Міненерго пропонує інструкцію, як змінити постачальника газу
Із запровадженням ринку газу українці мають змогу змінювати постачальника, обираючи того, який пропонує паливо дешевше або пропонує більш якісні послуги.
Як знайти нового постачальника газу
- Щоб перевірити, чи обрана компанія має право на постачання, слід зайти на сайт Національної комісії, що здійснює державне регулювання у галузі енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та вибрати розділ «Ліцензійний реєстр НКРЕКП».
Документом містить повний перелік ліцензіатів. Чинність ліцензії обраного постачальника слід перевірити у графі «Статус ліцензії».
- Можна скористатися також інформацією на сайтах в мережі «Інтернеті», де пропонують порівняти ціни на паливо у різних компаній-постачальників.
- Наступний крок – слід подати заяву-приєднання до обраного постачальника. Це можна зробити онлайн, надіславши компанії скановане чи сфотографоване звернення на електронну скриньку, або особисто прийти до компанії та подати пакет документів.
Які документи потрібні, щоби змінити постачальника газу
До заяви-приєднання до нового постачальника слід додати такі документи:
- Копію паспорта;
- Копію ідентифікаційного коду споживача;
- документи, якими посвідчується право власності чи право користування приміщенням;
- документи, які може вимагати постачальник, наприклад, останній рахунок за газ. Перелік має бути зазначений на сайті постачальника, Заяву також може подати й довірена особа власника приміщення, проте вона має надати довіреність, засвідчену нотаріусом, а також копії паспорта власника та його індивідуального податкового номера, а також свій паспорт, індивідуальний податковий номер та документ, що засвідчує право власності.
Після подання документів очікуєте повідомлення від нового постачальника про дату, з якої здійснюватиметься постачання природного газу.
Скільки часу потрібно, щоби змінити постачальника газу
- Процес зміни постачальника має відбутися протягом 3 робочих тижнів.
- Контактувати зі старим постачальником не потрібно.
- Через 6 тижнів старий постачальник має виставити остаточний рахунок за спожитий газ, який треба сплатити протягом 10 днів після отримання. Якщо споживач не погоджується із таким рахунком, тоді питання вирішується в судовому порядку.
- Новий постачальник має надіслати споживачеві повідомлення щодо дати, з якої почне надходити природний газ. Для цього відведений 20-денний термін, однак деякі постачальники можуть повідомити й швидше.
- Якщо подані до заяви документи потребують уточнення, постачальник протягом п’яти робочих днів надсилає споживачу письмовий запит.
- Після завершення процедури зміни постачальника новий постачальник протягом трьох робочих днів письмово повідомляє побутового споживача про дату, з якої здійснюється постачання природного газу.
- Відсутність індивідуального газового лічильника не є перешкодою для зміни постачальника.
Споживач не залишиться без газопостачання
Споживач не повинен запитувати дозволу в газопостачальника дозволу на від’єднання, а вирішує це самостійно.
Новий газопостачальник має підтвердити приєднання, після чого оплата за газ відбувається за новими реквізитами.
Якщо споживач має борги за газ, то спершу доведеться їх сплатити, і тільки після цього він отримає можливість перейти до іншого постачальника.
Поки триває процес зміни постачальника, споживачу не можна відключати газ. За усе спожите паливо за цей період слід сплатити старому постачальнику за його тарифами.
Де можна знайти актуальні ціни на побутовий природний газ
- на спеціалізованих сайтах;
- звернутись безпосередньо до постачальника природного газу у зручний спосіб;
- ознайомитися з актуальними цінами на офіційному сайті газопостачальника.
Постачальник зобов’язаний
(Відповідно до положень пункту 28 розділу III Правил постачання природного газу)
- публікувати на власному сайті та в особистому кабінеті споживача детальну інформацію про зміну ціни на природний газ. Зміна може здійснюватися лише з 01 числа місяця;
- визначати ціну на природний газ з урахуванням вимог чинного законодавства;
- надавати побутовим споживачам інформацію, передбачену законом «Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення».
Зокрема:
– про ціну природного палива,
– порядок плати за спожитий газ,
– права та обов’язки споживача,
– дані про фактичні нарахування (обсяг та вартість) за послуги з газопостачання.
Окрім того, ця норма закону передбачає, що постачальник повинен публікувати на сайті детальну інформацію про зміну ціни на природний газ за п’ять днів до введення її у дію.
-
19:13В обласній лікарні вже щепили 80 медиків проти COVID-19, – Олександр Скічко
У перший день вакцинації проти COVID-19 на Черкащині щепили 80 лікарів Черкаської обласної лікарні. Про це інформує голова ОДА Олександр Скічко. - Хороший результат як…
19:13 -
16:54«Вакцина від COVID-19 безпечна і ефективна», – лікарка мобільної бригади
Сьогодні в Україні стартувала вакцинація населення від COVID-19. Черкащина – перша область, яка отримала вакцини й розпочала проводити щеплення медиків. Про результати перших щеплень та…
16:54 -
16:39«Жодних ускладнень я не відчуваю»: перший щеплений від COVID-19 медик з Черкащини
Лікар Черкаської обласної лікарні Євген Горенко сьогодні вакцинувався від COVID-19. Медик розповів, як почуває себе після вакцинації та чому важливо вакцинуватися кожному. https://youtu.be/4hoDgtc6WbY «У мене…
16:39 -
16:06В обласній лікарні показали “шлях вакцинованого” (відео)
На Черкащині стартувала вакцинація проти коронавірусної інфекції. Першими щеплять медиків. Як організований процес розповіла заступниця директора з медсестринства Черкаської обласної лікарні Лариса Хрєнова. https://youtu.be/A3Ik-VKhNrM Черкащина…
16:06 -
15:10Новий напрям «Великого будівництва 2021» – об’єкти культури
Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що цього року у програму Президента «Велике будівництво» увійшло 500 проектів соціальної інфраструктури, із них – 20…
15:10 -
13:42Перше щеплення від COVID-19 отримав лікар-реаніматолог із Черкас Євген Горенко
Перша вакцинація від COVID-19 відбулася в Черкасах. Лікар-реаніматолог Горенко Євген Васильович із Черкас щойно першим в Україні отримав щеплення від ковіду. Він працює в ковідному…
13:42 -
12:50На Черкащині розпочали вакцинацію від COVID-19
16 200 вакцин Oxford/AstraZeneca від COVID-19 отримала Черкаська область 24 лютого 2021 року. Сьогодні ж розпочали і вакцинування медиків. Згідно алгоритму, найпершими провакцинують працівників мобільних…
12:50 -
12:39Черкащина – перша область в Україні, яка вже отримала вакцину, – Олександр Скічко
Черкаська область першою в Україні отримала вакцину. Саме від нас стартує загальноукраїнська вакцинація, інформує очільник Черкаської ОДА Олександр Скічко. - У цей момент отримуємо 16…
12:39 -
12:35Олексій Чернишов: в межах «Великого будівництва 2021» 9 млрд грн спрямовуються на соціальні та економічні проекти в регіонах
Цього року до програми Президента «Велике будівництво» увійшло 500 об’єктів, на реалізацію яких буде спрямовано 9 млрд гривень. Про це сказав Міністр розвитку громад та…
12:35 -
12:21МОЗ запустило інтерактивну мапу пунктів безоплатного тестування на COVID-19
Інтерактивну мапу пунктів безоплатного тестування на COVID-19 запустили в Україні. Мапу з інформацією про пункти тестування в різних населених пунктах України можна знайти тут https://cutt.ly/clh0IYc. На…
12:21 -
10:40Лариса Кошова про епідситуацію в Черкаській області 24 лютого
+74 нових випадків коронавірусної інфекції виявили 24 лютого на Черкащині. З початку пандемії усього підтверджених випадків – 48 185. З початку року – 8812 випадків…
10:40 -
10:13Чверть коштів у соціальному блоці «Великого будівництва 2021» виділяється на медичні об’єкти, – Міністр Чернишов
В 2021 році 23% коштів в Програмі «Велике будівництво» буде спрямована на фінансування будівництва та відновлення медичних об’єктів. Про це сказав Міністр розвитку громад та…
10:13