Латвійська компанія Eco Baltia Vide зацікавлена в інвестиціях в інфраструктуру сміттєперероблення на Черкащині
Латвійська компанія Eco Baltia Vide зацікавлена в розбудові інфраструктури сміттєперероблення на Черкащині. Орієнтовна сума інвестицій може сягати від 4 млн євро. Про це йшлося під час зустрічі голови Черкаської ОДА Олександра Скічка із представниками компанії.
«Для нас питання екології є дуже гострим як на рівні регіону, так і всієї країни. 7% території України – це сміттєзвалища. На Черкащині їх – 477. У нашому регіоні виробляється 1 млн тонн відходів на рік 1-4 класу небезпеки. Водночас сортуванням побутових відходів охоплено лише 8% території регіону – у 68 населених пунктах із 854, – зазначив Олександр Скічко. – З боку ОДА є цілковита підтримка вирішення екологічних проблем області. Ми вбачаємо потенціал регіону у зведенні 3-4 сміттєпереробних заводів, зокрема у Черкасах, Золотоноші, Смілі та Умані. Проте ми чудово розуміємо, що вирішення проблеми має бути комплексним, з підтримкою на законодавчому рівні. Ми готові розпочати з пілотного проекту сміттєпереробного заводу і, враховуючи технології та досвід наших латвійських партнерів, сподіваємося на плідну співпрацю».
«Латвійські компанії готові допомогти та поділитися напрацюваннями з українськими друзями. Саме тому найбільша компанія у сфері сміттєперероблення не лише нашої країни, але й країн Балтії Eco Baltia зараз вивчає ситуацію на Черкащині, – підкреслив Межуліс Айнарс, радник із економічних питань посольства Латвії в Україні. – Нашим компаніям цікавий комплексний підхід, і ваш регіон може першим в Україні стати на цей, визнаний усією Європою, шлях. Перероблення сміття – це велика проблема, але Латвія з нею впоралася й готова допомогти Україні. Ще 10 років тому ми були в тій же ситуації, що й ваша держава, але завдяки «зеленому» способу мислення, впровадженню технологій і великому бажанню змогли подолати екологічні труднощі».
«Умовно кажучи, ми вже завтра готові підписати угоду й почати відбирати те сміття, яке можна переробляти. Дуже важливо виробити правильне «зелене» мислення, сортувати сміття, з якого потім можна видобувати газ. Це можна робити ще до зведення заводу, для якого потрібно сформувати певні обсяги сміття. Україна – це великий і цікавий для нас ринок, ми могли б постачати в Латвію для перероблення ваше правильно сортоване сміття. До речі, до нас його привозять із різних країн, навіть із далекої Мексики. На шляху впровадження зеленого руху Черкащина може отримати співфінансування – з боку ЄБРР, а також пулу банків за низькими ставками», – говорить представник інвестора Діманц Пеєріс. – Що стосується необхідного обсягу інвестицій, то за розрахунками Eco Baltia Vide він може сягати 4 млн євро. Йдеться про комплексний виробничий цикл від збирання, зберігання, сортування сміття – до його перероблення в кінцевий продукт для споживання – пет-пляшку, газ, електрику».
Як зазначила представниця Eco Baltia Vide Діана Барановська, спочатку людей потрібно навчити сортувати сміття. Тоді наступним кроком має стати будівництво сміттєпереробного заводу, а далі – виробництво продукції, електрики та газу з побутових відходів.
«Черкащина може стати прикладом для всієї України в цій сфері, бо ж тут маємо спільне бажання впровадження цього проєкту як з боку регіональної влади, так і територіальних громад», – впевнена Барановська.
Підсумовуючи результати зустрічі, Олександр Скічко акцентував на розробленні в області Регіонального плану управління відходами до 2030 року, який стане дорожньою картою для залучення інвестицій у розбудову сміттєпереробної інфраструктури. Першочергові завдання плану – реконструкція полігонів побутових відходів, їхня паспортизація, ліквідація стихійних сміттєзвалищ, запровадження системи роздільного збирання відходів, розроблення схем санітарного очищення населених пунктів, посилення контролю за дотриманням вимог законодавства у сфері поводження з відходами.
По завершенню зустрічі представники компанії виїхали на полігони твердих побутових відходів у Черкасах і Смілі з метою детальнішого вивчення ситуації та перемовин.
ДОСЬЄ
Компанія Eco Baltia створена в результаті об’єднання трьох підприємств із обслуговування відходів Eko Rīga, Jūrmalas ATU, Kurzemes ainava. Входить до найбільшої в Латвії та країнах Балтії групи підприємств з господарського обслуговування довкілля. Eco Baltia виконує повний цикл утилізації відходів від збирання до перероблення. Підприємство надає найширший асортимент послуг: вивіз побутових і відсортованих відходів, утилізацію використаної упаковки, будівельного сміття і великогабаритних відходів тощо. Компанія має сертифікати ISO 9001 (менеджмент якості), ISO 14001 (система екологічного менеджменту) та ISO 50001 (менеджмент енергоефективності).
-
08:51Захисники та захисниці України, поранені та люди з інвалідністю зможуть отримати ваучери на навчання
Уряд вніс зміни до постанови № 207 від 20.03.2013 “Про затвердження Порядку видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб на ринку праці”. Захисники й захисниці, громадяни,…
08:51 -
08:42Загальні бойові втрати противника станом на 24 березня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 24 березня 2023 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 169170 (+1020) осіб ліквідовано…
08:42 -
08:37Звернення Президента України
https://youtu.be/ON-g1mQpDQw Бажаю здоров’я, шановні українці! Повернувся з Херсонщини – мій день був присвячений передусім цій нашій області. Безпекова ситуація: наші відповіді на ворожі обстріли Херсонщини,…
08:37 -
18:24«Якщо працює економіка – значить є належна підтримка армії», – Ігор Табурець
https://youtu.be/5puNOCSlS9k Одне із провідних у харчовій промисловості, знане якістю своєї продукції в Україні та за її межами. Із виробничим процесом на підприємстві «Еконія» ознайомився начальник…
18:24 -
18:08Обласний чемпіонат об’єднав понад півтори сотні гімнастів
У Черкасах стартував відкритий чемпіонат області з гімнастики спортивної. 88 дівчат і 66 юнаків змагатимуться за першість. Змагання об’єднали вихованців місцевих спортивних шкіл Черкащини, а…
18:08 -
17:21Що важливо знати пацієнтам про ліки?
Щороку ліки рятують мільйони життів. Завдяки їх правильному застосуванню пацієнти по всьому світу мають можливість жити здоровим, повноцінним та довгим життям. Проте чим відрізняються між…
17:21 -
15:40Понад 1000 користувачів долучилися до навчання за Платформою соціальної освіти
За три місяці роботи першої державної Платформи соціальної освіти в Україні до навчання долучилися понад 1000 користувачів. Усі вони навчаються онлайн, як побудувати ефективну систему…
15:40 -
15:08Ветерани можуть отримати 16 тисяч гривень: стартував другий етап проєкту
У середу, 22 березня, стартував другий етап спільного проєкту Міністерства у справах ветеранів України та Червоного Хреста України з підтримки ветеранів війни, які отримали інвалідність…
15:08 -
14:02З квітня аптеки та медзаклади Черкащини відпускатимуть рецептурні ліки за е-рецептом
Уже цієї весни відпуск всіх рецептурних засобів в Україні почне здійснюватися за електронним рецептом. Таким способом відповідно до євроінтеграційних процесів забезпечується контроль за відпуском рецептурних…
14:02 -
13:57Молоді майстри народного мистецтва можуть отримати стипендію Президента України
Держмистецтв оголошує прийом конкурсних пропозицій на здобуття стипендій Президента України для молодих майстрів народного мистецтва. На здобуття стипендії можуть претендувати громадяни України – майстри народного…
13:57 -
11:56Мінпром має в найкоротші терміни забезпечити армію українською зброєю, – Юлія Свириденко
Новий очільник Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості має перезапустити роботу відомства та трансформувати його роботу відповідно до потреб воюючої країни. Про це заявила Перший…
11:56 -
10:24Кіберполіція ліквідувала ворожу ботоферму, яка поширювала фейки і шахрайства
Фейкові дописи й коментарі у соцмережах публікувалися нібито від пересічних громадян України. Ботоферма нараховувала щонайменше 2 тисячі фейкових акаунтів. За кожного створеного бота правопорушник отримував…
10:24