До Дня Незалежності Черкаська ОДА створила відеоісторії про райони області
Індивідуальний і непересічний, зі своїми перемогами та здобутками. Про кожен із 4-х районів області до 30-ї річниці Незалежності Черкаська ОДА підготувала відеоісторію.
– 24 серпня – це не просто річниця незалежності нашої держави, не просто святкові заходи, фестивалі та концерти, – зазначив очільник області Олександр Скічко. – Свято Незалежності – це день народження України! Ми пройшли довгий шлях до волі, можливості обирати і будувати своє майбутнє і власну країну. Як змінилася наша Черкащина за роки незалежності і чим живе кожен із її районів – у серії відео, які ми підготували до річниці Дня Незалежності.
Черкаський район
Величний, індустріальний, історично-насичений. Черкаський район нині найбільший в області як за площею, так і за чисельністю населення. Він об’єднав Городищину, Чигиринщину, Кам’янщину, Канівщину, Корсунщину, Смілянщину.
Богдан Хмельницький і холодноярські повстанці, природні «родзинки» Тясмину та архітектурні шедеври Городецького, інноваційна сонячна енергетика та потужний аграрний кластер. Район бере курс на сучасний розвиток у всіх галузях, послуговуючись багатою минувшиною.
Золотоніський район
Від Драбова до Чорнобаю, від Ірклієва до Гельмязева, від Золотоноші до Шрамківки. Різноманітний і непересічний, Золотоніський район – край аграрних традицій і нащадок козацької слави.
Потужні сільськогосподарські підприємства, спортивна інфраструктура, ботанічні сади та музеї просто неба. Тутешні люди вміють зберігати традиції та примножувати надбання поколінь.
Звенигородський район
«Колиска» людства – Трипілля – це Звенигородський край, що на Черкащині. Найбільша у світі кількість перших людських поселень цієї культури саме тут.
Кобзарева батьківщина, активний лижний відпочинок, палаци та маєтки. Цей район – у «Серці України», адже саме тут розташований географічний центр нашої держави.
Від минулого до майбутнього йдуть люди цієї землі, розвиваючи та примножуючи свої культурні й промислові надбання.
Уманський район
Найромантичніший, найпарковіший, найтуристичніший. Уманський район має багато приводів, аби посперечатися за звання кращого.
Історія кохання, яка стала фундаментом для створення дендропарку «Софіївка», знана всюди. Це місце – один з найвеличніших витворів паркового мистецтва в Україні, просякнутий міфологією та легендами.
Центр паломництва брацлавських хасидів, мала Швейцарія у Буках і Жашківський кінний завод додають слави цьому краю. Утім творять його саме люди – вправні, невтомні, оптимістичні. Вони – основа економічного, підприємницького та культурного зростання цього району.
-
18:25Черкащина тримає економічний фронт, – Ігор Табурець
Черкаські підприємства продовжують адаптуватися і перебудовувати свою роботу в умовах війни. У цьому контексті важлива взаємодія влади та бізнесу. На цьому наголосив начальник Черкаської…
18:25 -
17:23Президен ознайомився з планом повернення незаконно депортованих Росією дітей Bring Kids Back UA та взяв участь у відкритті Центру захисту прав дитини
Президент України Володимир Зеленський узяв участь у відкритті Центру захисту прав дитини, який протидіятиме злочинам Росії проти українських дітей. Глава держави оглянув дитячий куточок для…
17:23 -
16:56Заяви на єВідновлення тепер можна подавати у ЦНАПах, через нотаріусів та органи соцзахисту
Кабінет Міністрів України затвердив порядок подачі документів за державною грошовою допомогою на здійснення поточних ремонтів. Для її отримання відтепер можна не тільки використовувати Портал Дія,…
16:56 -
15:49Уряд унормував питання надання відстрочки чи звільнення громадян від призову на строкову військову службу
Уряд вніс зміни до Положення про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом. Відповідну…
15:49 -
15:25В перші дні літа переважатиме мінлива, тепла і суха погода
Травень закінчується на Черкащині погожими днями та комфортними літніми температурами. В цілому місяць був неоднорідним: в першій половині - холодний, сухий, з пізніми заморозками, надалі…
15:25 -
11:40Ігор Табурець розповів про безпекові проекти в освіті
На Черкащині продовжують працювати над безпековими проектами в освітній галузі. Про це розповів очільник області Ігор Табурець під час ознайомлення із практиками їхньої реалізації в…
11:40 -
10:33Google запускає курс з кібербезпеки: 5 тисяч українців можуть пройти навчання безоплатно
За останній рік кількість кібератак росії проти України збільшилася втричі. При цьому 46% українських малих та середніх підприємств не змогли найняти спеціалістів з кібербезпеки через…
10:33 -
10:00В Україні запускають перший освітній портал щодо безпеки дітей в інтернеті
Згідно з дослідженням, проведеним в ЄС серед 8 тис. підлітків, ризикована онлайн-поведінка серед молоді стає нормою. Опитування показало, що кожна четверта дитина тролила когось в…
10:00 -
09:51День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Україні відзначатимуть 8 травня
Верховна Рада ухвалила за основу і в цілому президентський законопроект №9278 «Про День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945…
09:51 -
09:43Для допомоги фермерам розроблена онлайн-форма оцінки відповідності господарства вимогам отримання гранту
Українські фермери, які планують подаватися на гранти, зможуть самостійно оцінити перспективи свого господарства, основні параметри свого проекту та заяви для отримання гранту. На сайті Мінагрополітики…
09:43 -
09:38Триває виплата грошової допомоги мешканцям звільнених територій та евакуйованим
Одним із напрямів роботи Координаційного штабу з питань деокупованих територій є забезпечення фінансової підтримки жителям звільнених населених пунктів та евакуйованим із небезпечних територій. Так, у…
09:38 -
08:52Підвищення тарифу на електроенергію – необхідний крок, аби відновити енергосистему
На засіданні Уряду схвалено рішення про підвищення тарифу на електроенергію для населення до 2, 64 гривень за кВт. За словами Міністра енергетики України Германа Галущенка,…
08:52