«Жива» підтримка: Вікторія Шепіль про психосоціальні послуги на Черкащині
Доступність та повсюдність психосоціальних послуг. В області розвивають екосистему сервісів та послуг з покращення ментального здоров’я. Про заплановане в наступному році з утілення на Черкащині Всеукраїнської кампанії «Ти як?» розповіла Вікторія Шепіль.
Напрацювання області з розбудови на місцях екосистеми Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» відзначили на зустрічі першої леді України Олени Зеленської із представниками регіонів, відповідальними за впровадження Програми. Здобуте планують розширювати та масштабувати.
– Забезпечити доступність та повсюдність психосоціальних послуг – було нашим основним завданням у 2023 році, – зауважила Вікторія Шепіль. – За цей рік ми зробили багато, і приємно, що нашу спільну роботу відзначили на всеукраїнському рівні. Адже за будь-яким хорошим результатом стоїть клопітка робота великої ком’юніті-спільноти професійних, небайдужих та відданих своїй справі людей.
Зокрема, цьогоріч в області задля оперативного прийняття рішень створили робочу групу з питань ментального здоров’я, здійснили оцінку потреб населення регіону, як отримувачів, так і надавачів послуг у сфері ментального здоров’я.
Також залучили до навчань медичних фахівців первинної медичної ланки Черкащини до навчанні за програмою ВООЗ mhGAP. Це дасть змогу наблизити професійну психологічну допомогу на рівні сімейних лікарів. Підвищували свою компетенцію й освітяни. Понад 2,5 тисяч працівників освіти долучилися до навчань. Пів тисячі працівників органів місцевого самоврядування також взяли участь у тренінгах з підвищення навичок у галузі ментального здоров’я.
– Цього року ми об’єднували зусилля державного сектору та неурядових організацій задля спільної мети – допомогти тим, хто найбільше потребує підтримки, – наголосила регіональна координаторка програми. – Нам вдалося втілити пріоритетні проєкти у сфері ментального здоров’я для ветеранів та ветеранок, переміщених осіб, дітей, осіб з інвалідністю. Нам важливо долати стигматизацію щодо сфери психічного здоров’я шляхом просвітництва, психоедукації та комунікаційної кампанії через ЗМІ.
На наступний рік в регіоні планують сфокусувати увагу на створенні мережі Центрів ментального здоров’я, просторів, хабів з психологічної підтримки ветеранів.
– На майбутнє маємо чимало амбітних проектів, – підсумувала Вікторія Шепіль. – Зокрема реалізація проєкту «Психолог у кожній громаді», створення «гарячої лінії» психологічної допомоги. Також зосереджуватимемо увагу на психосоціальній підтримці підлітків та молоді через діджіталізацію та ще багато цікавого.
Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олена Зеленська забезпечує Координаційний центр КМУ / Mental Health UA за експертного партнерства та підтримки World Health Organization Ukraine (WHO). Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада КМУ. Керівницєю Координаційного центру підтримки цивільного населення при Черкаській ОВА є перша заступниця очільника Наталія Кравченко.
-
17:331 500 грн на заняття спортом для ветеранів: стартує прийом заяв на отримання коштів
15 січня розпочинається програма Мінветеранів, за якою учасники бойових дій та ветерани з інвалідністю внаслідок війни зможуть щоквартально отримувати по 1 500 грн для оплати…
17:33 -
17:15Психологів та психотерапевтів в Україні сертифікуватимуть
Верховна Рада України більшістю голосів ухвалила у другому читанні Закон №12030 «Про систему охорони психічного здоров’я». Його мета — створення сучасної, ефективної та злагодженої системи, яка…
17:15 -
16:47Права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування будуть розширені
Верховна Рада України 228 голосами народних депутатів підтримала напрацьований за участі Мінсоцполітики законопроєкт №5344-д, який суттєво розширює права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування.…
16:47 -
15:50Звістки надії. Двоє черкащан повернулися з полону
Ще двох черкащан вдалось визволити з полону. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. На Батьківщину повернулися матрос Іван Діброва, який був у неволі з…
15:50 -
15:46Можливості для імпакт-бізнесів: долучайтеся до каталогу на порталі Дія.Бізнес
На порталі Дія.Бізнес зʼявився Інвестиційний каталог імпакт-підприємств, який містить профілі готових до інвестування мікро-, малих та середніх бізнесів із соціальною складовою. Імпакт-бізнеси — це підприємства,…
15:46 -
15:36Як отримати «Доступні ліки» у прифронтових територіях і віддалених громадах?
Держава робить ліки більш доступними для всіх громадян. Мобільні аптеки працюють у 13 областях України, а їхні маршрути охоплюють 644 населених пункти. Це частина Зимової…
15:36 -
13:59Соціальна сфера, відбудова інфраструктури, розмінування, цивільний захист — серед інвестиційних пріоритетів цього року
Завдяки підтримці партнерів Україна повністю закрила потреби бюджету у 2024 році, які складали $41,6 млрд. А також Уряд має розуміння того, як будуть покриватися потреби…
13:59 -
13:50Онлайн-платформа про державну програму протезування діє в Україні
Міністерство соціальної політики України спільно з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу protez.msp.gov.ua — на ній зібрана вся актуальна інформація про державну програму протезування. У…
13:50 -
10:39Про процедуру отримання відстрочки від мобілізації для рідних осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
Урядом приведено у відповідність до вимог Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» процедуру отримання відстрочки на військову службу під час мобілізації…
10:39 -
09:18МОН про зміни у сертифікації вчителів
Удосконалення процедури. Сертифікація вчителів зміниться з 1 вересня. Кабінет Міністрів України затвердив відповідну постанову. Мета сертифікації — виявити й заохотити педагогів із високим рівнем майстерності,…
09:18 -
09:16Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 15 січня
Доба в області почалась з повітряних тривог. Спершу через ворожі БпЛА в нашому небі. Далі - ракети. Наші оборонці додали до загального результату протиповітряної оборони…
09:16 -
09:12Нові строки для перебронювання працівників: Уряд ухвалив постанову
Уряд змінив строки опрацювання заяв на бронювання працівників критично важливих підприємств. Раніше керівникам для отримання бронювання потрібно було чекати 72 години. У цьому проміжку працівник…
09:12