18 об’єктів культурної спадщини Черкащини зареєстрували на участь в проєкті «Велика реставрація»

З третього березня до першого квітня 2021 року Міністерство культури та інформаційної політики України реєструвало заявки на участь у відборі проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, що будуть реалізовані у межах програми «Велика реставрація».

18 об’єктів культурної спадщини Черкащини взяли участь у цьому проєкті.

На 1 квітня 2021 року 18 пакетів документів подали відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1214 «Про затвердження Порядку відбору проектів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, які будуть реалізовані в рамках програми «Велике будівництво»:

– Національний історико-культурний заповідник «Чигирин» – 6 заявок;

– Шевченківський національний заповідник (Канів) – 4 заявки;

– Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка» (Звенигородський район) – 2 заявки;

– Державний історико-архітектурний заповідник «Стара Умань» – 2 заявки;

– Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник – 3 заявки;

– Палац Даховських (село Леськове, Уманський район).

Національний історико-культурний заповідник «Чигирин»

Консервація автентичних залишків церкви Святих Петра і Павла та відтворення прилеглого історичного середовища (Чигирин)

Консервація та музеєфікація автентичних залишків кам’яниці Хмельницьких (село Суботів, Черкаський район)

Ремонтно-реставраційні роботи та музеєфікація бастіону Дорошенка

Завершення реставраційних робіт та музеєфікація церкви Святого Миколая (село Стецівка, Черкаський район)

Реставраційне відтворення об’єктів історико-архітектурного комплексу «Резиденція Б. Хмельницького», будинок Б. Хмельницького (Чигирин)

Реставраційне відтворення оборонних стін Чигиринського замку та опорядження території резиденції Б. Хмельницького, прилеглої до Замкової гори, ІІІ черга (Чигирин)

Шевченківський національний заповідник (Канів)

Реставрація будинку-музею Т. Г. Шевченка

Реставрація пам’ятки історії та монументального мистецтва національного значення «Могила поета Т. Г. Шевченка (1861 р.)»

Реставрація пам’ятки історії «Будинок базиліанського училища. 1784 р.»

Реставрація пам’ятки архітектури «Будівля, в якій розміщувалась крамниця єврейських торгових рядів. 1898 р.» (Історичний музей Шевченківського національного заповідника)

Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка» (село Шевченкове, Звенигородський район)

Реставрація пам’ятки історії – хати дяка, у якій 1824 – 1827 рр. навчався Т.Г. Шевченко

Ремонт, встановлення сучасних технічних засобів безпеки та пристосування будівлі музею Т.Г. Шевченка для людей з інвалідністю

Державний історико-архітектурний заповідник «Стара Умань»

Реставрація готелю «Європа» («Новоєвропейський»)

Створення (будівництво) автентичного історичного містечка на території монастиря Василіанів

Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник

Реставраційні ремонти «Брами» – пам’ятки архітектури ХІХ століття

«Відродження із забуття». Реставраційні ремонти «Палацу» – пам’ятки архітектури ХVІІІ – ХІХ ст.

Реставраційні ремонти «Флігеля» –пам’ятки архітектури ХІХ століття

Палац Даховських (село Леськове, Уманський район)