Безперешкодний доступ до узбережжя водних об’єктів – один з пріоритетів роботи обласної влади

Прибережні захисні смуги потребують особливої уваги. Аби захистити поверхневі водні об’єкти від забруднення, засмічення та збереження їх водності, встановлюються межі водоохоронних зон та прибережних захисних смуг. Роботу у цьому напрямку бере під свій контроль робоча група облдержадміністрації з координації дій щодо забезпечення безперешкодного і безоплатного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів та островів для загального водокористування на території Черкащини. Її перше засідання під головуванням заступника очільника області Юрія Безщасного відбулося днями в ОДА.

Здійснення контролю за забезпеченням доступу громадян до узбережжя водних об’єктів та островів відповідно до закону належить до повноважень місцевих державних адміністрацій. Зважаючи на це у ході наради проаналізували ситуацію в районах та об’єднаних територіальних громадах. За представленою органами місцевого самоврядування інформацією, в більшості районів перешкоджання доступу громадянам до водних об’єктів не зафіксували.

Також робоча група розглянула звернення щодо обмеження доступу громадян до водних об’єктів в с. Свидівок Черкаського району та с. Коробівка Золотоніського району. На сьогодні ці питання визначені пріоритетними та приймаються всі необхідні міри для їх вирішення.

За результатами засідання робочої групи надали низку протокольних доручень, зокрема зі створення робочих груп з виявлення та фіксації фактів обмеження доступу громадян до водних об’єктів в районах, із залученням контролюючих органів.