В області планують відкрити Центр ментального здоров’я

Просто та доступно. В області працюють над наближенням психосоціальних послуг до жителів громад. Про це повідомила регіональна координаторка Всеукраїнської програми «Ти як?» Вікторія Шепіль під час засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення.

На засіданні Коордцентру Вікторія Шепіль представила плани роботи робочої групи з ментального здоров’я на 2024 рік.

– Ми вже відкрили на базі центру соціальних служб Черкащини відділ соціально-психологічної роботи, – зауважила вона. – Там працюватимуть психологи, які надаватимуть групові та індивідуальні консультації, вестимуть обласну гарячу лінію психологічної підтримки для всіх, хто цього потребує. Така ініціатива – musthave, адже нам необхідно мати той осередок, який слугуватиме координаційним майданчиком для організації роботи психосоціального напрямку для всіх служб.

Також у минулому році проведене картування всіх доступних у громадах послуг із ментального здоров’я. Отримані результати представлять у Паспорті психосоціальних послуг громади та на інтерактивній карті.

– Упродовж минулого року ми провели масштабну роботу із наближення психосоціальних послуг до наших громадян, – зауважила  перша заступниця очільник області Наталія Кравченко. – Це важливий напрямок роботи, оскільки переживання та стреси так само впливають на наше здоров’я, як і фізичні фактори. Тому важливо продовжувати розпочату роботу, надавати усебічну підтримку ВПО та ветеранам, які повертаються, зокрема і психосоціальну, їхнім родинам. Важливим напрямом є робота з нашою молоддю та старшими людьми. Психосоціальна послуга повинна бути максимально доступною у кожній громаді. І ми працюватимемо над цим.

До теми: Допомогапоруч: 9,8 тис. медпрацівниківготовінадаватипослуги з ментальноїпідтримки на Черкащині

Нагадаємо,  в області розвивають доступну систему сервісів і послуг із покращення ментального здоров’я. Напрацювання Черкащини з розбудови у громадах екосистеми Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» відзначили на зустрічі першої леді України Олени Зеленської із представниками регіонів.