Олена Зеленська та меценат Говард Баффет відкрили будівництво першої в Україні фабрики-кухні в Бучі
Дружина Президента України Олена Зеленська та меценат Говард Баффет відкрили будівництво першої в Україні фабрики-кухні в Бучі. Проект другого такого підприємства погоджено для міста Лозової Харківської області.
Перший ківш ґрунту на місці початку будівництва підняв на екскаваторі особисто меценат проекту Говард Баффет. У запуску робіт також узяли участь заступник керівника Офісу Президента України Олексій Кулеба, т. в. о. голови Київської обласної державної адміністрації Дмитро Назаренко, міський голова Бучі Анатолій Федорук, співзасновник ГО «Національна асоціація громадського харчування» Орест Степаняк.
Проект фабрики-кухні – частина реформи шкільного харчування, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською та розпочатої у 2022 році. У її межах спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури було напрацьовано три варіанти організації харчування у школі:
1. Кухня повного циклу (у навчальних закладах, де є економічна доцільність і технічно-технологічна можливість, усе готують на місці з нуля).
2. Опорні кухні (з однієї потужної кухні їжу транспортують до сусідніх шкіл).
3. Фабрика-кухня (великий обсяг постачання, окрема будівля, у якій готують, шоково охолоджують їжу й транспортують до багатьох шкіл).
На такій фабриці-кухні можна приготувати 10 тис. порцій. Таким чином відбувається економія витрат на воду та електроенергію, налагоджується систематизоване постачання дітям безпечної та якісної їжі.
Очікується, що фабрика-кухня в Бучі забезпечить харчуванням одразу три громади (Буча, Немішаєве та Бородянка), де розташовано кілька десятків навчальних закладів. Потужності виробництва можуть бути переналаштовані або розширені для задоволення потреб у харчуванні будь-яких верств населення, які цього потребують. Зокрема, підприємство зможе годувати тимчасово переміщених осіб і місцевих жителів.
«Для нашої країни та всього світу Буча – місце російських злочинів, але ми хочемо, щоб разом із цією драматичною пам’яттю вона продовжувала жити як нормальне, щасливе місто, ставати комфортнішою, щоб на цих вулицях гралися діти. Щоб тут вони ходили до школи й дорослішали. Щоб це місто було таким, яким воно й задумане: рідним, улюбленим, місцем сили для тисяч людей. Щоб жителі його не втратили, а цінували ще більше», – сказала Олена Зеленська під час запуску будівництва.
Вона наголосила, що саме фабрика-кухня стала початком повернення до проекту реформи шкільного харчування, реалізацію якого перервав російський напад.
«Завдяки кухні ми повернулися до реформи шкільного харчування, яку перервало російське вторгнення. Ми усвідомили, що ідея годувати дітей якісно й поживно у воєнний час стає хоч і складнішою в реалізації, але ще важливішою. Бо наші діти й наші педагоги продемонстрували справжній героїзм. Вони не перервали навчання. Тож підтримати дітей і педагогів, зокрема й харчуванням, від якого залежить якість навчання, – це наше бажання», – наголосила Олена Зеленська.
Під час запуску будівництва відбулося також розширення ініціативи: презентовано проект другої такої фабрики, яку побудують у місті Лозовій на Харківщині. Було підписано відповідний меморандум. З українського боку його скріпили підписами начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов та Лозівський міський голова Сергій Зеленський.
28 березня на сесії Харківської міської ради ухвалено рішення про відведення земельної ділянки площею 1,5 га, розпочато бюджетування та проектування об’єкта. Очікується, що фабрика-кухня в Лозовій забезпечить харчуванням 89 шкіл і дошкільних закладів Лозівської територіальної громади.
«Проект фабрики-кухні – не лише про їжу. Це про спільні дії. Про підтримку, яка не має кордонів і територіальних обмежень. Це про допомогу та взаємодію в широкому сенсі, бо кухні – це й робочі місця, і необхідне цим територіям економічне пожвавлення. Словом, кухні – це проекти про життя та необхідну для нього енергію. Це виробництво не лише калорій, а й надії та снаги для дітей і дорослих», – акцентувала дружина Президента.
Перша леді подякувала місцевій владі, команді Ореста Степаняка за реалізацію проекту, а команді Говарда Баффета – за любов до України, віру в неї та в її дітей.
-
16:41«Наше здоров’я у ваших надійних руках», – Наталія Кравченко
Заслужене визнання та подяка. Медичну спільноту Черкащини вітали з професійним святом. У переддень Дня українських медичних працівників їм вручили обласні та міські відзнаки. Від імені…
16:41 -
14:37Військові та цивільні медики стали героями нової поштової марки від Укрпошти
Напередодні Дня медика Укрпошта представила новий марковий аркуш із благодійною складовою під назвою «Героїчні професії. Янголи війни». Він включає дві марки — «Медики. На полі…
14:37 -
14:22В Україні розпочали реформу центрів профтехосвіти ДСЗ, щоб збільшити підготовку фахівців за запитом бізнесу
Починаємо реформу центрів профтехосвіти Державної служби зайнятості, аби вони були сучасним навчальним простором, який допомагатиме бізнесу шукати кваліфіковані кадри. Маємо намір значно збільшити підготовку потрібних…
14:22 -
13:54В Україні вже намолочено понад 22 млн т зернових та олійних
Україні тривають жнива ранніх зернових культур. Вже зібрано понад 19 млн тонн зернових та понад 3 млн тонн олійних. Загалом обмолочено понад 5 871,9 тис.…
13:54 -
13:52Сервіс єПідприємець: як відкрити бізнес “під ключ” за однією заявою
Відкрити чи розширити свою справу можна за однією заявою, заощаджуючи час та уникнувши зайвої бюрократії. Уряд працює над створенням максимально зручних умов для започаткування та…
13:52 -
10:40Жителі Черкащини задекларували право на податкову знижку до повернення з бюджету 15,5 млн грн
Жителі Черкаського регіону поступово декларують право на податкову знижку. Податкова знижка – це можливість повернути частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб із доходів у…
10:40 -
10:17СБУ затримала диверсанта рф, який підпалював електропідстанції на Черкащині
Служба безпеки затримала диверсанта, який за завданням розвідки рф вчинив серію підпалів енергетичних об’єктів на Черкащині. Про це інформують в управлінні СБ України у Черкаській…
10:17 -
10:12Державна підтримка оздоровлення дітей: хто може отримати кошти на путівки
Держава виплачує українським родинам гроші на оздоровлення та відпочинок дітей за програмою єОздоровлення. Батьки мають змогу самостійно обрати заклад і придбати путівку. Виплата на одну…
10:12 -
09:21Пів року “Зроблено в Україні”: перша інвестиційна угода за програмою компенсацій від держави готується до підписання
Однією зі складових політики “Зроблено в Україні” є залучення інвестицій у реальний сектор — це зокрема програма компенсацій для проектів зі значними інвестиціями, компенсації за…
09:21 -
09:15Ідентифікація кожні пів року: ВПО-пенсіонери в Ощадбанку повинні підтвердити особу
Це стосується внутрішньо переміщених осіб, які були взяті на облік до 24 лютого 2022 року. Відповідне питання розглянули на нараді під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.…
09:15 -
09:11Більше вибору для учнівства: Уряд затвердив державний стандарт профільної середньої освіти
Кабінет Міністрів України затвердив Державний стандарт профільної середньої освіти. Стандарт будуть застосовувати в академічних ліцеях (10–12 класи), закладах професійної (професійно-технічної), а також фахової передвищої та…
09:11 -
09:10Загальні бойові втрати противника станом на 26 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.07.24 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 572300 (+950) осіб ,танків ‒ 8320 (+7) од,бойових броньованих машин ‒ 16050…
09:10