«Ми маємо працювати єдиною системою», – Лариса Кошова про розвиток трансплантології в області

Подальші кроки з розвитку трансплантології обговорили сьогодні в Черкаській ОДА. 

Нині в області проводять родинні трансплантації серця і нирок. Готуються до трансплантації печінки, а також неродинних трансплантацій, повідомила заступниця голови ОДА Лариса Кошова.

Директор спеціалізованої державної установи «Український центр трансплант-координації» Дмитро Коваль розповів, що зроблено на центральному рівні, щоб допомогти регіонам розвивати трансплантологію.

«Ключовим моментом є наказ, який набув чинності із 30 квітня 2021 року, щодо укладання договорів між закладами охорони здоров’я. У разі наявності такого договору, пріоритет у розподілі органів надається тим закладам, між якими він підписаний. Це зроблено для того, щоб органи залишалися в регіоні і щоб ті зусилля, які витрачені на побудову такої взаємодії, не були даремними», – сказав Дмитро Коваль.

Наказом управління охорони здоров’я Черкаської ОДА затвердили порядок взаємодії між лікувальними установами опорних лікарень області, які можуть працювати в напрямі трансплантології. Тому заступниця очільника області закликала керівників медичних закладів укладати договори один із одним.

«Ми хочемо бачити єдину систему розвитку трансплантології в Черкаській області. Щоб були напрацьовані заходи, які сприятимуть цьому. Зокрема, має бути чіткий механізм укладення договорів між медичними закладами. Щоб ми були єдиним цілим, щоб кожна опорна лікарня працювала над розвитком донорства та трансплантології», – сказала Лариса Кошова.

Медики області обговорили нагальні проблеми в медичних закладах в цьому напрямі та запросили директора «Українського центру трансплант-координації» оглянути лікарні.

Стрічка новин