В області розвивають екосистему Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»
Усебічно та різнорівнево. Напрацювання області з розбудови екосистеми Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» відзначили на зустрічі першої леді України Олени Зеленської із представниками регіонів, відповідальними за впровадження Програми. Зустріч відбулася днями в Києві.
Регіональну координацію програми створили навесні 2023 року. На Черкащині цим питання опікується перша заступниця очільник області Наталія Кравченко та регіональна координаторка Всеукраїнської програми Вікторія Шепіль. Відтоді в області організували та провели низку заходів, аби наблизити психологічні послуги «на місця».
– Останні дані дослідження Gradus Research, проведеного в жовтні 2023 року, свідчать, що серед основних скарг на ментальне здоров’я всі українці називають тривожність, напругу (53%), порушення сну (50%), – наголосила Олена Зеленська. – Це доводить, що всім куточкам потрібні свої спеціалісти поряд – психолог, фахівець, спілкування з яким є комфортним і дієвим.
Нині послугу з ментального здоров’я, яка є безкоштовною, можна отримати в сімейних лікарів, які пройшли навчання за програмою ВООЗ mhGAP. На сьогодні кожен третій сімейний лікар готовий надати таку підтримку своїм пацієнтам. У разі потреби він направить до вузького спеціаліста – психолога, психотерапевта або психіатра. Переглянути перелік закладів, де надають такі послуги, можна на інтерактивній мапі за посиланням: https://bit.ly/40zPlA1. Аналогічні дані допоможуть знайти оператори гарячої лінії НСЗУ – для цього слід зателефонувати за номером 16-77.
– Нам важливо, аби психологічна допомога була доступною та якісною, задля цього ми постійно проводимо навчання та семінари для фахівців різних ланок, – відзначила Наталія Кравченко. – Однак, за останніми дослідженнями, нам важливо насамперед подолати упередження щодо важливості ментальної підтримки, які є не лише у старшого покоління, а й у молоді. Хоча молоді люди виявилися навіть вразливішими до стресів. Тому, як наголосила перша леді, нам важливо не лише наближувати послуги, а й інвестувати в просвіту.
За даними дослідження, майже кожен другий у віці 13–24 років думає, що розмови про ментальне здоров’я – це соромно. 38% побоюються, що це може вплинути на їхню репутацію в сім’ї або на роботі.
– Цьогоріч ми провели перший в області форум ментального здоров’я, де громадські організації та органи місцевого самоврядування презентували власні напрацювання, – додала Наталія Кравченко. – Це дозволило нам відточкувати важливі моменти для подальшої співпраці. Темі ментального здоров’я присвячуємо дискусійні панелі на наших великих заходах: форумі «Громада – ветеранам» та Черкаському міжнародному економічному форумі-2023. Адже важливо розуміти, що кожен українець – важливий. І не тільки фізичні рани потребують лікування, особливо у суспільстві, яке другий рік живе в умовах війни, а й психологічні.
-
17:50Підтримка та партнерство: Черкащина співпрацює з Plan International Ukraine
Освіта, комплексна підтримка дітей і підлітків, які постраждали від війни, розвиток шелтерів для ВПО, підтримка родин військових і дітей ветеранів, розвиток молодіжних центрів. Область посилює…
17:50 -
16:12Ігор Табурець зустрівся зі студентством Черкащини
Студенти зможуть стажуватися в Черкаській обласній військовій адміністрації. Цей проєкт невдовзі стартує. Про це сказав очільник області Ігор Табурець на зустрічі з молоддю. Це вже…
16:12 -
16:09Як ветеранам з інвалідністю безоплатно навчитися водінню?
Ветерани з інвалідністю можуть безоплатно навчитися водити автомобіль. Держава повністю оплачує навчання на спеціально обладнаних авто. Які документи потрібні та де в Україні працюють такі…
16:09 -
15:42Українці зможуть подавати до Реєстру збитків заяви за шістьма новими категоріями
Відсьогодні українці матимуть можливість подавати заяви до Міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією рф проти України, у шести нових категоріях. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис…
15:42 -
14:52Черкаські школярі здобули право представляти Україну на міжнародному конкурсі
Школярі із двох закладів освіти області здобули перемоги на національному конкурсі комп’ютерних проєктів “INFOMATRIX UKRAINE 2025”. Про це повідомляють в управлінні освіти та науки Черкаської…
14:52 -
13:30Черкаський шабліст – бронзовий призер Кубку світу
Шабліст з Черкащини Артем Манько здобув “бронзу” Кубку світу з парафехтування. Про це інформують в управлінні у справах сім'ї, молоді та спорту Черкаської ОВА. Світова…
13:30 -
13:24Державний архів Черкащини отримав технічну допомогу від партнерів
Архів області отримав благодійну допомогу від американської корпорації FamilySearch International (штат Юта, США). Йдеться про три моноблоки. Передання обладнання відбулося за підтримки офіційного представника FamilySearch…
13:24 -
13:21Визначено фіналістів шкільних ліг з футзалу на Звенигородщині
Зональний етап змагань «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» з футзалу відбувся на Звенигородщині. Про це повідомляють в управлінні освіти і науки Черкаської ОВА. У змаганнях серед…
13:21 -
13:13У ветпросторах Черкащини планують надавати комплексні психосоціальні послуги
Підсумки роботи Координаційного центру підтримки цивільного населення підбили в Черкаській ОВА. Також визначили пріоритети на цей рік. Серед них - втілення проєкту з надання комплексних…
13:13 -
11:11ФОП та самозайняті особи з інвалідністю зможуть отримати компенсацію за облаштування свого робочого місця
З 18 березня фізичні особи - підприємці та самозайняті особи, які є людьми з інвалідністю, зможуть отримати від держави компенсацію за облаштування своїх робочих місць. …
11:11 -
11:01Мапа інтернету під час знеструмлень від Мінцифри та ЛУН
В Україні понад дві тисячі провайдерів використовують технологію xPON, з якою інтернет може працювати до 72 годин без електроенергії. Хочете дізнатися, чи є такий у…
11:01 -
09:38В Україні офіційно запроваджується спеціальність операторів БПЛА, які виявляють вибухонебезпечні предмети
В Україні офіційно запроваджується нова категорія операторів – зовнішніх пілотів безпілотних літальних апаратів, які виконуватимуть завдання з аеророзвідки та виявлення вибухонебезпечних предметів. Відповідний стандарт ДСТУ 8820-4:2025…
09:38