В Україні вперше проведуть всеукраїнське дослідження щодо поширеності COVID-19
За координації Центру громадського здоров’я в Україні вперше буде проведено дослідження для визначення відсотку людей серед загального населення, які мають антитіла до коронавірусу-збуднику COVID-19. 7 червня 2021 року стартує його польовий етап.
На сьогодні в Україні є лише епізодична інформація щодо кількості людей, які мають антитіла до коронавірусу, що спричиняє COVID-19. Такі дані публікують лабораторні мережі та дослідники. Але досі досліджувалися лише люди, які самі прийшли на аналіз, або ж медичні працівники. Мета нового дослідження — отримати дані, що репрезентують все населення України, незалежно від того, чи був діагноз встановлений раніше.
У Черкаській області для проведення сероепідеміологічного дослідження обрали:
Звенигородський р-н | смт Стеблів |
Золотоніський р-н | м. Золотоноша |
с. Кедина Гора, с-ще Снігурівка | |
Уманський р-н | м. Умань |
м. Христинівка | |
с. Вільшана-Слобідка | |
с. Коржова | |
с. Максимівка | |
с. Нове Місто | |
с. Половинчик | |
с-ще Забіляни | |
Черкаський р-н | м. Канів – |
м. Черкаси | |
с. Григорівка, с. Луковиця, с. Трахтемирів | |
с. Литвинець | |
с. Лозівок, с. Єлизаветівка | |
с. Пшеничники, с. Бучак, с. Глинча, с. Іваньків, с. Трощин |
Які етапи і активності передбачаються
Дослідження буде проведено в усіх областях України. Учасників оберуть у такий спосіб, щоби вони рівноцінно презентували населення України і не було ніяких перекосів (наприклад, переважання міського населення, певної вікової, соціальної групи або статі тощо).
Усього буде залучено майже 9 тисяч людей з усієї України. Учасники дослідження будуть обрані випадковим чином, а участь є добровільною та анонімною. Долучитися до дослідження за власним бажанням, на жаль, не можна. Люди, які вже отримали щеплення, також будуть виключені із дослідження.
Дослідження передбачає забір зразків крові з вени з подальшим визначенням антитіл класу IgG до коронавірусу SARS-CoV-2 як ознаки перенесеної раніше інфекції, а також проведення опитування безпосередньо у домогосподарствах. Забір крові та опитування будуть проводитися мобільними бригадами, сформованими регіональними командами дослідження.
Аналіз відповідей на запитання в комбінації з результатами лабораторних досліджень дозволить отримати відповіді на актуальні запитання, зокрема такі:
- Скільки людей насправді перехворіло на COVID-19 за перший рік пандемії?
- Чи потрапили ці люди до лікарів та до офіційної статистики?
- Чи знають вони самі, що хворіли?
- Наскільки охоплене лабораторними аналізами населення України?
- Яка поведінка або інші особливості пов’язані із ризиком зараження?
Початок роботи мобільних бригад, відбору зразків крові та опитування планується на тиждень 7 червня 2021 року. Польовий етап дослідження триватиме у різних регіонах протягом 4-6 тижнів залежно від розміру та швидкості набору вибірки.
Що означає виявлення антитіл до SARS-CoV-2
Люди, у яких візьмуть зразки крові, зможуть отримати результат аналізу щодо наявності або відсутності антитіл до коронавірусу, що спричиняє COVID-19.
Наявність антитіл до коронавірусу, що спричиняє COVID-19, вказує на те, що людина раніше контактувала з вірусом, але не є ознакою хвороби. У рамках дослідження не виявлятимуть нові активні випадки COVID-19, учасникам дослідження не встановлюватимуть діагноз COVID-19, не призначатимуть самоізоляцію або інші обмеження.
Важливо розуміти, що виявлення антитіл до коронавірусу, що спричиняє COVID-19, не гарантує наявності імунітету до всіх штамів вірусу SARS-CoV-2. На сьогодні невідомо, яким має бути рівень антитіл для захисту та як довго вони зберігаються. Виявлення антитіл до коронавірусу, що спричиняє COVID-19, не має бути підставою для відмови від вакцинації.
Де і як будуть використані результати
Такі дослідження рекомендовані ВООЗ. Багато країн світу провели їх у 2020 році, а деякі планують повторно цього року. Дослідження рекомендовано проводити після проходження піку захворюваності, але вони є корисними на будь-якому етапі пандемії.
Дослідження в Україні проводить Міністерство охорони здоров’я за дорученням Ради національної безпеки та оборони. На Центр громадського здоров’я покладено координацію дослідження на всіх його етапах.
Партнери дослідження — Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка, Центр соціальних експертиз імені Юрія Саєнка, Товариство Червоного Хреста України та Медична лабораторія «Діла». До проведення дослідження також залучені департаменти охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій, заклади охорони здоров’я та окремі медичні працівники.
Фінансують проведення дослідження Світовий банк та Товариство Червоного Хреста України.
Результати дослідження будуть використані Радою національної безпеки та оборони України, Міністерством охорони здоров’я України, Центром громадського здоров’я та іншими державними установами і громадськими організаціями для визначення реальних масштабів поширення COVID-19. Це сприятиме раціональному плануванню подальших протиепідемічних і профілактичних заходів.
-
09:55Понад 2,6 тисячі українців виявили бажання приєднатися до кадрового резерву держслужбовців на ДОТ
З них майже 92% — успішно зараховані до кадрового резерву. Про це йдеться на Facebook-сторінці Національного агентства з питань державної служби (НАДС). Більшість кандидатів віддають перевагу майбутній…
09:55 -
09:50До уваги мешканців прифронтових територій: заяви на отримання грошової допомоги для купівлі твердого палива прийматимуться до 25 вересняЗаяви на отримання грошової допомоги мешканцям прифронтових територій для купівлі твердого палива прийматимуться до 25 вересня
Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) у партнерстві з мінреінтеграції реалізують спільний проєкт із надання разової грошової допомоги на придбання твердого побутового палива для…
09:50 -
09:33Загальні бойові втрати противника станом на 13.09.2024
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 13.09.24 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from 24.02.22 to 13.09.24 особового складу…
09:33 -
09:13Дати дітям справжню безпеку можна лише разом, усім світом – Олена Зеленська під час виступу на Саміті перших леді та джентльменів
З ініціативи дружини Президента України Олени Зеленської у Києві відбувся четвертий Саміт перших леді та джентльменів. Тема цьогорічного заходу – «Захист дітей: гарантії безпечного майбутнього».…
09:13 -
18:16Задля збереження життів оборонців і цивільних: Черкащина спрямувала захисникам нову допомогу
Чергове підсилення для захисників сьогодні передали від Черкащини. Цього разу мобільним вогневим групам зенітно-кулеметного батальйону. Їм спрямували шість потужних планшетів із павербанками. Про це повідомив…
18:16 -
18:16Інноваційні та відповідальні: Ігор Табурець зустрівся із представниками ІТ-сектора області
Потужні, прогресивні, соціально відповідальні бізнеси. Передові в технологіях, активні в підтримці наших оборонців. Очільник області Ігор Табурець зустрівся із представниками ІТ-кластеру Черкащини. Обговорили нагальні питання.…
18:16 -
18:11Олімпійський урок: на Черкащині школярі зустрілися з призерами паралімпіад
Спортивна руханка. Ігри та змагання. А найголовніше – зустрічі з відомими спортсменами й призерами паралімпійських ігор. Так пройшов олімпійський урок в одній із шкіл Кам’янської…
18:11 -
14:14Прозорість і підзвітність: в області продовжують моніторити публічні закупівлі
Оголошені через систему Prozorro публічні закупівлі відслідковують на Черкащині. Проводять моніторинг у межах діяльності робочої групи «Прозорість і підзвітність». Так, із 6 по 12 вересня…
14:14 -
14:09Укрпошта оголошує Всеукраїнський конкурс ескізів до поштової марки, присвяченій самовідданій роботі волонтерів
До Міжнародного дня волонтерів, що традиційно відзначається на початку грудня, Укрпошта планує випустити поштову марку на знак неосяжного вкладу волонтерського руху у здобутті Україною Перемоги.…
14:09 -
13:14Як мешканцями прифронтових територій отримати фінансову допомогу для закупівлі твердого палива?
Кабмін ухвалив постанову «Про затвердження Порядку надання одноразової грошової допомоги населенню протягом опалювального сезону 2024/25 року на придбання твердого пічного побутового палива». Згідно із зазначеним Порядком, грошову…
13:14 -
12:52За два роки росія атакувала українську енергетику понад 1000 разів
З жовтня 2022 року по вересень 2024 року об’єкти української енергетичної інфраструктури зазнали 1024 російських атаки, і всі причетні до цих злочинів мають бути притягнуті…
12:52 -
11:50Ігор Табурець про ситуацію в області на 12 вересня
Чотири ворожих БпЛА збили над Черкащиною силами ППО під час останніх тривог. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Минулось без потерпілих. В одному з…
11:50