Світлана Волгіна розповіла деталі противірусної терапії при COVID-19

Тепер у Черкаській області можна отримати противірусну терапію при COVID-19. Кому призначатимуть ліки та яка користь від них – про це розповіла директорка Черкаської міської інфекційної лікарні Світлана Волгіна на брифінгу в Черкаській ОДА.

За її словами, препарат «Молнупіравір» можуть призначати лише лікарі для пацієнтів із групи ризику, а саме:

• у віці;
  • із ожирінням;
  • із хворобами серцево-судинної системи;
  • із діабетом;
  • із хронічним захворюванням легень;
  • із онко.

Противірусна терапія запобігає переходу від легкого перебігу хвороби до середнього чи тяжкого та зменшує ймовірність госпіталізації чи смерті.

Як зауважила Світлана Волгіна, найбільший ефект від отримання противірусного препарату можна отримати від першого до п’ятого дня респіраторного вірусного захворювання. Саме в цей період вірус перебуває в активній формі. Лікарка наголосила, що побічних ефектів від цієї терапії немає.

«Вчасне звернення до сімейного лікаря чи лікаря іншої фахової спеціальності по консультацію буде запорукою того, що ми зможемо впоратися із захворюванням краще», – сказала керівниця Черкаської інфекційної лікарні.

За даними МОЗ України, препарат «Молнупіравір» заборонений до продажу в аптеках, його можна отримати тільки в лікаря безоплатно.

Нагадаємо, медзаклади Черкаської області 17 лютого отримали препарат «Молнупіравір» для лікування COVID-19. Ліки розподілили між закладами первинної ланки.