Центри життєстійкості – це можливість для релокованих громад підтримати своїх жителів
Через війну понад 4,6 млн українців та українок були змушені покинути рідні міста та села. Разом із жителями переїхали й місцеві адміністрації, намагаючись зберегти зв’язок і підтримувати своїх людей.
Попри усі виклики, релоковані громади продовжують надавати необхідні послуги своїм мешканцям та підтримувати їх у складний час.
З ініціативи Мінсоцполітики, для психосоціальної підтримки громадян створено Центри життєстійкості – безбар’єрні простори, які допомагають долати стрес, відновлюватися після кризових подій та, попри усі виклики, залишатися включеним в життя. На сьогодні вже 10 релокованих громад відкрили такі осередки для своїх жителів.
Чому це важливо для релокованих громад?
Усього в межах Всеукраїнської програми “Ти як?” вже 247 Центрів життєстійкості працюють у різних регіонах України . Кожен такий осередок надає психологічну допомогу, проводить консультації з різних соціальних питань і згуртовує тих, хто змушений будувати життя на новому місці.
– Підтримка з боку громади вкрай важлива для українців, які вимушено залишили рідні домівки. Відкриття Центрів життєстійкості – це не просто створення простору для зустрічей, а потужний інструмент відновлення соціальних зв’язків і психологічної стійкості. Закликаємо громади долучатися до проєкту, адже це можливість не лише допомогти людям, а й посилити соціальну згуртованість у складний час, – зазначає міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
Лисичанський Центр: новий початок для громади
Одним із нових Центрів, що відкрився завдяки ініціативі релокованих громад, став Лисичанський Центр життєстійкості. Лисичанська міська територіальна громада приєдналася до проєкту наприкінці 2024 року. Сьогодні в Києві та області проживає понад 8000 вимушених переселенців з цієї громади. Для багатьох із них Центр став місцем, де можна знайти підтримку, поспілкуватися з земляками та відчути себе частиною спільноти.
– Ми всі змушені були покинути свої домівки. А завдяки Центру життєстійкості наші відвідувачі мають змогу відчути, що вони не самі. Ми об’єднуємо людей і даємо відчуття рідного дому. Як сьогодні сказала одна з учасниць занять, коли біля Центру вона побачила машину з номерами Луганської області її серце “зайшлось”, а коли вона побачила тут земляків і поспілкувалась із ними, то на душі стало одразу тепліше, – розповідає фахівчиня із соціальної роботи Лисичанського Центру життєстійкості Ольга Істоміна.
Як громаді долучитися?
Досвід релокованих громад показує, що створення Центру життєстійкості – це реальний крок до підтримки своїх жителів. Громади, які хочуть відкрити такий простір у 2025 році, можуть це зробити, подавшись на відбір Мінсоцполітики.
Єдина вимога для участі – знайти, облаштувати та утримувати приміщення для Центру, яке відповідатиме принципам безбар’єрності. Робота команди Центру оплачується з державного бюджету.
Відповіді на актуальні питання щодо відкриття Центру можна знайти на сайті Міністерства .
Центри життєстійкості є частиною Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”, ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Цей проєкт є яскравим прикладом міжсекторальної співпраці, що об’єднує державу, громади та бізнес для підтримки українців у складні часи.
За інформацією Міністерства соціальної політики України
-
17:50Підтримка та партнерство: Черкащина співпрацює з Plan International Ukraine
Освіта, комплексна підтримка дітей і підлітків, які постраждали від війни, розвиток шелтерів для ВПО, підтримка родин військових і дітей ветеранів, розвиток молодіжних центрів. Область посилює…
17:50 -
16:12Ігор Табурець зустрівся зі студентством Черкащини
Студенти зможуть стажуватися в Черкаській обласній військовій адміністрації. Цей проєкт невдовзі стартує. Про це сказав очільник області Ігор Табурець на зустрічі з молоддю. Це вже…
16:12 -
16:09Як ветеранам з інвалідністю безоплатно навчитися водінню?
Ветерани з інвалідністю можуть безоплатно навчитися водити автомобіль. Держава повністю оплачує навчання на спеціально обладнаних авто. Які документи потрібні та де в Україні працюють такі…
16:09 -
15:42Українці зможуть подавати до Реєстру збитків заяви за шістьма новими категоріями
Відсьогодні українці матимуть можливість подавати заяви до Міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією рф проти України, у шести нових категоріях. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис…
15:42 -
14:52Черкаські школярі здобули право представляти Україну на міжнародному конкурсі
Школярі із двох закладів освіти області здобули перемоги на національному конкурсі комп’ютерних проєктів “INFOMATRIX UKRAINE 2025”. Про це повідомляють в управлінні освіти та науки Черкаської…
14:52 -
13:30Черкаський шабліст – бронзовий призер Кубку світу
Шабліст з Черкащини Артем Манько здобув “бронзу” Кубку світу з парафехтування. Про це інформують в управлінні у справах сім'ї, молоді та спорту Черкаської ОВА. Світова…
13:30 -
13:24Державний архів Черкащини отримав технічну допомогу від партнерів
Архів області отримав благодійну допомогу від американської корпорації FamilySearch International (штат Юта, США). Йдеться про три моноблоки. Передання обладнання відбулося за підтримки офіційного представника FamilySearch…
13:24 -
13:21Визначено фіналістів шкільних ліг з футзалу на Звенигородщині
Зональний етап змагань «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» з футзалу відбувся на Звенигородщині. Про це повідомляють в управлінні освіти і науки Черкаської ОВА. У змаганнях серед…
13:21 -
13:13У ветпросторах Черкащини планують надавати комплексні психосоціальні послуги
Підсумки роботи Координаційного центру підтримки цивільного населення підбили в Черкаській ОВА. Також визначили пріоритети на цей рік. Серед них - втілення проєкту з надання комплексних…
13:13 -
11:11ФОП та самозайняті особи з інвалідністю зможуть отримати компенсацію за облаштування свого робочого місця
З 18 березня фізичні особи - підприємці та самозайняті особи, які є людьми з інвалідністю, зможуть отримати від держави компенсацію за облаштування своїх робочих місць. …
11:11 -
11:01Мапа інтернету під час знеструмлень від Мінцифри та ЛУН
В Україні понад дві тисячі провайдерів використовують технологію xPON, з якою інтернет може працювати до 72 годин без електроенергії. Хочете дізнатися, чи є такий у…
11:01 -
09:38В Україні офіційно запроваджується спеціальність операторів БПЛА, які виявляють вибухонебезпечні предмети
В Україні офіційно запроваджується нова категорія операторів – зовнішніх пілотів безпілотних літальних апаратів, які виконуватимуть завдання з аеророзвідки та виявлення вибухонебезпечних предметів. Відповідний стандарт ДСТУ 8820-4:2025…
09:38