Гранти до 8 мільйонів гривень: як почати власну справу за допомоги держави
Заснувати сад чи теплицю, швейне підприємство чи навіть косметичну компанію, а також – розширити вже існуючий бізнес. Навіть під час війни українці наважуються започаткувати власну справу та створювати нові робочі місця. Щоби допомогти громадянам зменшити безробіття, розвивати свій бізнес і, як наслідок, підтримувати економіку, держава продовжує допомагати вже працюючим та майбутнім підприємцям. У липні минулого року урядовці запустили грантову програму єРобота, в рамках якої вже видали майже 4 тис. грантів на понад 1,5 млрд гривень. Прийом заявок триває і зараз.
Хто та скільки грошей може отримати на власну справу?
Сума на фінансування бізнесу за програмою Єробота залежить від галузі та масштабів підприємства. На старт малого бізнесу (програма “Своя справа”) – дають мікрогранти до 250 тис. грн, на розвиток садівництва можна отримати до 400 тис. за гектар площі, а для створення тепличного господарства — до 7 мільйонів грн (програми “Свій сад” та “Своя теплиця”). Для масштабування виробництва переробних підприємств (програма “Новий рівень”) можна претендувати на грант до 8 мільйонів гривень.
Отримати гроші на старт або масштабування власного бізнесу від держави може будь-який підприємець від 18 до 65 років, який має зареєстровану юридичну особу або ФОП. Із головних вимог – розробити реалістичний та ефективний бізнес-план та раніше не користуватись грантовою підтримкою єРобота.
Що зробити, щоб подати заявку на грант?
Щоб отримати грант від єРобота, необхідно заповнити заявку на порталі Дія та прикріпити до неї документи для вашої категорії. Зокрема, для програми “Свій сад” потрібно надати план насаджень. А для програми “Своя теплиця” — проєкт будівництва теплиці. У категорії “Своя справа” треба підготувати бізнес-план. Бізнес-план необхідний і для програми “Новий рівень”, а після успішної перевірки треба буде додатково надати фінансові документи: фінансову звітність, розшифровку розрахунків, договори оренди тощо.
Як написати успішний бізнес-план?
Щоб не допустити помилок під час написання бізнес-плану, варто скористатися кількома порадами. Зокрема, фахівці рекомендують пройти навчання від Державного центру зайнятості: повідомлення про тренінги є на офіційних сторінках установи. Варто приділити особливу увагу дохідній та розхідній частині бізнесу: їхня невідповідність – найпоширеніша помилка у бізнес-планах. За необхідності радять навіть звернутися по консультацією до працівників банку. Також варто ознайомитися зі зразком бізнес-плану, який розміщений на порталі Дія. До речі, бізнес-план при здобутті гранту єРобота можна подавати повторно, проаналізувавши помилки у попередньому документі.
Гроші державі можна не повертати
Для підприємців, які отримали фінансову підтримку від єРобота є лише кілька умов, яких потрібно дотримуватися. Зокрема, створити кількість робочих місць, яку передбачає програма та провадити підприємницьку діяльність впродовж затвердженого періоду. А ще – регулярно сплачувати податки. Якщо всі умови виконані – повертати гроші не потрібно.
-
16:57Завдяки СБУ 15 років тюрми отримав російський агент, який шпигував за позиціями ППО та блокпостів на Черкащині
Служба безпеки зібрала вичерпну доказову базу на ще одного агента фсб. Він передавав окупантам локації протиповітряної оборони та блокпостів українських захисників на Черкащині. Контррозвідники СБУ…
16:57 -
16:39Ігор Клименко: “Гвардія наступу” сформована та готова до наказів
"Усі вісім бригад – плюс формується дев'ята добровольча бригада "Хартія" – під час наступальних дій будуть у підпорядкуванні Сил оборони. Всі вони повністю сформовані і…
16:39 -
15:46“Безпека людей на першому місці”, – Ігор Табурець доручив проконтролювати роботу укриттів
Практично щоденно ворог атакує країну з повітря. Завдання для влади на всіх рівнях – гарантувати можливості для убезпечення жителів, коли звучить сигнал тривоги. На цьому…
15:46 -
12:00Платники податків Черкащини сплатили до бюджетів 9,8 млрд грн податків, зборів та платежів
Платники податків Черкаської області за cічень-травень 2023 року до бюджетів усіх рівнів сплачено 9,8 млрд грн податків, зборів та платежів. У порівнянні з аналогічним періодом…
12:00 -
11:19Мінцифра презентує інтерактивні симулятори з онлайн-безпеки для дітей та батьків
До Дня захисту дітей на оновленій платформі Дія.Освіта з’явилася серія освітніх матеріалів, які допоможуть батькам захистити своїх дітей та нагадати про правила поведінки в мережі.…
11:19 -
11:12Вмотивований кадровий резерв буде головною рушійною силою реінтеграції наших територій
На нараді під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук обговорювали питання кадрів для деокупованих територій. Зокрема, для освітньої та медичної галузей. Також обговорили кадровий резерв працівників для…
11:12 -
11:08Очільник області подякував особовому складу зонального відділу ВСП за роботу
Двадцятиліття із дня створення сьогодні відзначає Черкаський зональний відділ військової служби правопорядку. Від обласної військової адміністрації та громади за щоденну працю подякував всьому особовому складу…
11:08 -
10:32В області обговорять створення Центру національних меншин
Громадське обговорення Порядку утворення та функціонування Центру національних меншин (спільнот) відбудеться на Черкащині 8 червня в онлайн-форматі. Ініціює захід Державна служба України з етнополітики та…
10:32 -
10:21П’ятеро черкащан представлятимуть Україну на III Європейських іграх у Польщі
Уже за кілька тижнів стартують III Європейські ігри-2023. Цьогоріч вони відбудуться…
10:21 -
09:46Мінсоцполітики: Держава запустила програму єОздоровлення
У Міжнародний день захисту дітей, 1 червня, запущено експериментальний проект для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки «Монетизація дитячого оздоровлення за принципом «гроші…
09:46 -
09:42Родина для кожної дитини: Уряд України та ЮНІСЕФ об’єднують зусилля, щоб якомога більше дітей знайшли свою сім’ю
Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Міністерство соціальної політики та Офіс Президента України за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) обʼєднують зусилля, щоб якомога…
09:42 -
09:10Загальні бойові втрати противника станом на 02 червня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 02 червня 2023 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 208910 (+540) осіб ліквідовано…
09:10