Світлана Волгіна: Головна мета вакцинації – збереження життів
На сьогодні результати епідеміологічного моніторингу змушують робити висновки, що епідеміологічна ситуація, яку очікуємо в цьогорічному жовтні-листопаді, не менш загрозлива, аніж у період попередніх хвиль коронавірусного процесу. Про це зазначила на брифінгу щодо епідситуації директорка міської інфекційної лікарні Світлана Волгіна.
Головна інфекціоністка Черкас детально розповіла про новий штам «Дельта», який в 1,6 разів заразніший, ніж альфа, збільшується кількість коронавірусних пневмоній серед молоді, від 12 й більше років, у 2-2,5 раза зростає необхідність в госпіталізації. «Провідні симптоми лишаються: лихоманка, кашель, втомлюваність, головний біль, ломота, нежить. Серед нехарактерних ознак, однак, які все ж можуть бути, – відсутність нюху та смаку. А ще спостерігають враження кишківника, що проявляється симптомами гострої кишкової інфекції.
Стосовно ж постковідного синдрому, Світлана Іванівна розповіла, що в грудні минулого року Національний інститут здоров’я Великобританії запропонував нову класифікацію такого синдрому: гострий (до 4 тижнів), тривалий (4-12 тижнів) та long COVID (більше 3 місяців). За результатами досліджень, від 67 до 87 % пацієнтів спостерігають ті чи інші симптоми, пов’язані з перенесеною хворобою.
– Оскільки COVID-19 є хворобою, що запускає каскад загально-запальної реакції, це системне захворювання, що вражає не лише легені, – говорить керівниця лікарні. – Спостереження демонструють, що є великий приріст звернень пацієнтів до спеціалістів кардіологічного, неврологічного та психіатричного профілю. Зокрема 20% тих, хто переніс коронавірус, психічні порушення, спостерігають 90 й більше діб дипресію, порушення пам’яті та сну. Прояви кардіологічної патології (тахікардії, аритмії, різкі зміни артеріального тиску) – ще декілька місяці після перенесеного ковіду в пацієнтів, котрі раніше не мали проблем із захворюванням серцево-судинної системи. При цьому в зоні ризику лишаються особи з хронічним захворюванням серця, легень, цукровим діабетом, онкологічні хворі, з метаболічним синдромом та особи похилого віку.
Пані Світлана наголосила, що всім верствам населення варто щеплюватись проти цього недугу – задля уникнення розповсюдженні коронавірусної інфекції в популяції: «Головна мета вакцинації – збереження більшої кількості життів. Вакцина не захищає від зараження, однак захищає від наслідків – ускладнень, ранніх та віддалених, а також від смерті. Збільшує колективний імунітет у суспільстві, зменшує навантаження на медичну систему». Світлана Волгіна наголосила й на потребі вакцинуватись проти сезонного грипу, що дає змогу зменшити ризики провокації одного вірусу іншим та ймовірність подальших ускладнень.
-
17:42GovTech Meetup: Як ШІ та цифрові реформи змінюють державне управління
GovTech Meetup у Києві зібрав провідних спікерів у сфері цифрового розвитку. Серед учасників — Луукас Ілвес, Марк Борис Андріянич та Валерія Іонан. Подію організував Global…
17:42 -
17:03На Черкащині пройшов форум «Хлібна індустрія – 2025»
Головна подія на українському ринку хлібопродуктів, понад 220 учасників. На Черкащині відбувся форум «Хлібна індустрія – 2025». Провідні виробники хліба та хлібобулочних виробів, інвестори, фахівці…
17:03 -
16:51Реєстрація військовослужбовців за місцем служби за наявності власного житла
Під час проходження служби військовослужбовці можуть декларувати або реєструвати своє місце проживання за місцем розташування службового житла, навіть якщо мають у власності інше житло. Реєстрація…
16:51 -
15:06Травневі температури: якою буде погода на Черкащині на вихідних
На вихідних, 14 та 15 червня, переважатиме комфортна погода, проте можливі локальні короткочасні дощі, місцями з грозами. Синоптики прогнозують температурні показники вдень 19-24 градусів, а…
15:06 -
11:37Як військові можуть отримати грошову допомогу після поранення
Військовослужбовці, які отримали поранення, контузію або травму, мають право на грошову допомогу від держави. Зокрема, передбачено як щомісячні виплати, так і одноразові компенсації, залежно від…
11:37 -
10:57Як здобути українську освіту за кордоном
Уряд створює умови, щоб кожна дитина могла здобувати освіту за українськими стандартами, навіть перебуваючи за кордоном. Є декілька сценаріїв навчання, і всі вони – з…
10:57 -
10:30Хто може отримати разову виплату до Дня Незалежності у 2025 році?
Щороку до Дня Незалежності держава виплачує разову грошову допомогу людям, які мають певний статус. Пенсіонерам гроші нарахують автоматично, іншим категоріям потрібно звернутися до Пенсійного фонду…
10:30 -
10:02Прозорість і підзвітність: моніторинг публічних закупівель проводять в області
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відслідковують на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, із 6 по 13 червня у статусі…
10:02 -
09:50Діалог влади та бізнесу: фітосанітарний контроль та підтримка аграріїв
Фітосанітарний контроль, його цифрова трансформація та фінансова підтримка аграрного сектору. Такі теми обговорили під час 35 онлайн-зустрічі, яка відбулася у межах регіональної платформи „Діалог влади…
09:50 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні продовжили повернення наших людей із російського полону. Це вже третій крок обмінів, про які домовились у Стамбулі. Серед тих,…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 13 червня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 13.06.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 001 560 (+1 220) осіб; танків ‒ 10 934 (+1)…
08:45 -
16:51Наші вдома: з полону повертаються черкащани
Обмін військовополоненими. Сьогодні відбувся черговий етап повернення на Батьківщину українських захисників. Поміж них є і черкащани. Деталі про обмін та його результати для Черкащини очільник…
16:51