькам захистити своїх дітей та нагадати про правила поведінки в мережі.…
11:19 -
11:12Вмотивований кадровий резерв буде головною рушійною силою реінтеграції наших територій
На нараді під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук обговорювали питання кадрів для деокупованих територій. Зокрема, для освітньої та медичної галузей. Також обговорили кадровий резерв працівників для…
11:12 -
11:08Очільник області подякував особовому складу зонального відділу ВСП за роботу
Двадцятиліття із дня створення сьогодні відзначає Черкаський зональний відділ військової служби правопорядку. Від обласної військової адміністрації та громади за щоденну працю подякував всьому особовому складу…
11:08 -
10:32В області обговорять створення Центру національних меншин
Громадське обговорення Порядку утворення та функціонування Центру національних меншин (спільнот) відбудеться на Черкащині 8 червня в онлайн-форматі. Ініціює захід Державна служба України з етнополітики та…
10:32 -
10:21П’ятеро черкащан представлятимуть Україну на III Європейських іграх у Польщі
Уже за кілька тижнів стартують III Європейські ігри-2023. Цьогоріч вони відбудуться…
10:21 -
09:46Мінсоцполітики: Держава запустила програму єОздоровлення
У Міжнародний день захисту дітей, 1 червня, запущено експериментальний проект для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки «Монетизація дитячого оздоровлення за принципом «гроші…
09:46 -
09:42Родина для кожної дитини: Уряд України та ЮНІСЕФ об’єднують зусилля, щоб якомога більше дітей знайшли свою сім’ю
Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерство соціальної політики та Офіс Президента України за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) обʼєднують зусилля, щоб якомога…
09:42 -
09:10Загальні бойові втрати противника станом на 02 червня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 02 червня 2023 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 208910 (+540) осіб ліквідовано…
09:10