ВІЛ – це не вирок: в ОДА відбулось засідання ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ
Питання організації тестування на ВІЛ у закладах охорони здоров’я області обговорили під час засідання ради Черкаської ОДА з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ. Сьогодні відбулось перше засідання в оновленому складі під головуванням очільниці ради – заступниці голови ОДА Лариси Кошової. Тут узгодили та затвердили організаційні питання подальшої роботи. Водночас Лариса Миколаївна звернулась до представників ради з проханням активізуватись, оскільки від ухвалених рішень залежить в цілому ситуація щодо лікування ВІЛ-інфікованих та хворих на туберкульоз, попередження захворювань.
За словами директорки Черкаського обласного центру громадського здоров’я Ірини Білоус, кожен другий ВІЛ-позитивний українець не знає про свій статус. Більш як половину нових випадків ВІЛ виявляють на пізніх клінічних стадіях, коли зупинити прогрес хвороби майже неможливо.
– Статистичні дані щодо ВІЛ/СНІД – це не просто цифри, зауважує пані Ірина. – Це реальні люди, їхні сім’ї, життя. Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Особи, які живуть з вірусом імонодефіциту людини, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно виявити хворобу та розпочати антиретровірусне лікування.
Вчасне тестування може змінити цю статистику, наголошує керівниця Центру.
Варто зазначити, що процедура тестування — абсолютно безкоштовна і швидка. Результат швидкого тесту на ВІЛ можна дізнатися вже через 15 хвилин.
Під час зібрання затвердили також склад обласної експертної групи з питань туберкульозу, зокрема стосовно бар’єрів та порушень прав пацієнтів.
НАГАДАЄМО!
Пройти тестування на ВІЛ можна:
– у КНП “Черкаський обласний центр громадського здоров’я Черкаської обласної ради» за адресою: вул. Нечуя-Левицького, 22 (пн.-пт: з 8.00 до 16.00);
– В БО “100% ЖИТТЯ ЧЕРКАСИ”, вулиця Рєпіна 12/1 (пн.-пт: з 10.00 до 18.00);
– у свого сімейного лікаря;
– у кабінеті “Довіра”;
– у будь-якому закладі охорони здоров’я Черкаської області (центрах первинної медико-санітарної допомоги, лікарнях, обласних установах).
-
12:10єОселя: майже 3 тисячі українців отримали кредити на житло з початку року
Цьогоріч вже 2 953 українські родини отримали кредити на придбання власного житла за програмою доступної іпотеки єОселя. Загальна сума кредитів за цей період становить 5,4…
12:10 -
11:40Ветеранський спорт: стартувала програма підтримки
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством цифрової трансформації України розпочали третій етап прийому заявок на участь у програмі Ветеранський спорт. Ця ініціатива надає можливість…
11:40 -
11:01Племінна справа: на Черкащині атестували сільськогосподарські підприємства
Сільськогосподарські підприємства Черкащини пройшли атестацію на отримання статусу суб’єкта племінної справи у тваринництві. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку ОВА. Експерти провели огляд та…
11:01 -
10:24Прохолода з Балтики: синоптики про погоду в області на початку липня
На Черкащині 1 липня прогнозують температуру повітря нижчу від кліматичної норми, а також можливі короткочасні дощі. Про це інформують в обласному центрі з гідрометеорології. На…
10:24 -
10:00Держава підтримує постраждалих від збройної агресії рф
Повномасштабна агресія рф завдала і продовжує завдавати українцям біль та втрати. Серед загиблих та постраждалих від злочинів ворога — цивільні працівники, енергетики, комунальники, працівники органів…
10:00 -
09:39У Смілі долають наслідки ворожої атаки
На Черкащині координують зусилля задля допомоги Смілі. Щоб послідовно долати наслідки російської атаки по місту. План дій узгодили на нараді під головуванням начальника ОВА Ігоря…
09:39 -
09:20Звернення Президента України
Дорогі українці! Кілька речей за цей день. Перше – перед новими перемовинами у Європі готуємось дуже ретельно. Провів нараду сьогодні з нашими військовими, з міністром оборони.…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 1 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 01.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 020 980 (+970) осіб; танків ‒ 10 983 (+3); бойових…
08:45 -
16:36Як учасники бойових дій та люди з інвалідністю можуть безоплатно здобути нову професію
Учасники бойових дій та люди з інвалідністю можуть безоплатно здобути нову професію або підвищити кваліфікацію. Доступно 98 професій та понад 400 програм. Популярні напрями: психологія,…
16:36 -
16:05До 1,6 млн грн на ветеранський бізнес: стартує грантова програма “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”
Ветерани, ветеранки, їхні сім'ї та родини загиблих Захисників і Захисниць можуть взяти участь у грантовій програмі “Варто РОБИти СВОЄ 2.0” та отримати від 600 тис.…
16:05 -
14:33За тиждень підприємці отримали 408 пільгових кредитів на 1,5 млрд грн за держпрограмою «Доступні кредити 5-7-9%»
За минулий тиждень у межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» підприємці отримали від уповноважених банків 408 пільгових кредитів на загальну суму 1,5 млрд грн, зокрема,…
14:33 -
11:44Доступні кредити 5-7-9%: Підприємці отримали пільгових кредитів на 44,3 млрд грн
З початку 2025 року бізнес отримав 13970 пільгових кредитів за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» на загальну суму 44,3 млрд грн. Від старту програми у лютому…
11:44