Черкащина в лідерах: Олександр Скічко про вакцинальну кампанію-2021

Область перебуває в п’ятірці лідерів в Україні з вакцинації проти COVID-19. На сьогодні тут щеплено двома дозами вже 45,1% дорослого населення. Про це на пресконференції сказав голова Черкаської ОДА Олександр Скічко.  

Вакцинація проти COVID-19 в Україні розпочалася 24 лютого саме з Черкащини. В  обласній лікарні тоді вперше щепили лікаря-реаніматолога Євгена Горенка.

«Найбільшим викликом галузі у 2021 році була протидія COVID-19. Але нам вдалося зберегти контрольовану ситуацію. Ми розгорнули на Черкащині дієву систему місць для вакцинації. В області стабільно працюють 102 пункти щеплень, 32 центри вакцинації населення та 25 мобільних бригад», – сказав Олександр Скічко.

Натепер першою дозою вже вакциновано 47,7% дорослого населення області. Двома дозами – 45,1%.

«Я дякую лікарям, які навіть у вихідні вакцинували черкащан. Також вдячний всім, хто піклується про своє здоров’я і зробив щеплення. Це надзвичайно важливо», – сказав очільник області.

Крім успішної вакцинальної кампанії, цього року черкаські медики здійснили прорив: упродовж 2021 року вони провели:

–          34 трансплантації стовбурових клітин;

–          13 трансплантацій нирок;

–          1 трансплантацію серця.

«Нашим завданням було створити в області дієву систему трансплантації. Це був складний процес. Але результат того вартий: десятки пацієнтів отримали шанс на повноцінне життя», – зауважив Олександр Скічко.

Стрічка новин