Громада Черкащини реалізувала проєкт з енергонезалежності за підтримки U-LEAD

Власний паливний ресурс виготовляє Шевченківська громада на Звенигородщині Завдяки цьому тут тепер мають змогу опалювати заклади соціальної галузі.

Проєкт вдалося втілити спільними зусиллями громади, Фундації «Паритет», завдяки конкурсу «Час діяти, Україно!» благодійного фонду «МХП-Громаді», МХП та Програми U-LEAD.

Як розповів Шевченківський сільський голова Сергій Смалько, коштом інфраструктурної субвенції громада ще раніше закупила подрібнювач та іншу необхідну техніку для перероблення гілок та деревини. Була спроба подрібнювати також і сирі гілки, однак вони належно не висихають.

– Вже у жовтні 2022 ми почали реалізовувати проєкт «Суходров», – ділиться сільський голова. – Наявність подрібнювача та обладнання для сушки дає нам можливість виготовляти щепу та дрова самостійно, що значно економить кошти місцевого бюджету. Подальшим розвитком проєкту стане створення палетної лінії. Щепою ми наразі забезпечуємо заклади соціальної сфери, у нас твердопаливні котли — ми відмовилися від газу, бо створюємо паливний ресурс з відходів.