Черкащина розпочинає співпрацю з Норвезькою радою у справах біженців
Продовольча та непродовольча допомога внутрішньо переміщеним особам, надання психологічної та юридичної підтримки, освітні програми для дітей та молоді. Неурядова гуманітарна організація «Норвезька рада у справах біженців (NRC)» готова розпочати свою роботу на Черкащині.
З 2014 року NRC працює в Україні переважно у східних областях. Втім минулоріч розгорнула свою діяльність по всій Україні. Нині актуалізують потреби по областях задля налагодження співпраці, відзначила регіональний менеджер проектів Північного регіонального офісу Норвезької ради у справах біженців Авріл Джеймс.
Представники організації зустрілися із першою заступницею начальника ОВА Наталією Кравченко та заступниками очільника області Олександром Турченяком та Олександром Шамраєм. Обговорили перспективні напрямки співпраці та нагальні потреби регіону в гуманітарній галузі.
– Цьогоріч наша організація планує розширити діяльність на Черкаську область, – відзначила представниця NRC Авріл Джеймс. – Тож зараз ми визначаємо пріоритетні потреби регіону щодо допомоги ВПО, психологічної та освітньої реабілітації, обладнання чи ремонту укриттів, підтримки малого та середнього бізнесу, зокрема фермерів, тощо.
Якщо у перші місяці повномасштабної війни Черкащина була більш транзитним регіоном для ВПО, то надалі все більше вимушених переселенців лишалися тут на постійне проживання. Натепер в області проживає понад 103 тисячі внутрішньо переміщених осіб, а це дорослі та діти, люди з інвалідністю чи старшого віку.
– Ми постійно працюємо разом з донорами та благодійниками над облаштуванням місць їхнього проживання, забезпеченням продуктами харчування, побутовою технікою та іншими речами першої необхідності, – наголосила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко. – Між тим, щотижня ми приймаємо евакуаційні потяги зі східних областей, де тривають бої. А це щоразу від 30-ти до 50 осіб. Їх розселяємо, забезпечуємо необхідним, допомагаємо із соціалізацією. Зважаючи на постійне збільшення ВПО в області розширюємо мережу місць компактного проживання. Наразі їх налічується більше сотні.
Актуальним є й питання зайнятості населення, створення нових робочих місць та розвитку підприємництва зокрема. На цьому наголосив заступник начальника ОВА Олександр Турченяк.
Між тим, попри повномасштабне вторгнення, в Україні не припиняється навчальний процес. Залучають до навчального процесу дітей, переміщених з інших регіонів, відзначив заступник очільника області Олександр Шамрай. В області навчання проходить в онлайн та офлайн форматах. Триває робота з облаштування укриттів.
Окрім допомоги з технічним оснащенням навчальних закладів, норвезька гуманітарна організація планує вже найближчими місяцями розпочати в Україні програму з психологічної реабілітації учнів та педагогів. Вона буде спрямована на те, аби допомогти учням подолати наслідки стресів, а педагогів навчити допомагати дітям долати кризові стани та дбати про власний ментальний стан.
-
19:42В області діятимуть графіки погодинних відключень електроенергії
У понеділок, 18 листопада, на Черкащині будуть застосовані графіки погодинних відключень електроенергії. Про це інформують в ПАТ "Черкасиобленерго". Ліміти області доведено від НЕК “Укренерго”. 06:00-07:00…
19:42 -
11:24Пункти незламності на Черкащині
Зважаючи на ситуацію з ворожими обстрілами, черкащанам нагадують про пункти незламності. - На сьогодні маємо мережу із 200 пунктів незламності на Черкащині, - поінформував начальник…
11:24 -
10:41Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 17 листопада
На Черкащині під час останніх тривог оборонці знищували ворожі БпЛА та ракети. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. З ночі в області були затяжні…
10:41 -
09:43Звернення Президента України
Бажаю здоровʼя, шановні українці, українки! Щойно зустрівся з міністром закордонних справ Японії: він з візитом в Україні. І важливо, що це перший його візит в…
09:43 -
09:37Загальні бойові втрати ворога станом на 17 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 17.11.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 720880 (+1640) осіб, танків ‒ 9350 (+12) од, бойових броньованих машин…
09:37 -
09:51Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 16 листопада
З ночі область була на тривозі, яка тривала пʼять годин поспіль. У цей час в межах нашої території знищено 11 "шахедів". Про це інформує начальник…
09:51 -
19:04Очільник області зустрівся з агровиробниками
Пряма комунікація, прозора взаємодія. Начальник ОВА Ігор Табурець зустрівся із аграріями та виробниками агропродукції Черкащини. Спільно обговорили ситуацію в галузі, завершення господарського року та його…
19:04 -
16:17В ОВА обговорили перспективні напрями співпраці з УВКБ ООН
Допомога внутрішньо переміщеним особам, надання засобів першої необхідності, ремонт приміщень і виплата допомоги. Черкащина плідно співпрацює з Агентством Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.…
16:17 -
16:16«Діалог влади та бізнесу»: на щотижневій зустрічі обговорили питання держнагляду та контролю
У межах комунікаційної платформи «Діалог влади та бізнесу» представили платформу «ПУЛЬС», розроблену для збору зворотного зв’язку від бізнесу про взаємодію з державою для підвищення якості…
16:16 -
15:46Черкаський театр підкорює Полтаву: гастролі з національною класикою
Актори Черкаського академічного театру ім. Т. Шевченка виступили з гастролями в Полтаві. Презентувавши українську класичну драму в Полтавському театрі ім. М. Гоголя. Про це повідомляють…
15:46 -
15:19Уряд прийняв постанову про заміну МСЕК новою системою оцінювання
Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи», яка визначає новий порядок проведення оцінювання і замінює процес медико-соціальної експертизи (МСЕК).…
15:19