Громадам України необхідні цільові програми розвитку української мови – Тарас Кремінь

В Україні мають бути розроблені та затверджені регіональні програми розвитку і функціонування української мови як державної. Про це в рамках методологічного семінару “Проблема формування національної ідентичності зростаючої особистості в умовах розбудови Незалежної України”, організованого Національною академією педагогічних наук, сказав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

За словами Уповноваженого, такі цільової програми розвитку української мови мають бути затверджені в кожній області.

“Є приклади того, що деякі місцеві громади вже ухвалили відповідні рішення та активно працюють над втіленням стратегій регіональної мовної політики. Наприклад, в лютому цього року Ніжинська міськрада ухвалила однорічну Програму розвитку й функціонування української мови в закладах освіти “Сильна мова – успішна держава”, а в червні Черкаська обласна рада затвердила Комплексну програму розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя Черкаської області на 2021-2025 роки”, – зазначив Тарас Кремінь.

Окрім того Уповноважений зазначив про необхідність створення при навчальних закладах Музею української мови, який розказуватиме про історію розвитку, заборон та відродження державної мови.

“Нагадаю, що ми разом з Академією педагогічних наук України працюємо над втіленням Концепції майбутнього Музею української мови. Щиро віримо, що така музейна експозиція буде представлена в багатьох закладах освіти, тих, які стоять на захисті національних інтересів”, – зазначив Тарас Кремінь.

За інформацією Уповноваженого із захисту державної мови