Латвійська компанія Eco Baltia Vide зацікавлена в інвестиціях в інфраструктуру сміттєперероблення на Черкащині
Латвійська компанія Eco Baltia Vide зацікавлена в розбудові інфраструктури сміттєперероблення на Черкащині. Орієнтовна сума інвестицій може сягати від 4 млн євро. Про це йшлося під час зустрічі голови Черкаської ОДА Олександра Скічка із представниками компанії.
«Для нас питання екології є дуже гострим як на рівні регіону, так і всієї країни. 7% території України – це сміттєзвалища. На Черкащині їх – 477. У нашому регіоні виробляється 1 млн тонн відходів на рік 1-4 класу небезпеки. Водночас сортуванням побутових відходів охоплено лише 8% території регіону – у 68 населених пунктах із 854, – зазначив Олександр Скічко. – З боку ОДА є цілковита підтримка вирішення екологічних проблем області. Ми вбачаємо потенціал регіону у зведенні 3-4 сміттєпереробних заводів, зокрема у Черкасах, Золотоноші, Смілі та Умані. Проте ми чудово розуміємо, що вирішення проблеми має бути комплексним, з підтримкою на законодавчому рівні. Ми готові розпочати з пілотного проекту сміттєпереробного заводу і, враховуючи технології та досвід наших латвійських партнерів, сподіваємося на плідну співпрацю».
«Латвійські компанії готові допомогти та поділитися напрацюваннями з українськими друзями. Саме тому найбільша компанія у сфері сміттєперероблення не лише нашої країни, але й країн Балтії Eco Baltia зараз вивчає ситуацію на Черкащині, – підкреслив Межуліс Айнарс, радник із економічних питань посольства Латвії в Україні. – Нашим компаніям цікавий комплексний підхід, і ваш регіон може першим в Україні стати на цей, визнаний усією Європою, шлях. Перероблення сміття – це велика проблема, але Латвія з нею впоралася й готова допомогти Україні. Ще 10 років тому ми були в тій же ситуації, що й ваша держава, але завдяки «зеленому» способу мислення, впровадженню технологій і великому бажанню змогли подолати екологічні труднощі».
«Умовно кажучи, ми вже завтра готові підписати угоду й почати відбирати те сміття, яке можна переробляти. Дуже важливо виробити правильне «зелене» мислення, сортувати сміття, з якого потім можна видобувати газ. Це можна робити ще до зведення заводу, для якого потрібно сформувати певні обсяги сміття. Україна – це великий і цікавий для нас ринок, ми могли б постачати в Латвію для перероблення ваше правильно сортоване сміття. До речі, до нас його привозять із різних країн, навіть із далекої Мексики. На шляху впровадження зеленого руху Черкащина може отримати співфінансування – з боку ЄБРР, а також пулу банків за низькими ставками», – говорить представник інвестора Діманц Пеєріс. – Що стосується необхідного обсягу інвестицій, то за розрахунками Eco Baltia Vide він може сягати 4 млн євро. Йдеться про комплексний виробничий цикл від збирання, зберігання, сортування сміття – до його перероблення в кінцевий продукт для споживання – пет-пляшку, газ, електрику».
Як зазначила представниця Eco Baltia Vide Діана Барановська, спочатку людей потрібно навчити сортувати сміття. Тоді наступним кроком має стати будівництво сміттєпереробного заводу, а далі – виробництво продукції, електрики та газу з побутових відходів.
«Черкащина може стати прикладом для всієї України в цій сфері, бо ж тут маємо спільне бажання впровадження цього проєкту як з боку регіональної влади, так і територіальних громад», – впевнена Барановська.
Підсумовуючи результати зустрічі, Олександр Скічко акцентував на розробленні в області Регіонального плану управління відходами до 2030 року, який стане дорожньою картою для залучення інвестицій у розбудову сміттєпереробної інфраструктури. Першочергові завдання плану – реконструкція полігонів побутових відходів, їхня паспортизація, ліквідація стихійних сміттєзвалищ, запровадження системи роздільного збирання відходів, розроблення схем санітарного очищення населених пунктів, посилення контролю за дотриманням вимог законодавства у сфері поводження з відходами.
По завершенню зустрічі представники компанії виїхали на полігони твердих побутових відходів у Черкасах і Смілі з метою детальнішого вивчення ситуації та перемовин.
ДОСЬЄ
Компанія Eco Baltia створена в результаті об’єднання трьох підприємств із обслуговування відходів Eko Rīga, Jūrmalas ATU, Kurzemes ainava. Входить до найбільшої в Латвії та країнах Балтії групи підприємств з господарського обслуговування довкілля. Eco Baltia виконує повний цикл утилізації відходів від збирання до перероблення. Підприємство надає найширший асортимент послуг: вивіз побутових і відсортованих відходів, утилізацію використаної упаковки, будівельного сміття і великогабаритних відходів тощо. Компанія має сертифікати ISO 9001 (менеджмент якості), ISO 14001 (система екологічного менеджменту) та ISO 50001 (менеджмент енергоефективності).
-
08:56Загальні бойові втрати ворога станом на 2 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 02.12.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 743920 (+1790) осіб,танків ‒ 9478 (+9) од,бойових броньованих машин ‒ 19397 (+28)…
08:56 -
08:49Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні в нас активний дипломатичний день: в Україні з візитом – Президент Європейської ради Антоніу Кошта, також – Кая Каллас,…
08:49 -
08:46Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 2 грудня
Уночі на Черкащині працювали сили ППО. Вони захищали наші громади від ворожих БпЛА. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. У підсумку на рахунку наших…
08:46 -
10:551 000 грн Зимової єПідтримки: відсьогодні українці можуть подавати заявки
Відсьогодні українці можуть подавати заявки, щоб отримати 1 тисячу гривень від держави за програмою «Зимова єПідтримка». Це один з елементів комплексного пакета «Зимової підтримки» для…
10:55 -
08:56Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 1 грудня
Тривоги в області лунали з ночі. Минулось без наслідків завдяки нашим оборонцям, повідомляє начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табунець. - У межах нашої території…
08:56 -
08:27Звернення Президента України
Дорогі українці, українки! Зараз на Дніпровщині рятувальна операція після ракетного удару. Пошкоджена звичайна цивільна забудова: житловий будинок, магазин у селищі Царичанка. На цей час відомо:…
08:27 -
08:20Загальні бойові втрати противника станом на 1 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 01.12.24 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 742130 (+1730) осіб, танків ‒ 9469 (+6) од, бойових броньованих машин…
08:20 -
16:57Економіка відновлення: на Черкащині відбувся міжнародний економічний форум
«Діалог влади та бізнесу» в офлайні. В області відбулась наймасштабніша бізнес-подія року - Черкаський міжнародний економічний форум-2024. Захід зібрав близько 200 учасників. Серед них -…
16:57 -
15:52Синоптики попереджають про туман та низьку видимість на дорогах
Із зимовими антициклонами, на відміну від літніх, які завжди формують погоду «мільйон на мільйон», тісно пов’язані тривалі тумани та ожеледні явища. Тому на 30 листопада…
15:52 -
15:37В Україні створять мережу центрів ментального здоровʼя
На третьому дні Форуму ментального здоров’я «Стійкість людини – стійкість системи» заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін розповів про кроки, що впроваджує МОЗ у сфері…
15:37 -
14:55Понад 100 підприємств отримали пільгові кредити на розвиток енергоефективності на суму 300 млн грн
28 листопада відбулася презентація результатів програми пільгового кредитування енергоефективності малого і середнього підприємництва України «Додай енергії твоєму бізнесу» за рахунок позики від Уряду Німеччини на…
14:55 -
14:46Енергетична система після масованого ракетно-дронового удару зберігає цілісність
Ситуація в енергетиці контрольована, робота з подолання наслідків атаки росією на енергооб'єктах триває, Уряд активно працює з міжнародними партнерами щодо допомоги енергетичному сектору. Про це…
14:46