Національний банк поліпшив умови роботи готівкового валютного ринку та зменшив ліміт на зняття готівкової гривні за кордоном
Національний банк України з 21 травня 2022 року скасовує обмеження на встановлення курсу, за яким уповноважені установи можуть продавати готівкову іноземну валюту клієнтам. Раніше відповідний курс не мав відхилятися від офіційного більш ніж на 10%.
Також скасовано аналогічні обмеження на встановлення курсу, за яким банки списують з рахунків клієнтів кошти в гривні, якщо клієнти розраховуються гривневими картками за кордоном.
“Зняття обмежень на встановлення курсів, за якими банки продають валюту населенню, поліпшить умови роботи легальних суб’єктів ринку. Це сприятиме посиленню конкуренції, підвищенню ліквідності легального сегмента та зменшенню обсягу нелегальних операцій. Усе це зробить валютний ринок стійкішим та сприятиме зниженню амплітуди курсових коливань у його готівковому сегменті”, – зазначив заступник Голови НБУ Юрій Гелетій.
Крім того, Національний банк тимчасово зменшив щомісячний ліміт на зняття за кордоном готівки з гривневих рахунків, відкритих в українських банках, до 50 тис. грн в еквіваленті (зі 100 тис. грн, як було досі). Це дасть змогу знизити ризики непродуктивного відпливу капіталу, зменшити можливості для спекуляцій та обходу валютних обмежень, а отже, – захистити міжнародні резерви України.
Громадяни і надалі матимуть змогу знімати за кордоном готівку з валютних рахунків, відкритих в українських банках, у межах щоденного ліміту в 100 тис. грн. Зміни також не стосуються використання платіжних карток за кордоном для розрахунків із метою оплати вартості товарів, робіт та послуг – більшість з них можна й надалі здійснювати без обмежень. Отже, попри зменшення ліміту на зняття готівки з гривневих рахунків за кордоном, громадяни й надалі матимуть змогу задовольняти всі свої нагальні потреби.
Національний банк також заборонив банкам проводити операції, що порушують запроваджені центробанком обмеження або сприяють чи можуть сприяти їх уникненню. Крім того, банкам тимчасово заборонено:
- переказувати кошти з метою надання кредитів нерезидентам (крім фінансових установ);
- надавати кредити юридичним особам у національній валюті для погашення кредитів в іноземній валюті;
- змінювати валюту виконання кредитних договорів, укладених з юридичними особами (крім банків), з іноземної валюти на гривню.
Відповідні зміни також покликані обмежити можливості для непродуктивного відтоку капіталу та зберегти золотовалютні резерви на достатніх рівнях.
Наведені зміни внесені постановою Правління Національного банку України від 20 травня 2022 року № 102 “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18”. Документ набирає чинності з 21 травня 2022 року.
-
16:26Гарячі лінії Уряду допомагають. Мінстратегпром
Місія Мінстратегпрому полягає у формуванні й реалізації державної промислової та військово-промислової політики, державної політики у сфері оборонного замовлення та оборонно-промислового комплексу, а також у літакобудівній…
16:26 -
15:34У Пенсійному фонді Черкащини розповіли, як працює сервіс «Електронна трудова книжка»
Сервіс «Електронна трудова книжка», доступний на вебпорталі Пенсійного фонду України, особливо актуальний в умовах воєнного стану. Про це повідомляє Головне управління Фонду в Черкаській області.…
15:34 -
12:36В яких аптеках Черкащини можна придбати інсулін
У Держлікслужбі області повідомили перелік аптек Черкащини, де можна придбати інсулін.
12:36 -
12:12Як відновити медичні документи, які втрачено на окупованій території під час війни
Через військову агресію рф та постійні обстріли населених пунктів багато українців у пошуках безпечного місця проживання змушені переселятися в інші регіони України або за кордон.…
12:12 -
11:41НБУ перерахував на потреби військових понад 17,3 млрд грн, на спецрахунку залишилося 224 млн грн
Національний банк інформує про стан спеціального рахунку для допомоги Армії та рахунку Міністерства соціальної політики для гуманітарних потреб. Про спецрахунок для допомоги Армії Станом на…
11:41 -
11:12Як почати отримувати «доступні ліки» під час воєнного стану?
Через військову агресію рф та викликані війною стреси, погіршення побутових умов, багато українців стикаються із загостренням старих і появою нових хвороб, відчувають негативні наслідки впливу…
11:12 -
10:02Доступні кредити: бізнес отримав майже 45 тисяч кредитів на 127,2 млрд грн
Банки видали підприємцям майже 45 тисяч кредитів на 127,2 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» з початку її дії. За минулий тиждень бізнес отримав…
10:02 -
09:37Уряд створив посаду Уповноваженого з питань внутрішньо переміщених осіб
Після повномасштабного російського вторгнення майже третина українців були вимушені покинути свої домівки - Держава реагує на це, створюючи інституційні засади для допомоги внутрішньо переміщеним особам.…
09:37 -
09:26Загальні бойові втрати противника станом на 29 червня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого до 29 червня орієнтовно склали: особового складу / personnel - близько/ about 35450 (+200) осіб ліквідовано / persons…
09:26 -
09:18Потрібно, щоб Росія припинила вбивати людей, потрібно притягти її до відповідальності за тероризм – виступ Президента України на засіданні Ради Безпеки ООН
https://youtu.be/JO459A_YvHs Шановні пані та панове! Передусім хочу подякувати албанському головуванню в Раді Безпеки ООН за оперативне скликання цього засідання на прохання України й за можливість…
09:18 -
08:20Гарячі телефонні лінії Уряду допомагають. ДМС
Державна міграційна служба надає роз’яснення під час війни щодо отримання послуг з оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки і паспорта громадянина України для виїзду…
08:20 -
07:15Правоохоронці та розвідка України роблять усе, щоб встановити всіх російських військових, які відповідальні за терор проти наших міст – звернення Президента Володимира Зеленського
https://youtu.be/APzcfzW8lsw Українці! Українки! Всі наші захисники й захисниці! Щойно я взяв участь у спеціальному засіданні Ради Безпеки ООН, яке було скликане на прохання України. Скликане Албанією…
07:15