Ми будемо залучати інвестиції з акцентом на переробку, – Сергій Сергійчук про розвиток АПК в регіоні

АПК – дуже важливий сектор економіки області. Адже в ньому формується основна частина продовольчих ресурсів. Про це сказав в інтерв’ю виданню «Нова Доба» очільник області Сергій Сергійчук. За його словами, наразі в області діє 598 сільськогосподарських підприємств та 1257 фермерських господарств. Серед усіх областей України на Черкащині – найбільша кількість сільськогосподарських кооперативів – 121.

– Ця статистика додає мені оптимізму. Адже ми чудово розуміємо, що саме такі підприємства забезпечують реальними робочими місцями сільське населення та допомагають нашому селу розвиватися. Крім того, це – потужний фінансовий ресурс для місцевих територіальних громад в процесі реформи децентралізації влади. Ми будемо залучати інвестиції з акцентом на переробку. У нас дуже багато сировини, але дуже низький рівень переробки. Світ з кожним роком буде потребувати все більше продуктів. Сільське господарство – це наша нафта. Чим більше ми будемо переробляти і експортувати, тим більше ми будемо заробляти. Але перед нами стоять виклики більшого масштабу. Часто правоохоронці беруть участь у рейдерстві або заплющують очі на рейдерство. Наприклад, днями затримали одного із керівників Смілянської місцевої прокуратури на хабара. Прокурор спільно з начальником одного із відділень Національної поліції налагодили протиправний механізм отримання грошей від комерсанта. Встановили «таксу» у майже 20 тисяч гривень щомісяця, ті у свою чергу «гарантували» не перешкоджати нелегальному гральному бізнесу. Ми вже почали реальну боротьбу з рейдерством. Ми перезапустили роботу антирейдерського штабу. Минулого тижня в Городищенському районі працівники одного підприємства на комбайнах по-рейдеськи збирали врожай кукурудзи на полі, яке належить іншому фермерському господарству. Реакція нашого антирейдерського штабу була миттєвою. Всіх зачинщиків рейдерського нападу було затримано. Думаю, що рейдерам треба зрозуміти серйозність наших намірів покласти край цьому ганебному явищу на Черкащині. Коли я йшов на посаду голови ОДА, то ставив перед собою завдання підняти інвестиційну привабливість нашого регіону і його аграрного сектору зокрема. І я це зроблю.
Більше читайте  в інтерв’ю.