Кількість держпослуг для українців у ЦНАП збільшиться втричі

Уряд ухвалив розпорядження, що дозволить збільшити обов’язковий перелік послуг у центрах надання адмінпослуг (ЦНАП) втричі. Завдяки цьому громадяни зможуть отримати необхідні послуги в єдиному просторі.

ЦНАПи в містах-мільйонниках з урахуванням послуг органів місцевого самоврядування надаватимуть до 598 послуг, райцентрах — 548, територіальних громадах — 383. Відвідувачі територіальних підрозділів та віддалених робочих місць зможуть скористатися 282 послугами.

Для відвідувачів ЦНАПи стануть доступними послуги з 13 сфер життя:

• Соціальний захист: 101 адмінпослуга
  • Діяльність бізнесу та громадських формувань: 79 адмінпослуг
  • Земля та екологія: 69 адмінпослуг
  • Будівництво та нерухомість: 47 адмінпослуг
  • Транспорт: 32 адмінпослуги
  • Громадянство та міграція: 23 адмінпослуги
  • Освіта, спорт та туризм, культура та релігія: 17 адмінпослуг
  • Безпека життєдіяльності: 16 адмінпослуг
  • Виробництво та обіг окремих видів продукції: 9 адмінпослуг
  • Послуги ДРАЦС: 9 адмінпослуг
  • Сільське господарство: 6 адмінпослуг
  • Фінанси та податки: 3 адмінпослуги
  • Професійна діяльність: 1 адмінпослуга

Які ще переваги отримають українці?

• Послуги надаватимуться за принципом “єдиного вікна”.
    ЦНАП надаватимуть різноманітні переліки послуг, які відповідають потребам та запитам громадян. Це дозволить людям навіть із найвіддаленіших куточків України отримати необхідні послуги у своєму населеному пункті.
  • Адмінпослуги стануть ще доступнішими.
    Раніше громадянам доводилося отримувати послуги в різних місцях — райдержадміністраціях, територіальних підрозділах міністерств, обласних держадміністраціях. Відтепер всі ці послуги можна буде отримати в ЦНАП.
  • Громадяни зручніше дізнаватимуться інформацію про послуги.
    Всі переліки послуг у ЦНАПах будуть уніфіковані з Гідом з держпослуг. Це буде реалізовано завдяки появі ідентифікаторів — унікальних номерів для кожної послуги на Гіді. До того ж ідентифікатори допоможуть відстежувати статистику щодо послуг та підвищувати їх якість.