Лісівники Черкащини висадили майже два мільйони сіянців

На Черкащині осіннє садіння лісу на завершальному етапі. Лісівники створили 140,3 га лісових культур, перевиконавши поставлені завдання на майже 60 га. Про це інформують в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Також здійснено доповнення минулорічних лісових культур на площі 1211,1 га. Загалом у рамках програми Президента «Зелена країна» восени висаджено 1 915 332 шт. сіянців деревних порід – дуба, сосни, модрини, горіха чорного та ін.

До слова, цьогоріч навесні лісівниками Черкащини вже створено лісових культур на загальній площі 764 га – висаджено 5,3 млн шт. сіянців дуба, сосни, горіха чорного, клена, липи, ялини, модрини та ін.

Для забезпечення максимальної приживлюваності сіянців у держлісгоспах використовуютьи вологонакопичувачі, висаджують сіянці із закритою кореневою системою, створюють лісові культури механізовано.

Наразі лісові господарства області збирають урожай лісового насіння і вже заготовили 57 тонн. Зібрано близько 45 тонн жолудя та 11,3 тонн насіння горіха чорного. Крім того, заготовили 491 кг насіння сосни звичайної. Решта – це насіння інших супутніх деревних порід, таких як горіх грецький, ясен, береза, клен, липа, слива, абрикос, вишня та ін.

Попри воєнний стан, держлісгоспи Черкащини роблять усе необхідне, щоб лісокультурні завдання в рамках програми Президента «Зелена країна» були виконані якісно та в повному обсязі, а наша держава поповнювалася лісовими насадженнями, парками, скверами. А ще лісівники мають постійну підтримку громад, адже до висаджування лісу та природничих ініціатив традиційно долучаються владці, представники органів місцевого самоврядування, військовослужбовці, громадськість, студенти та школярі.

Стрічка новин