На рівні громад: в області напрацьовуватимуть шляхи активізації міжнародного співробітництва

Налагодження взаємодії із закордонними громадами, втілення спільних проєктів, залучення підтримки, самопрезентація. Про це йшлося під час засідання Регіонального офісу міжнародного співробітництва Черкаської області. Воно відбулося в ОВА.

Також порушили питання налагодження співробітництва зі штатами США.

– Співробітництво громад і регіонів із міжнародними партнерами  є однією із основ інтеграції нашої країни, – зауважив заступник очільника області Олександр Турченяк. – Від ініціативності та готовності діяти територіальних громад залежить багато що. Вони можуть стати потужними провідниками в цьому напрямі. Також це про можливості, досвід, розвиток.

Громади Черкащини вже мають 56 підписаних партнерських угод із міжнародними партнерами. З них 31 угоду – з країнами ЄС, 25 угод із США, Великобританією, Грузією, Ізраїлем, Азербайджаном, Молдовою, Вірменією, Турецькою Республікою та іншими країнами.

– Цьогоріч уже підписано 5 партнерських угод 3-ма громадами області, – зауважив директор департаменту регіонального розвитку ОВА Роман Карманнік. – Загалом із початку повномасштабного вторгнення 6 громад підписали 10 нових угод. Непогана тенденція. Щоправда, більшість таких угод укладають великі міські громади. Громадам, які поки не є активними учасниками міжнародного міжрегіонального співробітництва, потрібно долучатися. Зокрема, це одна з цілей, з якою наш регіональний план і був розроблений.

Щоб презентувати область на різних рівнях, тут ініціюють створити об’єднання відомих людей, які б стали амбасадорами Черкащини.

Нагадаємо, про важливість посилення муніципального співробітництва йшлося на засіданні обласного Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.