Міфи про поствакцинальні реакції
Одна з найбільш міфологізованих тем щодо вакцинації — реакції після щеплень. Дуже часто батьки помилково вважають їх небезпечними для здоров’я дитини та навіть відмовляються від вакцинації взагалі. В переважній більшості випадків такі реакції проходять самостійно. Жодної небезпеки здоров’ю дитини вони не несуть.
Йдеться про такі поствакцинальні реакції, як підвищення температури, виникнення набряку, ущільнення чи почервоніння у місці ін’єкції. Здебільшого вони тривають протягом одного-двох днів та є абсолютно очікуваними реакціями на вакцини. https://goo.gl/LebfDv.
Такі реакції організму пов’язані з механізмом дії певних вакцин. Щоби сформувати оптимальну імунну відповідь на введені антигени (компоненти вакцини, до яких, власне, і формується імунітет) до вакцин додають спеціальні речовини-ад’юванти. Вони підсилюють місцеву реакцію та сприяють тому, щоби більше клітин крові зреагували на введену вакцину. Таким чином наш організм помічає введені антигени, що є у вакцині, і вступає з ними в активну взаємодію. https://goo.gl/dWi1Cz
В переважній більшості випадків такі реакції проходять самостійно. Жодної небезпеки здоров’ю дитини вони не несуть. Втім, є багато міфів та неточностей стосовно таких реакцій серед батьків.
МІФ: Почервоніння — це алергічна реакція, тому треба застосовувати антигістамінні (протиалергічні) препарати.
ФАКТИ: Почервоніння як реакція після щеплення найчастіше не є алергічною, тому давати дитині протиалергічні засоби не обґрунтовано. Крім того, розвиток анафілактичних реакцій (надзвичайно рідкісних тяжких та небезпечних алергічних реакцій) ці препарати також не попереджують. Таким чином, ви даєте дитині зайві ліки, користі від яких немає, натомість можливі побічні дії.
МІФ: Температуру, що з’являється після щеплення, потрібно обов’язково збивати.
ФАКТ: Не варто давати дитині жарознижувальне “для профілактики”. Самі ж ліки частіше є причиною виникнення алергічної реакції. Водночас батьки часто схильні розцінювати цю реакцію як алергію саме на вакцину, а не на додаткові препарати. Тому рекомендовано давати жарознижувальне або знеболювальне лише у випадку необхідності.
- Якщо дитина відчуває сильний дискомфорт, біль чи погано переносить підвищення температури — не варто чекати підвищення температури 38,5 і вище градусів. Якщо ж дитина нормально переносить підвищену температуру — від використання ліків можна утриматись.
- Рекомендовані препарати для зниження температури — парацетамол або ібупрофен. В жодному разі не рекомендується використовувати ацетилсаліцилову кислоту. В будь-якому випадку стосовно дозування ліків порадьтеся з вашим педіатром або сімейним лікарем.
- За підвищеної температури також важливо переконатися, що дитина не одягнена занадто тепло та давати достатньо пиття.
МІФ: Компреси та мазі допомагають зменшити набряк та почервоніння.
ФАКТИ: Мазі, йодні сітки, прикладання листків капусти чи застосування компресів на місці уколу можуть призвести до перегріву, ще більшого притоку крові до місця ін’єкції. Це може сприяти збільшенню розміру почервоніння чи ущільнення в місці щеплення та навіть опіку. Тому жодних маніпуляцій з місцем ін’єкції проводити не можна. Ущільнення пройде саме по собі, якщо не втручатися.
МІФ: Після щеплення не бажано гуляти з дитиною на вулиці.
ФАКТИ: Прогулянка на свіжому повітрі ніяким чином не може нашкодити дитині. Натомість допоможе позбавитись стресу та відволіктись від стресу, який міг виникнути внаслідок ін’єкції.
Коли потрібно звернутись до лікаря (https://goo.gl/1e38gk):
- Почервоніння почалося через 2 дні після щеплення.
- Воно збільшилося в розмірі (більше ніж 5 см).
- Біль посилюється або почервоніння у місці ін’єкції збільшується через 3 дні.
- Температура виникла через 2 дні (або триває більше трьох днів).
-
19:32«Економіка має працювати на нашу Перемогу», – Ігор Табурець
На Черкащині триває будівництво потужного заводу з перероблення кукурудзи. Такого рівня підприємство – третє у країні. Про це розповів очільник області Ігор Табурець. Наразі готовність…
19:32 -
15:47Пункти незламності на Черкащині змінюють режим роботи (ОНОВЛЕНО)
Режим роботи пунктів незламності в області змінено. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - На сьогодні на Черкащині створено 195 пунктів незламності, –…
15:47 -
15:38Мінсоцполітики оновлює державний стандарт послуги соціального супроводу осіб / сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах
Міністерство соціальної політики оновлює державний стандарт послуги соціального супроводу осіб / сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, з метою підвищення ефективності надання послуги в…
15:38 -
14:59Отриману від UNICEF допомогу спрямовано до закладів освіти області
Нещодавно Міжнародним фондом допомоги дітям при Організації Об’єднаних Націй UNICEF на Черкащину доставлено чергову партію допомоги для закладів освіти. Вчора отримане навчальне обладнання було передано…
14:59 -
14:39Українські книжкові полички під патронатом Олени Зеленської з’явилися ще у двох країнах світу
Українські книжкові полички під патронатом першої леді України Олени Зеленської відкрилися ще у двох країнах світу: Республіці Північна Македонія та Республіці Намібія. Загалом проект «Українська…
14:39 -
13:32«Наше завдання – бути каталізатором розвитку підприємництва», – Ігор Табурець на зустрічі з підприємцями
Абсолютне сприяння, максимум підтримки та пряма комунікація. Такі принципи в роботі озвучив очільник області Ігор Табурець під час зустрічі з агропідпримцями Золотоніського району. Так, учасники…
13:32 -
13:298 стартапів представлять Україну на інвестиційному саміті в США
Українську делегацію на головному заході США з просування прямих інвестицій SelectUSA 2023, що проходитиме у Вашингтоні з 1 по 4 травня, представлять вісім українських стартапів.…
13:29 -
11:23“Скорочуємо комендантську годину на Черкащині”, – Ігор Табурець
З понеділка, 03 квітня, в області скорочують комендантську годину. Її часові межі на Черкащині встановлено з 00:00 до 4:00. Про це інформує начальник ОВА Ігор…
11:23 -
09:38Природно-заповідний фонд області налічує майже 600 об’єктів
585 об’єктів природно-заповідного фонду на сьогодні налічує природно-заповідний фонд області. Його загальна площа - понад 82,9 тис. га (фактична площа становить 70,3 тис. га), інформують…
09:38 -
09:26НМТ-2023: доступний демонстраційний тест із хімії
На сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти вже доступний демонстраційний тест із хімії. Інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за…
09:26 -
09:20Що потрібно знати про е-рецепт – МОЗ відповів на найбільш поширені питання українців
З впровадженням електронного рецепта на всі рецептурні препарати питань виникає все більше, що цілком природньо, адже тепер ця норма пошириться на велику групу ліків, які…
09:20 -
09:07Загальні бойові втрати противника станом на 29 березня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 29 березня 2023 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 172340 (+610) осіб ліквідовано…
09:07