«Лише 7% українців знають про те, що хворі на гепатит», – Світлана Волгіна
28 липня в Україні відзначатимуть Всесвітній день вірусних гепатитів, щоб привернути увагу суспільства до поширення хвороби. Про виявлення та лікування черкащан на вірусні гепатити розповіла директорка Черкаської міської інфекційної лікарні Світлана Волгіна на брифінгу в Черкаській ОДА.
За даними ВООЗ України, у світі тільки 9% людей із хронічним вірусним гепатитом В і 20% людей із вірусним гепатитом С знають про те, що вони інфіковані.
В Україні, за оціночними даними, 1,3 млн осіб інфіковані вірусним гепатитом С. Під медичним наглядом перебувають близько 92 тис. осіб, тобто лише 7% знають про свій діагноз. Більшість навіть не знає про хворобу, а тому не отримує доступ до лікування. Основна причина – відсутність інформування населення.
У межах Державної стратегії щодо елімінації хронічних вірусних гепатитів до 2030 року в Черкаській області комунікаційну роль здійснює КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня». У гепатологічному кабінеті закладу проводять динамічне спостереження хворих, а також лікують препаратами прямої противірусної дії за рахунок державної програми з лікування вірусних гепатитів В і С.
На 1 червня 2021 року в Реєстрі пацієнтів із проблемами хронічних вірусних гепатитів перебуває 1621 пацієнт із гепатитом С і 1078 із гепатитом В. Наразі в Черкаській міській інфекційній лікарні лікуються 141 пацієнт із гепатитом В та 31 пацієнт із гепатитом С.
«Будь-яка людина може бути інфікована вірусами гепатиту В або С, тому хоча б раз у житті варто пройти обстеження, – говорить Світлана Волгіна. – Для цього необхідно звернутись до сімейного лікаря, який направить на обстеження або при наявності швидких тестів проведе обстеження в Центрі первинної медико-санітарної допомоги. Якщо в пацієнта виявлять позитивний результат, його скерують до лікаря-інфекціоніста для подальшого отримання лікування».
Упродовж епідемії коронавірусу роботу гепатологічного кабінету зменшили, але не припинили. Лікарі консультують онлайн, препарати передали в райони для покращення доступності пацієнтів до отримання лікування.
На сьогодні розроблена та відпрацьована маршрутизація пацієнтів із захворювання на вірусні гепатити. Хворі потрапляють на амбулаторний прийом до лікарів Центрів ПМСД або перебувають на стаціонарному лікуванні.
-
17:331 500 грн на заняття спортом для ветеранів: стартує прийом заяв на отримання коштів
15 січня розпочинається програма Мінветеранів, за якою учасники бойових дій та ветерани з інвалідністю внаслідок війни зможуть щоквартально отримувати по 1 500 грн для оплати…
17:33 -
17:15Психологів та психотерапевтів в Україні сертифікуватимуть
Верховна Рада України більшістю голосів ухвалила у другому читанні Закон №12030 «Про систему охорони психічного здоров’я». Його мета — створення сучасної, ефективної та злагодженої системи, яка…
17:15 -
16:47Права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування будуть розширені
Верховна Рада України 228 голосами народних депутатів підтримала напрацьований за участі Мінсоцполітики законопроєкт №5344-д, який суттєво розширює права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування.…
16:47 -
15:50Звістки надії. Двоє черкащан повернулися з полону
Ще двох черкащан вдалось визволити з полону. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. На Батьківщину повернулися матрос Іван Діброва, який був у неволі з…
15:50 -
15:46Можливості для імпакт-бізнесів: долучайтеся до каталогу на порталі Дія.Бізнес
На порталі Дія.Бізнес зʼявився Інвестиційний каталог імпакт-підприємств, який містить профілі готових до інвестування мікро-, малих та середніх бізнесів із соціальною складовою. Імпакт-бізнеси — це підприємства,…
15:46 -
15:36Як отримати «Доступні ліки» у прифронтових територіях і віддалених громадах?
Держава робить ліки більш доступними для всіх громадян. Мобільні аптеки працюють у 13 областях України, а їхні маршрути охоплюють 644 населених пункти. Це частина Зимової…
15:36 -
13:59Соціальна сфера, відбудова інфраструктури, розмінування, цивільний захист — серед інвестиційних пріоритетів цього року
Завдяки підтримці партнерів Україна повністю закрила потреби бюджету у 2024 році, які складали $41,6 млрд. А також Уряд має розуміння того, як будуть покриватися потреби…
13:59 -
13:50Онлайн-платформа про державну програму протезування діє в Україні
Міністерство соціальної політики України спільно з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу protez.msp.gov.ua — на ній зібрана вся актуальна інформація про державну програму протезування. У…
13:50 -
10:39Про процедуру отримання відстрочки від мобілізації для рідних осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
Урядом приведено у відповідність до вимог Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» процедуру отримання відстрочки на військову службу під час мобілізації…
10:39 -
09:18МОН про зміни у сертифікації вчителів
Удосконалення процедури. Сертифікація вчителів зміниться з 1 вересня. Кабінет Міністрів України затвердив відповідну постанову. Мета сертифікації — виявити й заохотити педагогів із високим рівнем майстерності,…
09:18 -
09:16Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 15 січня
Доба в області почалась з повітряних тривог. Спершу через ворожі БпЛА в нашому небі. Далі - ракети. Наші оборонці додали до загального результату протиповітряної оборони…
09:16 -
09:12Нові строки для перебронювання працівників: Уряд ухвалив постанову
Уряд змінив строки опрацювання заяв на бронювання працівників критично важливих підприємств. Раніше керівникам для отримання бронювання потрібно було чекати 72 години. У цьому проміжку працівник…
09:12