Ландшафтна програма – основа для екологічно виважених інвестиційних рішень, – Сергій Сергійчук
На Черкащині удосконалюють систему просторового планування. Допомагає з цим Інститут географії Національної академії України, який тісно співпрацює з обласною адміністрацією, зокрема й в межах підписаного Меморандуму.
А сьогодні фахівці Інституту презентували розроблену його науковцями Ландшафтну програму Черкаської області.
Нагадаємо, Черкаська область є першим регіоном України, де провели ландшафтне планування з урахуванням трьох рівнів (області (ландшафтна програма), району (рамковий ландшафтний план) та сільської ради (ландшафтний план). У межах нашого регіону відповідними територіями були Канівський район та Степанецька сільська рада. Враховували економічні показники, а також клімат і повітря, поверхневі та підземні води, види рослинного і тваринного світу, біотипи, ґрунти, ландшафти. На кожному з рівнів визначили основні завдання робіт, виявили наявні проблеми, ризики й перспективи, а також склали підсумкові документи та рекомендації.
Вище згадана програма, за словами директорки Інституту, доктора географічних наук, Євгенії Маруняк, є сучасним планувальним документом, який містить інформацію про стан компонентів природи (геологічні породи, флору і фауну), антропогенне навантаження, пов’язані з ним існуючі й потенційні конфлікти, а також мету й напрями розвитку територіальних видів різного рангу. Програма передбачає основні напрямки перспективного природокористування в області. Цифрові ж карти, що становлять основу розробки, виконувались з використанням сучасних програмних продуктів. Документ погоджений з матеріалами територіального планування області.
Водночас в ОДА науковці презентували «Атласну інформаційну систему» (просторову концептуалізацію для управління територією), що передбачає оцінювання ресурсів і потенційних напрямків розвитку регіону. Тут застосовані геоінформаційні методи. Разом із картами, текстами, таблицями, графіками розділи Атласу містять фото-, аудіо- та відео- матеріали.
Фахівці впевнені, що виконання робіт із ландшафтного планування дало б змогу значною мірою подолати незадовільний стан справ щодо збирання, систематизації, оцінювання та моніторингу інформації про навколишнє середовище і його зміни, виявити очевидні дефіцити і, зрештою, вдосконалити, збагатити систему державного екологічного моніторингу та територіального планування, сприяти наповненню різних кадастрів, зокрема містобудівного.
– Переконаний, наша співпраця сприятиме консолідації зусиль для удосконалення системи просторового планування, впроваджуючи у планувальні процеси європейські інструменти й технології. У результаті проведеної роботи, область має відповідну програму, що є комплексною основою для екологічно виважених управлінських та інвестиційних рішень. Далі подаватимемо програму на розгляд сесії обласної ради, – сказав голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук.
Додамо, ландшафтна програма Черкаської області буде впроваджена в територіальне планування області (районне планування адміністративно – територіальних одиниць області – міст і сіл). Результат може стати хорошим прикладом адаптації міжнародних конвенцій.
-
17:48Ветерани з Черкащини вибороли золото всеукраїнських змагань
Перемогу у фіналі першості “Ігри ветеранів” здобули ветерани з Черкащини Євгеній Дорошко та Максим Дмитраш. Вони здобули “золото” у дисципліні “Кросфіт”. Про це інформують у…
17:48 -
16:39Доступні ліки: виписано понад 80 млн е-рецептів
Програма реімбурсації «Доступні ліки» почала працювати з 1 квітня 2019 року. Відпуск лікарських засобів у межах програми здійснюється за електронним рецептом, за цей період їх…
16:39 -
14:44«Укренерго» про нову уніфіковану схему відключень
Встановити однакові принципи застосування графіків погодинних відключень для населення в усіх областях. Таку мету має оновлена «Інструкція про складання і застосування графіків погодинного відключення електроенергії»,…
14:44 -
14:06Як бізнесу стати постачальником ЗСУ: освітній серіал для українських компаній
Державний оператор тилу (ДОТ) створив освітній серіал «Дотичні. Як бізнесу стати постачальником ЗСУ». Це покроковий гід для українських підприємців, які хочуть долучитися до забезпечення армії.…
14:06 -
14:00На Черкащині затверджено перші місцеві бюджети на 2025 рік
В області стартував процес ухвалення місцевих бюджетів на наступний рік. Про це повідомляють у департаменті фінансів Черкаської ОВА. Першими стартували районні ради. Сьогодні, 12…
14:00 -
12:07В Україні розпочали роботу фахівці з супроводу ветеранів
Зокрема, в громадах області працюють 34 фахівці із супроводу ветеранів, які допомагають у вирішенні питань соціального характеру. Загалом відбірковими комісіями рекомендовано до працевлаштування на посади…
12:07 -
11:41Уряд продовжив програму підтримки малих аграріїв
Уряд продовжив фінансування державної програми з підтримки аграріїв, які обробляють до 120 га угідь або утримують до 100 корів, 500 кіз та овець. Про це…
11:41 -
11:29Інформаційна безбар’єрність: в ОВА навчали принципів доступної комунікації
Інструктаж для структурних підрозділів адміністрації провели фахівці відділу з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. Він стосувався забезпечення актуальності та безбар’єрності в поданні інформації…
11:29 -
11:17Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
На Черкащині відслідковують публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 05 грудня по 12 грудня у…
11:17 -
10:26«Успішні разом-2024»: громада Черкащини перемогла у всеукраїнському конкурсі
Буцька селищна тергромада здобула звання «Успішна громада» за результатами всеукраїнського конкурсу «Успішні разом-2024». Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку Черкаської ОВА. Участь в конкурсі…
10:26 -
10:24Укрпошта випускає поштову марку «Usyk. Світ любить сильних»
16 грудня Укрпошта відкриває нову сторінку в історії української філателії, презентуючи благодійну поштову марку «USYK. Світ любить сильних». Про це інформуютьть на головній пошті країни.…
10:24 -
09:32Податок на нерухомість: бюджети громад Черкащини отримали додаткові 279 млн грн
Бюджети громад Черкащини отримали додаткові 279 млн грн від податку на нерухомість. Про це інформують в ГУ ДПС області. Такі результати фіксують за результатами 11…
09:32