На Черкащині вчетверте успішно провели операцію з родинної трансплантації нирки
Фахівці Черкаського обласного онкологічного диспансеру вчетверте здійснили успішну трансплантацію нирки. Операцію провели 27 березня, а сьогодні пацієнтку Ярославу Алексейченко вже виписали додому.
За словами жінки, проблеми з функціонуванням нирок з’явилися ще в 2017 році.
– Тоді я перебувала на гемодіалізі понад місяць і завдяки процедурі самопочуття трохи покращилося. Проте в січні 2019 року нирки знову припинили нормально функціонувати й протягом року мені довелося їздити до лікарні, яка знаходиться за 35 кілометрів від Ічні (Чернігівська область), – сказала Алексейченко.
Звернутися до лікарів Черкаського обласного онкодиспансеру Ярослава вирішила після перегляду сюжету про першу трансплантацію нирки на Черкащині.
– Я зрозуміла, що потрібно шукати вихід і тому ризикнула. У грудні ми зідзвонилися з лікарем Романом Морару-Бурлеску, а за місяць уже готувалися до трансплантації з мамою. Однак вона не підійшла, тож подальше обстеження проходили з батьком. На щастя, отримали позитивні результати і почали готуватися до операції. Перед хірургічним втручанням ми хвилювалися. Однак інші дівчата, які вже процес цей пройшли, заспокоювали. Усе минуло успішно, хоча й виникли незначні ускладнення, – зазначила Ярослава Алексейченко.
Як зауважив завідувач обласного центру пластичної реконструктивної та малоінвазійної онкоурології Черкаського обласного онкологічного диспансеру Роман Морару-Бурлеску, цю хірургію не можна організувати шаблонно.
– У кожного пацієнта свій життєвий шлях до трансплантації й індивідуальна хірургічна історія. Тому всі випадки не можна порівнювати. Бувають моменти, коли ми думаємо, що попереду важка операція, але потім усе минає легко, і навпаки. Після операції в Ярослави виникло ускладнення – тромбоз судин нирок, що трапляється досить рідко. Ми здійснили повторне хірургічне втручання. Нині нирка нормально функціонує, уже без гемодіалізу, – сказав Морару-Бурлеску.
Ярослава Алексейченко розповіла, що відчуття після трансплантації незрівнянні.
– Це набагато краще, ніж періодично перебувати на гемодіалізі. Адже після процедури з’являлися побічні симптоми: головний біль, слабкість та нудота. Тому пересадка нирки була необхідною. До речі, тато теж чудово почувається та вже веде активний спосіб життя, – поділилася жінка.
За словами Романа Морару-Бурлеску, наразі Ярослава почувається добре й уже може їхати додому. Їй ще доведеться приїжджати до лікарні на огляди та консультації, приймати ліки й дотримуватися дієти, але тепер вона буде почуватися вільною та зможе самостійно керувати власним життям.
Нині в медичному закладі триває підготовка до трансплантації пацієнтів із Білої Церкви.
За інформацією Черкаського обласного онкологічного диспансеру
-
11:01Племінна справа: на Черкащині атестували сільськогосподарські підприємства
Сільськогосподарські підприємства Черкащини пройшли атестацію на отримання статусу суб’єкта племінної справи у тваринництві. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку ОВА. Експерти провели огляд та…
11:01 -
10:24Прохолода з Балтики: синоптики про погоду в області на початку липня
На Черкащині 1 липня прогнозують температуру повітря нижчу від кліматичної норми, а також можливі короткочасні дощі. Про це інформують в обласному центрі з гідрометеорології. На…
10:24 -
10:00Держава підтримує постраждалих від збройної агресії рф
Повномасштабна агресія рф завдала і продовжує завдавати українцям біль та втрати. Серед загиблих та постраждалих від злочинів ворога — цивільні працівники, енергетики, комунальники, працівники органів…
10:00 -
09:39У Смілі долають наслідки ворожої атаки
На Черкащині координують зусилля задля допомоги Смілі. Щоб послідовно долати наслідки російської атаки по місту. План дій узгодили на нараді під головуванням начальника ОВА Ігоря…
09:39 -
09:20Звернення Президента України
Дорогі українці! Кілька речей за цей день. Перше – перед новими перемовинами у Європі готуємось дуже ретельно. Провів нараду сьогодні з нашими військовими, з міністром оборони.…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 1 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 01.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 020 980 (+970) осіб; танків ‒ 10 983 (+3); бойових…
08:45 -
16:36Як учасники бойових дій та люди з інвалідністю можуть безоплатно здобути нову професію
Учасники бойових дій та люди з інвалідністю можуть безоплатно здобути нову професію або підвищити кваліфікацію. Доступно 98 професій та понад 400 програм. Популярні напрями: психологія,…
16:36 -
16:05До 1,6 млн грн на ветеранський бізнес: стартує грантова програма “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”
Ветерани, ветеранки, їхні сім'ї та родини загиблих Захисників і Захисниць можуть взяти участь у грантовій програмі “Варто РОБИти СВОЄ 2.0” та отримати від 600 тис.…
16:05 -
14:33За тиждень підприємці отримали 408 пільгових кредитів на 1,5 млрд грн за держпрограмою «Доступні кредити 5-7-9%»
За минулий тиждень у межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» підприємці отримали від уповноважених банків 408 пільгових кредитів на загальну суму 1,5 млрд грн, зокрема,…
14:33 -
11:44Доступні кредити 5-7-9%: Підприємці отримали пільгових кредитів на 44,3 млрд грн
З початку 2025 року бізнес отримав 13970 пільгових кредитів за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» на загальну суму 44,3 млрд грн. Від старту програми у лютому…
11:44 -
11:01Всеукраїнські шкільні ліги: черкаські шахісти здобули “срібло” у фіналі змагань
Черкаські школярі вибороли “срібло” на всеукраїнському етапі змагань “Пліч-о-пліч” з шахів. Про це інформують в обласному управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту. П'ятий етап…
11:01 -
10:40Офіцер-рятувальник громади: у МВС презентували безпековий проєкт
Під час форуму «Безпечна громада 2025» міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко представив новий безпековий проєкт МВС – «Офіцер-рятувальник громади», який покликаний суттєво підвищити ефективність системи…
10:40