МАГАТЕ збільшить свою місію на Запорізькій АЕС

Безпека ядерних об’єктів і демілітаризація Запорізької атомної електростанції були серед ключових тем перемовин із партнерами під час зустрічей на полях Генеральної асамблеї ООН. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 27 вересня.

«Особливо важливі розмови в цьому контексті у нас були з Президентом Франції Емманюелем Макроном, Прем’єром Японії Кісідою Фуміо, головами МЗС Великої Британії, Німеччини та Індії. Вважаємо, що необхідно організувати миротворчу місію за участю ООН та ЄС», — підкреслив очільник Уряду.

За словами Прем’єр-міністра, першим кроком до демілітаризації станції є нормальна робота ЗАЕС без втручання російських військових та працівників «росатома». Далі — виведення російських військ з території станції. Наступне — повна демілітаризація Енергодара та 30-кілометрової зони: «Станція має працювати в енергетичній системі України, аби ми могли гарантувати безпеку її роботи».

Також Денис Шмигаль повідомив, що досягнута домовленість із Генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі про збільшення їхньої місії на Запорізькій АЕС.

Стрічка новин