«Діймо на випередження!» – Олександр Скічко на зустрічі з підприємцями

Ковідна ситуація в області напружена. Наразі Черкащина перебуває в «помаранчевій» зоні, але її перехід до «червоної» – питання часу. На цьому наголосив очільник області Олександр Скічко на нараді з підприємцями та головами тергромад Уманщини та Звенигородщини. На ній, зокрема, обговорили ковідну ситуацію в області та питання вакцинації. 

Голова ОДА попередив присутніх про можливі обмеження в разі впровадження «червоної» зони і як можна спрацювати на випередження.

– Ситуація справді критична, і штам вірусу, який сьогодні маємо, набагато агресивніший, ніж, приміром, минулої осені, – відзначив посадовець. – Наведу лише декілька фактів: у вересні з COVID-19 на Черкащині госпіталізували 839 людей, померли – 36. У жовтні вже госпіталізували 1707 людей, померли – 233. Серед госпіталізованих у ковідні відділення по області – 98% НЕвакциновані! В Україні, де вакциновано 16% населення, маємо 147 померлих на 100 тисяч населення. У Португалії, де вакциновано вже 91% населення, 9 (!) на 100 тисяч населення.

Нагадаємо, у «червоній» зоні епіднебезпеки забороняється:

– робота закладів громадського харчування, крім адресної доставки та замовлень навинос;

– робота ТРЦ, кінотеатрів, театрів, розважальних закладів, закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- і відеозйомки;

– робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;

– робота навчальних закладів, крім тих, де двома дозами вакциновані 100% працівників;

– проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів та матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;

– робота готелів, хостелів тощо.

Однак обмеження не застосовуватимуться, якщо весь персонал і всі відвідувачі, крім осіб до 18 років, повністю вакциновані від COVID-19.

Стрічка новин