Цивільний захист: що робити після отримання сигналу «УВАГА, ВСІМ!»

У разі надзвичайних подій і ситуацій кожен повинен бути готовим до евакуації. Як діяти в екстреному випадку, роз’яснюють в управлінні цивільного захисту Черкаської ОДА.

Якщо ви почули звуки сирен, переривчасті гудки підприємств або звуки гучномовця, що тривають упродовж кількох хвилин, це означає попереджувальний сигнал «УВАГА, ВСІМ!»

Що треба робити, почувши сигнал?

1.Увімкнути телебачення або радіо: інформація передається офіційними каналами впродовж 5 хвилин після сигналу.

2.Уважно! Зосередьтесь

Прослухавши повідомлення, виконуйте інструкції.

3.Пильнуйте

Залишайте теле- і радіоканали увімкненими – через них може надходити подальша інформація.

Можуть бути застосовані такі сигнали оповіщення за видами небезпеки:

–  повітряна тривога;

–  відбій повітряної тривоги.

Підготовку до можливого перебування в зоні надзвичайної ситуації доцільно починати завчасно. Необхідно підготувати “екстрену валізку” з речами, які можуть знадобитись при перебуванні в зоні НС або при евакуації в безпечні райони.

Які речі необхідно взяти з собою, пояснюємо ТУТ

Необхідно:

–  зберігати особистий спокій, не реагувати на провокації;

–  завжди мати при собі документ (паспорт), що засвідчує особу, відомості про групу крові своєї і рідних, можливі проблеми зі здоров’ям (алергію на медичні препарати тощо);

–  знати місце розташування захисних споруд цивільної оборони поблизу місця проживання, роботи

(https://ck-oda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/12/ПРУ.pdf

https://ck-oda.gov.ua/wp-content/uploads/2021/12/ Сховища.pdf);

–  діти продовжують відвідувати навчальні заклади, працююче населення продовжує роботу та виконує розпорядження керівника суб’єкта господарювання та органів місцевої влади.

–  військовозобов’язаним необхідно прибути до пунктів збору у строки, зазначені в мобілізаційних приписах, одержаних повістках або в наказах районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Охочі долучитись до проходження служби в підрозділах територіальної оборони можуть звернутись за телефоном 093 423 01 39.

Виявивши вибухонебезпечні предмети або підозрілих людей, техніку – негайно повідомити про це територіальні органи МВС, СБУ, ДСНС та за телефоном “101” і “102”.