Черкащина розпочинає співпрацю з Норвезькою радою у справах біженців
Продовольча та непродовольча допомога внутрішньо переміщеним особам, надання психологічної та юридичної підтримки, освітні програми для дітей та молоді. Неурядова гуманітарна організація «Норвезька рада у справах біженців (NRC)» готова розпочати свою роботу на Черкащині.
З 2014 року NRC працює в Україні переважно у східних областях. Втім минулоріч розгорнула свою діяльність по всій Україні. Нині актуалізують потреби по областях задля налагодження співпраці, відзначила регіональний менеджер проектів Північного регіонального офісу Норвезької ради у справах біженців Авріл Джеймс.
Представники організації зустрілися із першою заступницею начальника ОВА Наталією Кравченко та заступниками очільника області Олександром Турченяком та Олександром Шамраєм. Обговорили перспективні напрямки співпраці та нагальні потреби регіону в гуманітарній галузі.
– Цьогоріч наша організація планує розширити діяльність на Черкаську область, – відзначила представниця NRC Авріл Джеймс. – Тож зараз ми визначаємо пріоритетні потреби регіону щодо допомоги ВПО, психологічної та освітньої реабілітації, обладнання чи ремонту укриттів, підтримки малого та середнього бізнесу, зокрема фермерів, тощо.
Якщо у перші місяці повномасштабної війни Черкащина була більш транзитним регіоном для ВПО, то надалі все більше вимушених переселенців лишалися тут на постійне проживання. Натепер в області проживає понад 103 тисячі внутрішньо переміщених осіб, а це дорослі та діти, люди з інвалідністю чи старшого віку.
– Ми постійно працюємо разом з донорами та благодійниками над облаштуванням місць їхнього проживання, забезпеченням продуктами харчування, побутовою технікою та іншими речами першої необхідності, – наголосила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко. – Між тим, щотижня ми приймаємо евакуаційні потяги зі східних областей, де тривають бої. А це щоразу від 30-ти до 50 осіб. Їх розселяємо, забезпечуємо необхідним, допомагаємо із соціалізацією. Зважаючи на постійне збільшення ВПО в області розширюємо мережу місць компактного проживання. Наразі їх налічується більше сотні.
Актуальним є й питання зайнятості населення, створення нових робочих місць та розвитку підприємництва зокрема. На цьому наголосив заступник начальника ОВА Олександр Турченяк.
Між тим, попри повномасштабне вторгнення, в Україні не припиняється навчальний процес. Залучають до навчального процесу дітей, переміщених з інших регіонів, відзначив заступник очільника області Олександр Шамрай. В області навчання проходить в онлайн та офлайн форматах. Триває робота з облаштування укриттів.
Окрім допомоги з технічним оснащенням навчальних закладів, норвезька гуманітарна організація планує вже найближчими місяцями розпочати в Україні програму з психологічної реабілітації учнів та педагогів. Вона буде спрямована на те, аби допомогти учням подолати наслідки стресів, а педагогів навчити допомагати дітям долати кризові стани та дбати про власний ментальний стан.
-
13:52Власна справа: +150 млн грн для підтримки малого бізнесу
Ще більше українців долучилися до реалізації власних бізнес-ідей завдяки програмі «Власна справа». Цього разу це нові переможці урядової програми, які подавали заяви на отримання грантів у…
13:52 -
13:08Симоненківська премія 2025: стартував прийом робіт
Розпочався прийом творчих робіт на здобуття Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка. Про це інформують в управлінні культури і охорони культурної спадщини Черкаської ОВА. Триватиме…
13:08 -
12:10єОселя: майже 3 тисячі українців отримали кредити на житло з початку року
Цьогоріч вже 2 953 українські родини отримали кредити на придбання власного житла за програмою доступної іпотеки єОселя. Загальна сума кредитів за цей період становить 5,4…
12:10 -
11:40Ветеранський спорт: стартувала програма підтримки
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України розпочали третій етап прийому заявок на участь у програмі Ветеранський спорт. Ця ініціатива надає можливість…
11:40 -
11:01Племінна справа: на Черкащині атестували сільськогосподарські підприємства
Сільськогосподарські підприємства Черкащини пройшли атестацію на отримання статусу суб’єкта племінної справи у тваринництві. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку ОВА. Експерти провели огляд та…
11:01 -
10:24Прохолода з Балтики: синоптики про погоду в області на початку липня
На Черкащині 1 липня прогнозують температуру повітря нижчу від кліматичної норми, а також можливі короткочасні дощі. Про це інформують в обласному центрі з гідрометеорології. На…
10:24 -
10:00Держава підтримує постраждалих від збройної агресії рф
Повномасштабна агресія рф завдала і продовжує завдавати українцям біль та втрати. Серед загиблих та постраждалих від злочинів ворога — цивільні працівники, енергетики, комунальники, працівники органів…
10:00 -
09:39У Смілі долають наслідки ворожої атаки
На Черкащині координують зусилля задля допомоги Смілі. Щоб послідовно долати наслідки російської атаки по місту. План дій узгодили на нараді під головуванням начальника ОВА Ігоря…
09:39 -
09:20Звернення Президента України
Дорогі українці! Кілька речей за цей день. Перше – перед новими перемовинами у Європі готуємось дуже ретельно. Провів нараду сьогодні з нашими військовими, з міністром оборони.…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 1 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 01.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 020 980 (+970) осіб; танків ‒ 10 983 (+3); бойових…
08:45 -
16:36Як учасники бойових дій та люди з інвалідністю можуть безоплатно здобути нову професію
Учасники бойових дій та люди з інвалідністю можуть безоплатно здобути нову професію або підвищити кваліфікацію. Доступно 98 професій та понад 400 програм. Популярні напрями: психологія,…
16:36 -
16:05До 1,6 млн грн на ветеранський бізнес: стартує грантова програма “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”
Ветерани, ветеранки, їхні сім'ї та родини загиблих Захисників і Захисниць можуть взяти участь у грантовій програмі “Варто РОБИти СВОЄ 2.0” та отримати від 600 тис.…
16:05