Черкащан закликають обирати газопостачальника (алгоритм)
У споживачів газу є можливість вільно обрати постачальника. Це не вимагає якогось перепідключення мереж або інших технічних рішень, це можна зробити в дистанційному форматі – наприклад, через «Приват-24» або кабінет споживача газу.
На цьому під час наради із керівниками газопостачальних підприємств, головами РДА, райрад та представниками органів місцевого самоврядування наголосив в.о. голови Черкаської ОДА Віктор Гусак.
Від серпня 2020 року в Україні почав працювати ринок газу, на якому діють десятки постачальників. Кожен з них пропонує споживачам свою ціну та свої тарифні пропозиції.
Серед усіх постачальників одну з найбільш вигідних пропозицій має державний Нафтогаз. По-перше, цеф помісячний тариф 7,22 гривні за кубометр газу станом на січень. А по-друге, це можливість обрати річний план постачання газу і зафіксувати ціну на увесь сезон тоді, коли ринок пропонує найнижчий рівень.
Так, десятки тисяч споживачів восени 2020 року обрали річне постачання газу від Нафтогазу по ціні близько 4 гривень за кубометр. Ще у грудні 2020 року підключення за тарифом річний до Нафтогазу могло забезпечити ціну близько 6 гривень за кубометр.
– Маємо якомога більше роз’яснювати черкащанам, що існує реальна можливість через зміну постачальника отримати і меншу ціну газу. На час карантину до кінця опалювального сезону держава встановлює верхню межу для ціни від будь-якого постачальника, а саме: 6,99 гривень за кубометр. Відповідне рішення ухвалили на засіданні Уряду. Така ціна діятиме для споживання газу вже з 1 лютого. Але це тимчасові заходи. Тому вкотре закликаємо черкащан обирати газопостачальника, що поступово демонополізуватиме ринок газу в Україні, – наголошує Віктор Гусак.
Якби споживачі цим скористались, то зараз могли би отримувати газ за ціною навіть нижче, ніж 6,99 гривень за кубометр, яка працюватиме від лютого.
Тепер має бути правилом для всіх постачальників газу в Україні – прозоро пропонувати споживачам річні тарифні плани. Щоб люди могли зафіксувати ціну газу для себе на весь рік у той період, коли ціна найнижча. Таким чином, люди будуть захищені від надрізких сезонних коливань ціни.
Щодо тарифів на електрику: для всіх побутових споживачів діятиме ціна за електрику 1,68 гривень. Для тих, хто використовує електрику для опалення, Уряд передбачить спеціальний механізм субсидій.
Нагадаємо, що в області два газопостачальника: АТ “Черкасигаз” та ПрАТ “Уманьгаз”. Черкаська обласна державна адміністрація спрямувала лист до НКРЕКП щодо перегляду та зменшення тарифу підприємства “Уманьгаз”.
-
17:07За попередній тиждень на ковід в області захворіло майже 150 осіб
Із 27 січня по 02 лютого на Черкащині зареєстровано 146 випадків захворювання на COVID-19. Це на 5,8% більше, ніж за попередній тиждень. Про це інформують у…
17:07 -
15:47«Наше завдання – робити все, аби ситуація в області була контрольованою», – Ігор Табурець
https://youtu.be/cI65PACx_NI Перші обстріли, від яких досі оговтується Уманщина, дефіцит продовольства, енергодифіцит. Черкащина продовжує долати виклики, зумовлені повномасштабною війною. Чим живе область нині, розповів начальник ОВА…
15:47 -
14:45Черкащина розпочинає співпрацю з Норвезькою радою у справах біженців
Продовольча та непродовольча допомога внутрішньо переміщеним особам, надання психологічної та юридичної підтримки, освітні програми для дітей та молоді. Неурядова гуманітарна організація «Норвезька рада у справах…
14:45 -
13:42Про стан енергосистеми в Україні
Споживання електроенергії зростає. Причиною цього є не тільки початок робочого тижня, але і суттєве похолодання. Відтак в країні зберігається дефіцит потужності, який особливо відчутний у…
13:42 -
13:18Мережа пунктів незламності на Черкащині: АДРЕСИ (ОНОВЛЕНО)
182 пункт незламності готовий до роботи в області. Водночас їхня кількість зростатиме, відзначає начальник ОВА Ігор Табурець. Зокрема, 147 пунктів незламності діють у територіальних громадах…
13:18 -
12:55Захист кожної дитини – пріоритет: підсумки колегії Служби у справах дітей
Захист прав дітей, зокрема забезпечення виховання дитини у сімейному оточенні, надання своєчасної психологічної підтримки та профілактика дитячої бездоглядності – пріоритетні завдання на 2023 рік. Про…
12:55 -
11:19Змінений механізм іпотечного кредитування молоді
З 1 лютого Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву оновив умови іпотечного кредитування молоді для придбання власного житла. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад,…
11:19 -
11:09Допомога й підтримка: Черкащини продовжують реєструватися у чат-боті «Дитина не сама»
Черкащини продовжують реєструватися у чат-боті «Дитина не сама». Про це поінформувала під час колегії начальниця Служби у справах дітей Черкаської ОВА Оксана Покатілова. Чат-бот створено…
11:09 -
10:31До «Гвардії Наступу» за перший день набору звернулися тисячі потенційних добровольців
У структурі МВС України розпочався набір добровольців до штурмових бригад у складі Національної гвардії, Національної поліції та Держприкордонслужби. Уже фіксується позитивна динаміка щодо подачі заявок…
10:31 -
09:48Генератори, придбані за кошти UNITED24, продовжують надходити в медичні заклади
Генератори, придбані за кошти, зібрані на фандрейзинговій платформі UNITED24, оперативно розподіляються в медзаклади регіонів. Так, близько 150 генераторів вже доставлені у медичні заклади країни, а…
09:48 -
09:44Україна планує започаткувати з ЄС масштабну програму виробництва сонячної енергії домогосподарствами та громадами
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль разом із Президентом України Володимиром Зеленським та Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн відкрили 2 лютого в Києві спільні консультації…
09:44 -
09:41Закликаю критично ставитися до інформації про можливий наступ рф та вірити у Сили оборони України, — Олексій Резнікова
Днями у Києві відбулася пресконференція Міністра оборони України Олексія Резнікова для представників вітчизняних і закордонних засобів масової інформації. Під час зустрічі зі ЗМІ Міністр оборони…
09:41