В Україні вперше проведуть всеукраїнське дослідження щодо поширеності COVID-19
За координації Центру громадського здоров’я в Україні вперше буде проведено дослідження для визначення відсотку людей серед загального населення, які мають антитіла до коронавірусу-збуднику COVID-19. 7 червня 2021 року стартує його польовий етап.
На сьогодні в Україні є лише епізодична інформація щодо кількості людей, які мають антитіла до коронавірусу, що спричиняє COVID-19. Такі дані публікують лабораторні мережі та дослідники. Але досі досліджувалися лише люди, які самі прийшли на аналіз, або ж медичні працівники. Мета нового дослідження — отримати дані, що репрезентують все населення України, незалежно від того, чи був діагноз встановлений раніше.
У Черкаській області для проведення сероепідеміологічного дослідження обрали:
Звенигородський р-н | смт Стеблів |
Золотоніський р-н | м. Золотоноша |
с. Кедина Гора, с-ще Снігурівка | |
Уманський р-н | м. Умань |
м. Христинівка | |
с. Вільшана-Слобідка | |
с. Коржова | |
с. Максимівка | |
с. Нове Місто | |
с. Половинчик | |
с-ще Забіляни | |
Черкаський р-н | м. Канів – |
м. Черкаси | |
с. Григорівка, с. Луковиця, с. Трахтемирів | |
с. Литвинець | |
с. Лозівок, с. Єлизаветівка | |
с. Пшеничники, с. Бучак, с. Глинча, с. Іваньків, с. Трощин |
Які етапи і активності передбачаються
Дослідження буде проведено в усіх областях України. Учасників оберуть у такий спосіб, щоби вони рівноцінно презентували населення України і не було ніяких перекосів (наприклад, переважання міського населення, певної вікової, соціальної групи або статі тощо).
Усього буде залучено майже 9 тисяч людей з усієї України. Учасники дослідження будуть обрані випадковим чином, а участь є добровільною та анонімною. Долучитися до дослідження за власним бажанням, на жаль, не можна. Люди, які вже отримали щеплення, також будуть виключені із дослідження.
Дослідження передбачає забір зразків крові з вени з подальшим визначенням антитіл класу IgG до коронавірусу SARS-CoV-2 як ознаки перенесеної раніше інфекції, а також проведення опитування безпосередньо у домогосподарствах. Забір крові та опитування будуть проводитися мобільними бригадами, сформованими регіональними командами дослідження.
Аналіз відповідей на запитання в комбінації з результатами лабораторних досліджень дозволить отримати відповіді на актуальні запитання, зокрема такі:
- Скільки людей насправді перехворіло на COVID-19 за перший рік пандемії?
- Чи потрапили ці люди до лікарів та до офіційної статистики?
- Чи знають вони самі, що хворіли?
- Наскільки охоплене лабораторними аналізами населення України?
- Яка поведінка або інші особливості пов’язані із ризиком зараження?
Початок роботи мобільних бригад, відбору зразків крові та опитування планується на тиждень 7 червня 2021 року. Польовий етап дослідження триватиме у різних регіонах протягом 4-6 тижнів залежно від розміру та швидкості набору вибірки.
Що означає виявлення антитіл до SARS-CoV-2
Люди, у яких візьмуть зразки крові, зможуть отримати результат аналізу щодо наявності або відсутності антитіл до коронавірусу, що спричиняє COVID-19.
Наявність антитіл до коронавірусу, що спричиняє COVID-19, вказує на те, що людина раніше контактувала з вірусом, але не є ознакою хвороби. У рамках дослідження не виявлятимуть нові активні випадки COVID-19, учасникам дослідження не встановлюватимуть діагноз COVID-19, не призначатимуть самоізоляцію або інші обмеження.
Важливо розуміти, що виявлення антитіл до коронавірусу, що спричиняє COVID-19, не гарантує наявності імунітету до всіх штамів вірусу SARS-CoV-2. На сьогодні невідомо, яким має бути рівень антитіл для захисту та як довго вони зберігаються. Виявлення антитіл до коронавірусу, що спричиняє COVID-19, не має бути підставою для відмови від вакцинації.
Де і як будуть використані результати
Такі дослідження рекомендовані ВООЗ. Багато країн світу провели їх у 2020 році, а деякі планують повторно цього року. Дослідження рекомендовано проводити після проходження піку захворюваності, але вони є корисними на будь-якому етапі пандемії.
Дослідження в Україні проводить Міністерство охорони здоров’я за дорученням Ради національної безпеки та оборони. На Центр громадського здоров’я покладено координацію дослідження на всіх його етапах.
Партнери дослідження — Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка, Центр соціальних експертиз імені Юрія Саєнка, Товариство Червоного Хреста України та Медична лабораторія «Діла». До проведення дослідження також залучені департаменти охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій, заклади охорони здоров’я та окремі медичні працівники.
Фінансують проведення дослідження Світовий банк та Товариство Червоного Хреста України.
Результати дослідження будуть використані Радою національної безпеки та оборони України, Міністерством охорони здоров’я України, Центром громадського здоров’я та іншими державними установами і громадськими організаціями для визначення реальних масштабів поширення COVID-19. Це сприятиме раціональному плануванню подальших протиепідемічних і профілактичних заходів.
-
09:15Понад 10 тисяч наборів LEGO отримала Черкащина
Черкащина отримала понад 10 230 наборів LEGO Six Bricks для четвертокласників у межах меморандуму про співпрацю з The LEGO Foundation. Їх уже направили у навчальні…
09:15 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 4 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 04.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 024 210 (+1 120) осіб; танків ‒ 10 988 (+2);…
08:45 -
08:36Звернення Президента до учасників гала-вечері з нагоди початку данського головування в Раді ЄС
https://youtu.be/sjL9XTA99oo?si=U1cAscu2fIH-ONY1 Дуже дякую! Ваші Величності, щиро дякую! І дорога Метте, моя подруго, дуже дякую за запрошення до такого прекрасного міста! Такий сильний народ – дякую…
08:36 -
08:06Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 4 липня
З вечора четверга затяжні тривоги тривали на Черкащині. Як інформує начальник ОВА Ігор Табурець, у межах області наші оборонці знищили 22 російські БпЛА. — Інформація…
08:06 -
20:09Загиблих нацгвардійців вшанували в Холодному Яру
Вони стояли за Україну до останнього. Тепер у Холодному Яру є місце, де увіковічнили пам’ять про полеглих воїнів 31 полку Національної гвардії України. Меморіал на…
20:09 -
16:00Грант для ветеранів та другого з подружжя: як отримати?
Державна служба зайнятості пропонує людям з інвалідністю внаслідок війни, ветеранам та другому з подружжя безповоротну, безпроцентну державну допомогу на створення або розвиток власного бізнесу. Для…
16:00 -
15:50В Україні запрацює соцпослуга з комплексного розвитку та догляду дітей з інвалідністю
Міністерство соціальної політики України розпочинає експериментальний проєкт із закупівлі соціальної послуги з комплексного розвитку та догляду дітей з інвалідністю. Тривалість проєкту – два роки. Відповідну…
15:50 -
15:10Вільний доступ: Наталія Кравченко про безбар’єрність ветеранських просторів
Простір без бар’єрів і максимальна сервісність. Це ключові опції для ветеранських просторів. На цьому наголосила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко. Разом із представницею Урядового…
15:10 -
14:50СБУ викрила адміністратора ТГ-групи, який намагався зірвати мобілізацію на Черкащині
Кіберфахівці Служби безпеки блокували діяльність адміністратора Телеграм-каналу, який оприлюднював розташування Сил оборони у Черкаській області. Фігурант організував схему зриву мобілізації в Уманському районі. Він адміністрував…
14:50 -
14:10Національний кешбек: Українці отримали рекордні 490 млн грн
Понад 3,5 млн учасників програми «Національний кешбек» отримали 490 млн грн кешбеку за купівлю українських споживчих товарів у травні. Це на 10% більше, ніж у…
14:10 -
13:21Власна справа: за час дії програми створено та розширено 27 тис. бізнесів
Завдяки грантовій програмі «Власна справа» від Мінекономіки та Державної служби зайнятості видано 27 тис. грантів на започаткування або розвиток власного бізнесу. Загальний обсяг наданої фінансової…
13:21 -
12:30Підтримка ветеранів та їхніх родин: які зміни ухвалив Уряд
Держава посилила підтримку ветеранів і родин загиблих. Зокрема електронне посвідчення офіційно визнається головним документом для підтвердження статусу. А травму прирівняли до поранення, каліцтва чи контузії.…
12:30