Комунікація про актуальне: на Уманщині відбулося обласне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад
Енергетична стійкість. Муніципальна співпраця. Залучення міжнародних ресурсів для розвитку громад. На Черкащині відбулося обласне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Як наголосив начальник Черкаської ОВА, лише співробітництво держави, громад і бізнесу, міжнародних партнерів дозволить Черкащині наростити енергетичні потужності та посилити власну стійкість.
– Комунікували на конгресі про надважливе: передовсім про енергетику, – зауважив Ігор Табурець – Так, кілька днів, як графіки погодинних відключень не діють у нас в області. Але це не привід розслаблятися. Навпаки – це додаткова можливість, щоб ми працювали над енергетичною стійкістю. Розвиток розподіленої генерації – наш пріоритет.
В області вже є напрацювання у цій галузі. Зокрема, на Черкащині розвивають сонячну, вітрову та гідроенергетику. Вже запустили в роботу першу в області вітрову електростанцію, діє з пів сотні сонячних станцій і понад десяток малих гідроелектростанцій. Також тут працюють у напрямі когенерації.
– Наше завдання – ефективно спрацювати та надалі розвивати цей напрямок, – наголосив начальник ОВА. – Стратегію дій озвучили. Які є фінансові інструменти – теж. В області уже працюють 16 когенераційних установок. Масштабуємось далі.
Ще 34 когенераційні установки готують до запуску, розповів заступник очільника області Антон Царюк. Активно працює над забезпеченням власної енергонезалежності бізнес.
– Розподілена генерація збільшує стійкість і гнучкість енергосистеми нашої країни, яка зазнає постійних ворожих атак, – зауважив він. – Держава ухвалила стратегію розвитку розподільної генерації до 2035 року та операційний план до неї. Це передбачає комплекс заходів, які стимулюватимуть розвиток розподільної генерації. Пріоритет саме на когенерацію, оскільки такі установки можна ввести в експлуатацію за коротший проміжок часу, порівняно із сонячними чи іншими видами станцій із альтернативних видів енергетики.
Зокрема, спрощено умови підключення когенераційних установок до енергосистеми та газорозподільчих мереж. На рівні області створили робочу групу щодо сприяння розподіленій генерації в Черкаській області. Її основне завдання – координація процесів та пришвидшення приєднання до енергосистем.
Громади області та комунальні підприємства уже мають позитивні приклади співпраці з міжнародними програмами. Зокрема з USAID. Також є платформи допомоги на базі GIZ, JICO, ETAF, інструменти яких можуть залучати громади. Комунальні підприємства можуть скористатися перевагами ЕСКО-договорів.
– На сьогодні «Черкаситеплокомуненерго» експлуатує 8 когенераційних установок, – зауважив керівник цього комунального підприємства Павло Карась. – У планах запустити в роботу ще три найближчим часом, а до нового року – ще 5. Когенераційна машина виробляє електроенергію та тепло.
Також на конгресі представили можливості міжнародних донорських програм для громад, відзвітували про виконання доручень, які напрацювали під час попередніх засідань.
– Влада має працювати задля того, щоб дбати про своїх громадян, розвивати потенціал своїх територій, – зазначив начальник ОВА Ігор Табурець. – Важливо співпрацювати з великими донорськими організаціями, посилювати муніципальне співпробітництво, переймати досвід міст-побратимів. Це плюс для нашої стійкості. Спільні проєкти, партнерство, співпраця – наша мета. Як на рівні області, так і найменших громад.
Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:
-
21:50Четверо черкащан повернулися додому з ворожого полону, – Ігор Табурець
У межах сьогоднішнього обміну з полону визволили ще чотирьох черкащан. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. Довгоочікувану звістку отримали родини у Звенигородському та…
21:50 -
09:03Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 14 вересня
Під час останніх повітряних тривог оборонці знищили в небі над Черкащиною дев'ять ворожих БпЛА. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. - У всіх випадках…
09:03 -
19:33Підсилення від Черкащини: оборонцям спрямували новий вантаж підтримки
Черговий вклад Черкащини в оборонну стійкість країни. Цього разу для 118 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ. Захисникам передали +305 FPV-дронів. Про це повідомив начальник…
19:33 -
19:30«Безпека громадян має бути незмінним пріоритетом для всіх сфер діяльності», – Антон Царюк на засіданні регіональної комісії ТЕБ та НС
Безпека в закладах освіти Черкащини. Організація заходів задля радіаційного та хімічного захисту населення. А також - облаштування камер зовнішнього спостереження в регіоні. Ці та інші…
19:30 -
17:34Із ворожого полону визволили ще 49 українців та українок
Сьогодні відбувся обмін військовополоненими. З полону вдалося повернути ще 49 українців та українок. Серед звільнених — 8 представників ЗСУ, зокрема, двоє тероборонівців. Двоє з Нацполіції,…
17:34 -
16:54Уряд підтримав зміни для удосконалення процесів надання державної підтримки малому бізнесу
Сьогодні, 13 вересня, Кабінет Міністрів прийняв постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28». Уряд підтримав запропоновані…
16:54 -
16:33Президент: Україна потребує далекобійності, достатньої для того, щоб змінити перебіг війни та змусити Росію шукати миру
Україна сподівається на результат від партнерів щодо далекобійності. Про це Президент Володимир Зеленський заявив під час виступу в межах XX зустрічі Ялтинської європейської стратегії. Глава…
16:33 -
15:06В Україні вже зібрано понад 39 млн тонн врожаю
В Україні намолочено 39,06 млн тонн нового врожаю, який зібраний на площі 10, 9 млн га. Загалом зібрано 30,08 млн тонн зернових, 8,2 млн тонн…
15:06 -
15:00З’являється все більше нової техніки для розмінування від українських виробників, — Прем’єр-міністр
Уряд створює ринок гуманітарного розмінування та залучає приватних операторів протимінної діяльності, щоб прискорити цей процес. Про це зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету…
15:00 -
09:55Понад 2,6 тисячі українців виявили бажання приєднатися до кадрового резерву держслужбовців на ДОТ
З них майже 92% — успішно зараховані до кадрового резерву. Про це йдеться на Facebook-сторінці Національного агентства з питань державної служби (НАДС). Більшість кандидатів віддають перевагу майбутній…
09:55 -
09:50До уваги мешканців прифронтових територій: заяви на отримання грошової допомоги для купівлі твердого палива прийматимуться до 25 вересня
Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) у партнерстві з мінреінтеграції реалізують спільний проєкт із надання разової грошової допомоги на придбання твердого побутового палива для…
09:50 -
09:33Загальні бойові втрати противника станом на 13.09.2024
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 13.09.24 орієнтовно склали / The estimated total combat losses of the enemy from 24.02.22 to 13.09.24 особового складу…
09:33