МКІП оновило список рішень щодо переміщення чи демонтажу пам’ятників в рамках декомунізації та дерусифікації
Очищення українського простору від радянських та російських символів розпочалося із “ленінопаду” і далі котиться країною. Через повномасштабне вторгнення рф в Україні значно активізувались процеси декомунізації та дерусифікації. Запит суспільства на демонтаж російських та радянських пам’ятників, перейменування вулиць шалений.
До Міністерства культури та інформаційної політики продовжують надходити запити від місцевих органів влади щодо демонтажу та переміщення пам’ятників, барельєфів, меморіальних дощок. МКІП підтримує прагнення громад та закликає місцеві органи влади якісно готувати та подавати на розгляд документи, дотримуючись визначених законом процедур.
Наразі МКІП вже прийняло рішення про зняття з державного обліку пам’ятників діячам радянської доби. Це означає, що певні пам’ятники можуть бути перенесені чи демонтовані. До цього списку, зокрема в місті Києві внесені наступні об’єкти: пам’ятник-погруддя на честь українського радянського письменника й громадського діяча О. М. Бойченка, бюсти В. Н. Боженка та Н. К. Крупської, пам’ятники М. П. Кирпоносу, М. В. Фрунзе, С. А. Ковпаку, меморіальна дошка на будинку штабу округу на честь Маршала Радянського Союзу Г. Жукова та багато інших.
Детально з переліком всіх рішень МКІП з цього питання можна ознайомитись за посиланням.
Нагадаємо, щоб процеси подолання наслідків русифікації та тоталітаризму відбувалися у законний спосіб, при Міністерстві культури та інформаційної політики створено Експертну раду з питань декомунізації та дерусифікації. Цей консультативно-дорадчий орган напрацьовує рекомендації та узагальнює практики щодо очищення громадського простору від монументів та інших об’єктів, котрі покликані закріплювати в Україні російські пропагандистські наративи.
Також раніше МКІП разом з УІНП підготували ключову інформацію щодо законодавчої рамки процесів декомунізації та дерусифікації.
-
15:36Пожежну машину з Польщі отримали на Звенигородщині
Днями представники Звенигородського районного Управління ГУДСНС України у Черкаській області отримали спеціальний рятувальний автомобіль від німецьких колег-рятувальників, компресор для закачування повітря в апарати для захисту…
15:36 -
14:19Мінреінтеграції: Тривають виплати звільненим з полону українцям та тим, хто ще в неволі
Міжвідомча комісія з розгляду питань, пов’язаних з визнанням осіб такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України, та здійсненням заходів, спрямованих на їх…
14:19 -
14:17Можливості для представників медіа та новинних ЗМІ: продовжено прийом заявок на конкурси Креативної Європи
Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні продовжило прийом заявок на чотири конкурси для представників медіа та новинних засобів масової інформації. У конкурсах можуть…
14:17 -
14:16До Дня Незалежності випустять марку із символами війни
"Вільні, незламні, непереможні": українцям показали, як виглядатиме марка з символами війни до Дня Незалежності. Ескіз блок-марки опублікував генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський. - Цього року…
14:16 -
11:51Черкащани сплатили до бюджетів 185,3 млн гривень акцизного податку
За січень–липень 2022 року платники Черкаської області до загального фонду державного бюджету сплатили 48,6 млн грн акцизного податку з вироблених в Україні та ввезених підакцизних…
11:51 -
10:03Почав роботу Фонд імені блаженного священномученика Климентія Шептицького
Фонд створено за спільною ініціативою урядів України та Польщі, повідомила Віцепрем’єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук. «Місія Фонду в…
10:03 -
10:00Середній показник готовності до опалювального сезону в Україні становить 73%
Підготовку до сталого проходження осінньо-зимового періоду 2022-2023 років обговорили учасники селекторної наради з керівниками областей під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Глава Уряду зауважив, що Україна,…
10:00 -
09:58РФ свідомо посилює кризу вартості життя в багатьох країнах, ось чому ми маємо спільно протистояти її агресії – виступ Президента України перед університетською спільнотою Чилі
https://youtu.be/2MtPDI29JkM Шановний пане ректоре! Шановні студенти та викладачі університетів, які приєдналися сьогодні до нашого спілкування! Шановні журналісти й усі присутні! Я вдячний за можливість звернутися до вас і…
09:58 -
09:55Загальні бойові втрати противника станом на 18 серпня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого до 18 серпня орієнтовно склали: особового складу / personnel - близько/ about 44300 (+200) осіб ліквідовано / persons…
09:55 -
09:52Уряд розпочне масштабну приватизацію з вересня
Починаючи з вересня Уряд відновить приватизацію підприємств державної власності, що була призупинена на період воєнного стану та розблокована з ухваленням законопроекту №7451. У липні Уряд…
09:52 -
09:46Країни Латинської Америки мають знати правду про російську агресію в Україні – Президент під час спілкування з чилійськими студентами та викладачами
Надзвичайно важливо, щоб країни Латинської Америки, зокрема Республіка Чилі, знали правду про війну в Україні та приєдналися до санкційної політики щодо Російської Федерації. Про це…
09:46 -
08:48Понад 90% українських громадян довіряють військовим та ветеранам, – опитування
Абсолютна більшість українського суспільства довіряють військовослужбовцям та ветеранам російсько-української війни, а також відчуває гордість та вдячність Захисникам і Захисницям, які боронять Україну від російських окупантів.…
08:48