Звернення Президента Володимира Зеленського
Бажаю здоров’я, шановні українці!
Щойно говорив із Президентом Чилі, це була хороша розмова. Оновили бачення нашими державами актуальної ситуації в міжнародних відносинах.
Я поінформував пана Президента про те, як саме Росія продовжує свою агресію. Поінформував і про те, як ми можемо протидіяти російському терору, протидіяти успішно.
І найкращий доказ цього – це наш досвід. Уже набутий українцями досвід вигнання російських окупантів. Завдяки хоробрості наших воїнів, завдяки підтримці наших партнерів, які ніколи не змиряться з російським прагненням зламати міжнародний правопорядок.
Сьогодні Україна почала відзначати першу річницю перших переможних битв повномасштабної війни – боїв на півночі нашої держави, які призвели до втечі окупанта.
Саме 21 березня минулого року завершилася битва за Мощун – маленьке село в Київській області, яке стало першим великим кроком нашої держави до перемоги в цій війні.
Були й інші такі кроки… Битва за Гостомель. Бої за Ірпінь. Боротьба на Чернігівщині й Сумщині. Битва за Зміїний. Жорстоке протистояння на півдні України й унікальна наша оборонна операція, яка повернула свободу Харківщині.
Ми прийдемо до такого ж результату і в інших активних діях. У героїчній битві за Донбас, у якій неминуче домінуватиме український прапор. У подальшому протистоянні на півдні, яке відновить нормальне українське життя в Приазовʼї. У поверненні нашого Криму, звідки вже почалася міграція найбільш далекоглядних щурів держави-терориста.
Наша впевненість у перемозі України, наше бачення вільного майбутнього для нашої держави, український героїзм, який вразив світ, – усе це народилося саме там… У містах-героях української півночі, українського сходу, українського півдня.
У містах героїв, чий характер ані на секунду не підкорився окупанту навіть тоді, коли окупант прийшов до їхніх домівок.
Усі разом ми повертаємо Україні Україну. Усі разом ми захищаємо й наше майбутнє, і нашу гідність, і нашу свободу, і нашу історію.
Сьогодні я вшанував героїв битви за Мощун – за Київ – саме там, де буде збудовано меморіал на честь наших воїнів і звичайних мешканців Мощуна, чиї життя були забрані цією жорстокою війною.
Сьогодні й гість нашої держави – Прем’єр-міністр Японії Кішіда – почав свій візит в Україну з відвідання Бучі. З ушанування пам’яті всіх, чиї життя були забрані російським терором. Пан Кішіда відвідав Стіну памʼяті в Києві, біля Михайлівського собору, ушанував наших воїнів, які загинули за Україну.
І це дуже важливо, коли глобальні лідери проявляють хоробрість, відвідуючи Україну попри всі ризики, і проявляють повагу – повагу до наших людей, які воюють не лише за свою державу, за українську незалежність, а й за те, щоб у світі все ж збереглися й діяли цивілізовані правила, цивілізоване життя.
Наші переговори з паном Кішідою були доволі продуктивними. Варто зважати на те, що цей візит відбувається в час, коли Японія головує у «Групі семи» – у «Великій сімці» демократичних держав. Тож з урахуванням міцності Японії, лідерства цієї держави в Азії у захисті миру й міжнародного порядку, заснованого на правилах, а також відповідальності Японії як головуючої в «Групі семи» наші сьогоднішні переговори справді можуть дати глобальний результат.
Ми обговорили й безпекові питання, і політичні, і санкційні, і економічні, і гуманітарні. Є готовність Японії долучитися до нашої відбудови – бути лідером у цих економічних та інфраструктурних процесах.
Але сьогодні я почув також і цілком конкретну готовність Японії працювати разом із нами, щоб іще активніше мобілізувати світ для міжнародного порядку, для захисту від агресії, для захисту від російського терору.
Дякую, Японіє!
Дякую всім, хто допомагає нам захищати свободу й звільняти нашу землю!
Слава кожному й кожній, хто зараз у бою! Слава кожному й кожній, хто бʼється за Україну під Бахмутом, Авдіївкою, під Вугледаром та в усіх інших гарячих точках передової!
Провів сьогодні засідання Ставки. Головне питання – передова. Наші воїни, наші позиції, наше посилення. Доповідали командувачі, головком, розвідка. Одне з питань, якому завжди максимум уваги, – це постачання боєприпасів, підтримка від наших партнерів. Очікуємо збільшення постачання саме того, що нам потрібно саме зараз.
І ще одне. Хочу особливо відзначити сьогодні 10-ту окрему гірсько-штурмову бригаду, 54-ту та 92-гу окремі механізовані бригади, які б’ються саме на Донбасі. Стійко, сміливо й результативно. Молодці, хлопці!
Слава нашим героям!
Слава Україні!
-
17:17«Заборона зумовлена воєнним часом», – Ігор Табурець про навігацію в області
На Черкащині продовжує діяти заборона на навігацію. Це зумовлено воєнним часом і заходами безпеки. На цьому наголосив начальник ОВА Ігор Табурець. – Натрапив у кількох…
17:17 -
16:18Європейська Рада ще на один рік пролонгувала дію «економічного безвізу»
Європейська Рада 25 травня ще на один рік пролонгувала дію «економічного безвізу». Це означає, що українські підприємці й далі будуть експортувати свої товари до ЄС…
16:18 -
15:30Комфортну погоду без різких контрастів прогнозують на Черкащині
Комфортну, спокійну, переважно суху та сонячну погоду нового робочого тижня на Черкащині формуватиме антициклон «Wiola», найбільш позитивний вплив якого виявиться у відсутності спеки. Тому ранки…
15:30 -
15:07Епідемічна ситуація щодо поширення COVID-19 у Черкаській області
Всього з початку пандемії в області зареєстровано 204 267 випадків захворювання на COVID-19 (із них дітей – 15 030). За останній тиждень зареєстровано 237 випадків захворювання на COVID-19.…
15:07 -
14:56Інформаційна безпека під час ракетних обстрілів: про що варто пам’ятати
Задля безпеки нашої країни в жодному разі не можна поширювати у соціальних мережах: • фото і відео пусків наших ракет протиповітряної оборони; • фото і…
14:56 -
14:37«З нами віра і сила», – Ігор Табурець
Предстоятель Православної Церкви України Блаженніший Митрополит Епіфаній сьогодні відвідав Черкаси. Тут він освятив новий храм святого Миколи Чудотворця. Принагідно Митрополит Епіфаній також вручив відзнаки борцям…
14:37 -
14:35На приватизаційних аукціонах за тиждень Фонд держмайна заробив 354 млн грн
З 22 до 26 травня сума переможних ставок приватизаційних аукціонів Фонду держмайна сягнула 353,6 млн грн. У 16 аукціонах взяли участь 117 учасників, а завдяки…
14:35 -
14:03СБУ викрила на земельних оборудках настоятельку храму УПЦ (МП) на Черкащині
Служба безпеки викрила злочинну схему використання земель державного фонду на території Черкаської області. До організації оборудки причетна настоятелька жіночого монастиря Уманської єпархії УПЦ (МП). Упродовж…
14:03 -
11:59Черкаська веслувальниця – призерка чемпіонату Європи
Веслувальниця з Черкащини Дар'я Котик стала призеркою чемпіонату Європи. Змагання з веслування академічного відбулися з 25 до 28 травня у словенському місті Блед. Медалі розіграли…
11:59 -
11:27Підтвердження кваліфікації для переселенців: перелік центрів і професійних стандартів
Через війну багато внутрішніх переселенців втратили документи про освіту чи попередню роботу. Щоб офіційно працевлаштуватися за професією, їм потрібно підтвердити свою кваліфікацію. Це можна зробити,…
11:27 -
10:14Прем’єр-міністр: Робимо важливий крок до реформування системи МСЕК
Уряд затвердив план заходів із реформування медико-соціальної експертизи на 2023 рік, який включає 12 позицій. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. «Система МСЕК буде швидкою,…
10:14 -
08:41Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 29 травня
Ворог продовжує нічний терор країни ракетами і дронами. Понад чотири години й наша область була на тривозі. У небі над Черкащиною оборонці фіксували повітряні цілі.…
08:41