На Черкащині відновили «тепле кредитування»

У Черкаській області з квітня відновили видавати теплі кредити. Цьогоріч уповноважені банки (АТ Ощадбанк, АБ Укргазбанк) видали 275 кредитів на 10,9 млн грн. За 2018-2020 роки, часткову компенсацію відсоткової ставки за кредитами отримали 236 позичальників на 500 тис. грн.

За перший місяць роботи програми у цьому році 6 869 сімей Укрїани отримали  273 млн грн «теплих кредитів», а саме:

• 265 млн грн – на енергоефективні заходи у приватних будинках;
  • 8,6 млн грн – на твердопаливні котли.

Понад 270 млн грн залучених «теплих кредитів» – це значна сума коштів. Для порівняння це навіть перевищує загальний обсяг виданих кредитів за аналогічний період минулого року.

«Статистика підтверджує, наскільки необхідною є державна підтримка населення під час утеплення осель та підготовки до наступного опалювального сезону. Адже комплекс енергоефективних рішень – надійний спосіб заощадити навіть до 50% і більше на комунальних витратах», – прокоментував Костянтин Гура, в.о. Голови Держенергоефективності.

Нагадуємо, що за умовами програми учасники одержать компенсацію:

• 35% суми кредиту – на енергоефективні матеріали;
  • 20% суми кредиту – на заміну газових котлів на твердопаливні.

«Теплі кредити» у 2021 році надають Ощадбанк та Укргазбанк.