В Україні створять регіональні координаційні ради з питань громадського здоровʼя
Координаційні ради працюватимуть на громадських засадах як консультативно-дорадчі органи. Вони здійснюватимуть координацію виконання програм та проведення заходів у сфері громадського здоров’я на загальнодержавному та регіональному рівні, визначатимуть стратегічні напрямки розвитку регіональних систем громадського здоровʼя.
Насамперед йдеться про програми з протидії поширенню туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу, вірусних гепатитів, COVID-19, ГРВІ, інших інфекційних хвороб та комплексних заходів з імунопрофілактики, а також програми профілактики неінфекційних захворювань.
«Ефективна система громадського здоров’я – це основа профілактичної медицини. Крок за кроком ми переорієнтовуємо та відходимо від санітарного нагляду до комплексної багатопрофільної системи громадського здоров’я, яка дозволяє діяти на крок вперед, зокрема у питаннях боротьби з інфекційними хворобами. Більшість країн Європи обрали саме такий шлях, зосереджуючи увагу на зміцненні здоров’я громад, профілактиці захворювань і міжсекторальній взаємодії. Така переорієнтація дозволила країнам ЄС збільшити середню тривалість життя та поліпшити добробут громадян. Це ті підходи та фахова турбота з боку медичної системи, якої потребують і заслуговують українці», – зазначив Міністр охорони здоров’я України, Віктор Ляшко під час засідання Уряду.
Регіональні координаційні ради з питань громадського здоровʼя будуть створені за рішеннями ОДА. До складу входитимуть профільні заступники голів ОДА, керівники департаментів охорони здоровʼя, представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, керівники ЦКПХ.
Нагадаємо, 1 жовтня 2023 набув чинності Закон України від 06.09.2022 р. № 2573 «Про систему громадського здоров’я», який набув чинності 1 жовтня 2022 року. Закон дозволяє створити комплексну систему громадського здоров’я та інтегрувати її в європейську мережу відповідно до світових стандартів.
Система громадського здоров’я має сприяти зміцненню здоров’я, запобіганню хворобам, покращенню якості та збільшенню тривалості життя українців, зокрема завдяки пріоритетній функції — профілактиці інфекційних і неінфекційних захворювань та доступу до послуг з імунопрофілактики. Такий підхід обрали європейські країни, де середня тривалість життя чоловіків становить 72 роки, жінок — 80. Натомість показники України за останні 20 років лишаються в середньому на 5 років нижчі від європейських.
За інформацією Міністерства охорони здоров’я України
-
11:28Підтримка в процесі усиновлення: найважливіша інформація про платформу “Україна для кожної дитини”
Усиновлення — це родина для дитини назавжди. Це важливе рішення, і кожна людина або родина потребує підтримки на шляху до дитини. Сьогодні, у День усиновлення,…
11:28 -
10:38Дія.Освіта та Проєкт USAID Кібербезпека запускають інформаційну кампанію з кібергігієни
Мета кампанії — підвищити рівень обізнаності українців про онлайн-загрози та навчити основ кібергігієни — практичних навичок, які допоможуть захиститися в цифровому світі. Інформаційно-освітні заходи будуть…
10:38 -
10:12Гуманітарне розмінування: держава допомагає якнайшвидше повернути всі землі аграріїв у використання
Держава повертає фермерам 100% вартості розмінування земельної ділянки. Стратегічне завдання Уряду – якнайшвидше повернути всі землі аграріїв у використання. Як отримати гроші та куди звертатися…
10:12 -
10:10Майже 80 тисяч доз вакцини проти грипу пройшли контроль якості й найближчим часом надійдуть до аптек
Вакцина проти чотирьох штамів грипу французького виробництва (79 750 доз серії Y4A043V) пройшла державний контроль якості. Держлікслужба видала позитивний висновок про відповідність якості вакцини вимогам державних…
10:10 -
09:14Платформа Пульс: підприємці зможуть проголосувати за головні проблеми бізнесу
Відтепер на онлайн-платформі «Пульс» українські підприємці зможуть проголосувати за найбільш актуальні проблеми, які перешкоджають розвитку бізнесу. Сервіс експрес-голосування додали у функціонал платформи. Про це повідомляють…
09:14 -
09:09«Ти як?»: Черкащина презентувала свої напрацювання в реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я
1,5 тис. надавачів послуг, більше 20 тис. учасників, 200 тематичних заходів і найголовніше – унормування практики надання та отримання психологічної допомоги. Черкащина презентувала свої напрацювання…
09:09 -
08:52«Черліденг: тренерство»: новий серіал на Дія.Освіта для тренерів і тих, хто хоче ними стати
Відкрийте для себе світ черліденгу разом із Дія.Освіта. Дізнайтеся в новому серіалі, як допомогти дітям та підліткам опанувати цей спорт: від базових елементів до успішного…
08:52 -
08:50Загальні бойові втрати противника станом на 17 вересня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 17.09.24 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 635880 (+1020) осіб,танків ‒ 8685 (+2) од,бойових броньованих машин ‒ 17077 (+6)…
08:50 -
08:47Звернення Президента України
https://youtu.be/NGKS8lk7cHQ?si=4dhlDUizq_P2Z2iX Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні майже весь день – воєнні питання передусім. Була доповідь Головкома Сирського – тривала розмова на початку дня, і щойно…
08:47 -
16:48«Національний кешбек»: перші 177 тисяч українців бачать у дії нарахований кешбек
177 тисяч українців вже бачать у Дії нарахований кешбек. Ця кількість збільшуватиметься у міру налагодження обміну даними між банками і ІТ-системою проєкту. Частина банків відтестували…
16:48 -
16:00Пожежні команди Черкащини отримали транш підтримки
Від спецкостюмів до протипожежних ковдр. 44 місцеві та добровільні пожежні команди, що діють в області, матеріально підсилили. Передали потужну допомогу рятувальникам Черкащини від Червоного Хреста…
16:00 -
14:46Реабілітаційні спроможності: на Черкащині реалізували новий проєкт
На Черкащині продовжують реалізовувати проєкти для збільшення реабілітаційних спроможностей. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. Зокрема, черговий проєкт завершили в одній із лікарень у…
14:46