Медицина залишається одним з основних пріоритетів державної політики, особливо в умовах воєнного стану. Видатки загального фонду державного бюджету разом з трансфертами за 6 місяців здійснено в обсязі 82,2 млрд грн (85,8% до плану на січень ‒ червень, або 43% до річного плану), зокрема у червні – 13,9 млрд гривень.

Верховна Рада України у другому читанні ухвалила законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо засад державної регіональної політики та політики відновлення регіонів і територій» (№ 5323).

Він передбачає комплексне удосконалення державної регіональної політики та враховує виклики, які постали перед громадами та регіонами у зв’язку з військовою агресією російської федерації. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

«Законопроект передбачає зміни у ключових аспектах державної регіональної політики — стратегічному плануванні, фінансуванні, інституційній підтримці та моніторингу регіонального розвитку. Мінрегіон спільно з профільним комітетом Верховної Ради суттєво доопрацювали документ, який тепер містить положення про відновлення територій, які постраждали від агресії, а також про забезпечення розвитку всіх регіонів та громад», — наголосив Олексій Чернишов.

За словами Міністра, законопроект враховує європейський підхід, зокрема і щодо визначення функціональних типів територій при плануванні їхнього розвитку.

Значну увагу у документі приділили процесу відновлення регіонів та територій. З цією метою запроваджується План відновлення та розвитку регіонів — комплексний документ для відбудови та розвитку регіонів та громад. Його реалізація дозволить пришвидшити відновлення об’єктів критичної та соціальної інфраструктури, житлового та громадського призначення, а також забезпечить повернення в регіон людей, які змушені були покинути свої домівки, а також створить сприятливі умови для діяльності всіх суб’єктів господарювання.

Серед ключових змін:

  • запровадження трирівневої, ефективної та прозорої системи стратегічного планування: державна стратегія — регіональні стратегії — стратегії громад;
  • визначені чотири функціональні типи територій для відновлення та стимулювання розвитку регіонів:
  • території відновлення;
  • полюси економічного зростання;
  • території з особливими умовами для розвитку;
  • території сталого розвитку.
  • за агенціями регіонального розвитку закріплено статусу повноправних учасників формування та реалізації державної регіональної політики, розширений перелік їх співзасновників, а також надано право Агенціям здійснювати платні послуги;
  • створення єдиної геоінформаційної системи, на основі якої в онлайн-режимі здійснюватимуть моніторинг та оцінку відновлення та розвитку кожної громади й регіону;
  • державний фонд регіонального розвитку визначений основним фінансовим інструментом реалізації державної регіональної політики, а фонд відновлення та розвитку — основним джерелом відбудови України.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов повідомив, що Україна та Польща співпрацюватимуть у сфері розвитку громад.

Стрічка новин