Мінрозвитку провело моніторинг та оцінку ступеня безбар’єрності об’єктів
Важливим нововведенням стало розширення об’єктів дослідження: вперше проведено обстеження стану вулиць, зупинок громадського транспорту та об’єктів благоустрою.
У 2024 році Міністерство провело масштабний моніторинг стану безбар’єрності будівель і споруд, продовжуючи системну роботу для створення доступного середовища. Моніторинг було проведено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 травня 2021 р. № 537. Важливим нововведенням стало розширення об’єктів дослідження: вперше проведено обстеження стану вулиць, зупинок громадського транспорту та об’єктів благоустрою.
За підсумками цього року обстежено 93 тис. об’єктів, що є суттєвим зростанням порівняно з минулим роком, коли було перевірено близько 54 тисяч.
Загальні результати моніторингу показати, що 20 % об’єктів є безбар’єрними. Найкращий показник безбар’єрності мають заклади охорони здоров’я – 43% безбар’єрних, центри надання адміністративних послуг – 41 % безбар’єрних та банки – 36% безбар’єрних.
Важливу роль для комфортного пересування маломобільних груп населення відіграє міський простір. Відтак, загальні результати проведення моніторингу у розрізі визначення доступності вулиць, доріг, а також об’єктів благоустрою демонструють, що від загальної кількості досліджених об’єктів 22% є безбар’єрними, з яких вищими показниками наділені зупинки громадського транспорту – 28% та вулиці, що ведуть до лікарень – 25%. Щодо об’єктів благоустрою та пішохідних шляхів руху на центральних вулицях відповідно 22% та 16% безбар’єрних.
У підсумку Міністерством представлено рейтинг областей за ступенем безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг. До регіонів з вищим ступенем безбар’єрності віднесено Закарпатську, Чернівецьку, Хмельницьку, Вінницьку, Одеську, Миколаївську, Рівненську, Чернігівську, а також Харківську області.
Слідом за ними ступінь безбар’єрності демонструють відповідні показники Івано-Франківська, Тернопільська, Волинська, Житомирська, Київська, Черкаська, Кіровоградська, Херсонська, Дніпропетровська, Полтавська, Сумська області та місто Київ.
Такий масштабний моніторинг дає змогу отримати реальну картину про доступність середовища для всіх громадян, особливо для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення.
Детальніше з результатами моніторингу можна ознайомитись за посиланням:
/files/Monitoring_barrier_free_2024.pdf
За інформацією Міністерства розвитку громад та територій України
-
17:42GovTech Meetup: Як ШІ та цифрові реформи змінюють державне управління
GovTech Meetup у Києві зібрав провідних спікерів у сфері цифрового розвитку. Серед учасників — Луукас Ілвес, Марк Борис Андріянич та Валерія Іонан. Подію організував Global…
17:42 -
17:03На Черкащині пройшов форум «Хлібна індустрія – 2025»
Головна подія на українському ринку хлібопродуктів, понад 220 учасників. На Черкащині відбувся форум «Хлібна індустрія – 2025». Провідні виробники хліба та хлібобулочних виробів, інвестори, фахівці…
17:03 -
16:51Реєстрація військовослужбовців за місцем служби за наявності власного житла
Під час проходження служби військовослужбовці можуть декларувати або реєструвати своє місце проживання за місцем розташування службового житла, навіть якщо мають у власності інше житло. Реєстрація…
16:51 -
15:06Травневі температури: якою буде погода на Черкащині на вихідних
На вихідних, 14 та 15 червня, переважатиме комфортна погода, проте можливі локальні короткочасні дощі, місцями з грозами. Синоптики прогнозують температурні показники вдень 19-24 градусів, а…
15:06 -
11:37Як військові можуть отримати грошову допомогу після поранення
Військовослужбовці, які отримали поранення, контузію або травму, мають право на грошову допомогу від держави. Зокрема, передбачено як щомісячні виплати, так і одноразові компенсації, залежно від…
11:37 -
10:57Як здобути українську освіту за кордоном
Уряд створює умови, щоб кожна дитина могла здобувати освіту за українськими стандартами, навіть перебуваючи за кордоном. Є декілька сценаріїв навчання, і всі вони – з…
10:57 -
10:30Хто може отримати разову виплату до Дня Незалежності у 2025 році?
Щороку до Дня Незалежності держава виплачує разову грошову допомогу людям, які мають певний статус. Пенсіонерам гроші нарахують автоматично, іншим категоріям потрібно звернутися до Пенсійного фонду…
10:30 -
10:02Прозорість і підзвітність: моніторинг публічних закупівель проводять в області
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відслідковують на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, із 6 по 13 червня у статусі…
10:02 -
09:50Діалог влади та бізнесу: фітосанітарний контроль та підтримка аграріїв
Фітосанітарний контроль, його цифрова трансформація та фінансова підтримка аграрного сектору. Такі теми обговорили під час 35 онлайн-зустрічі, яка відбулася у межах регіональної платформи „Діалог влади…
09:50 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні продовжили повернення наших людей із російського полону. Це вже третій крок обмінів, про які домовились у Стамбулі. Серед тих,…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 13 червня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 13.06.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 001 560 (+1 220) осіб; танків ‒ 10 934 (+1)…
08:45 -
16:51Наші вдома: з полону повертаються черкащани
Обмін військовополоненими. Сьогодні відбувся черговий етап повернення на Батьківщину українських захисників. Поміж них є і черкащани. Деталі про обмін та його результати для Черкащини очільник…
16:51