Розробляємо Регіональний план управління відходами, – Сергій Сергійчук

На Черкащині беруться врегульовувати ситуацію зі сміттям. Для цього тут вже розроблять Регіональний план управління відходами в Черкаській області до 2030 року. Це дозволить системно підійти до вирішення проблеми. Про це в інтерв’ю RegioNews розповів очільник Черкащини Сергій Сергійчук.

План дасть старт розбудові інфраструктури у цій сфері – необхідні гарантії та стимули для інвестицій в переробку відходів. Регіональний план незабаром буде готовий. Він передбачає створення в Черкаській області 4-х кластерів – Черкаський, Золотоніський, Звенигородський та Уманський. В кожному з них планується збудувати по такому заводу.

– Україна просто тоне у смітті, – відзначив посадовець. – На Черкащині, наприклад, щороку утворюється більше 350 тис. тон твердих побутових відходів. Їх захоронюють на 21 полігоні та 456 сміттєзвалищах. Але в області немає жодного сучасного сміттєпереробного заводу! А вирішити наші проблеми можуть лише вони, іншого шляху немає. Тому одним з пріоритетних напрямків моєї діяльності на посаді голови Черкаської ОДА є розвиток інфраструктури у сфері поводження з відходами, будівництво нових обʼєктів з їх утилізації та переробки, впровадження сучасних технологій у цій сфері, створення нових робочих місць.