Крихкість свободи можна захистити лише спільними діями, має бути ефективна архітектура глобальної безпеки – звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці!
Цими днями в нашому інформаційному просторі та в соцмережах дуже багато повідомлень про конфліктні ситуації та загрози, які є в інших географіях. Спочатку – Балкани, потім – Тайвань, тепер може бути Кавказ… Усі ці ситуації здаються різними, хоча їх об’єднує один чинник, а саме: глобальна архітектура безпеки не спрацювала. Якби спрацювала, не було б усієї цієї конфліктності.
І це те насправді, на що Україна звертає увагу не тільки 161 день від початку повномасштабної війни, а вже роками. З того часу, як Росія проігнорувала міжнародне право повністю, інтереси людяності як такої повністю.
2014 рік став поворотним моментом. Тоді в цілком очевидних ситуаціях – із Кримом, з Донбасом, зі збитим малайзійським «Боїнгом» – Росія уникнула негайної та відчутної відповідальності, зберегла бізнесові та політичні звʼязки зі світом… І тепер багато хто у глобальних відносинах вірить, що і йому це вдасться.
Ось чому українці зараз роблять дуже важливу справу для всіх у світі. Наш народ об’єднав вільний світ не просто навколо своєї боротьби за свободу, а навколо розуміння, якою крихкою є наша свобода. Свобода кожного народу у Європі та в інших частинах світу.
Цю крихкість можна захистити лише спільними діями, і щоб це працювало в довгостроковій перспективі, має бути ефективна архітектура глобальної безпеки, яка гарантує, що жодна держава більше ніколи не зможе вдаватися до терору проти іншої держави.
На системному рівні, на рівні глобальних інституцій саме для цього ми зараз працюємо – і Українська держава, і всі наші партнери.
Сьогодні поспілкувався зі студентською спільнотою Австралії. Понад 20 університетів, а також цікавість провідних медіа Австралії, політиків. Закликав усіх наших австралійських друзів допомагати нам в інформаційній війні та максимально поширювати правду про український захист і російський терор.
Треба вирішити надзвичайно важливе національне завдання: українську точку зору мають бачити й чути у тих частинах світу, де російська пропаганда досі дуже гучна. Це стосується й Тихоокеанського регіону, і країн Південної та Східної Азії, Арабського світу, Африки, Латинської Америки. І тому потрібна інформаційна підтримка від усіх наших людей і всіх друзів за кордоном, чий голос може бути почутий.
Зустрівся сьогодні з міністром закордонних справ Естонії, який відвідав Україну. Подякував йому за те, що він розпочав візит із теми відновлення України. У Житомирській області в межах нашого плану швидкого відновлення – Fast Recovery рlan – почнеться будівництво першого дитячого садочка з пʼятнадцяти обʼєктів, які запропоновані естонському Уряду для допомоги у відбудові області. Це надзвичайно важливо саме зараз – коли переселенці повертаються додому.
Естонія – одна з тих держав, які почали допомагати нам іще до 24 лютого і чия підтримка стала надзвичайно вагомою. Україна завжди це пам’ятатиме.
Швейцарія сьогодні приєдналася до сьомого пакету санкцій Європейського Союзу – і я вдячний за це. Коли така країна не залишається нейтральною в захисті цінностей і людської моралі – це дуже вагомий сигнал для всього світу.
Зараз відчувається, що в Росії почали усвідомлювати неминучість визнання державою-терористом. Після всього, що наробила російська армія та нібито приватні російські військові компанії, жодна інша терористична організація світу не може претендувати на першість у терорі. Росія точно – номер один серед терористів. І це точно заслуговує на юридичні наслідки, зокрема у рішеннях Сполучених Штатів та інших світових суб’єктів.
І саме через це з Москви пішла нова пропагандистська активність. Вони раптово вирішили визначити «азовців» терористами, хоча коли це робить держава-терорист, то це очевидно абсурдно. Вони активують різних емісарів із тезами про те, що держава-терорист нібито хоче переговорів… Якби Росія справді реально хотіла закінчення війни, вона б не стягувала зараз резерви на український південь і не плодила б на українській території масові могили убитих невинних людей.
Ну і взагалі це просто огидно, коли колишні лідери вагомих держав із європейськими цінностями працюють на Росію, яка воює проти цих цінностей.
Тому потрібно боротися, потрібно бити терористів на нашій землі, потрібно поширювати інформацію про українські інтереси й здобувати для України успіхи, здобувати перемоги. Кожному й кожній на своєму рівні – і українцям, і партнерам. Терор можна зупинити лише спільною незламною силою.
Підписав новий указ про нагородження наших воїнів. 194 учасники бойових дій відзначені державними нагородами. 28 із них – посмертно.
Вічна пам’ять кожному, чиє життя забрали терористи!
Слава всім, хто воює за Україну!
Слава Україні!
-
08:14Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 12 липня
На Черкащині з вечора і до ранку захисники неба відбивали численні ворожі атаки. Як інформує начальник ОВА Ігор Табурець, у межах області знищили російську ракету,…
08:14 -
17:06Бойові «пташки» для оборонців: від Черкащини передали нову допомогу
FPV-дрони та квадрокоптери. Потужне бойове підсилення передали військовим, які тримають оборону на гарячих напрямках, від Черкащини. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Допомогу розподілили…
17:06 -
15:49Понад 275 000 кваліфікованих працівників підготовлено для відновлення України завдяки Skills Alliance
Понад 275 000 українців, серед яких 134 000 жінок, вже пройшли якісне професійне навчання та підвищення кваліфікації в межах Skills Alliance. Про це оголосили на…
15:49 -
15:07Компенсація за зруйноване житло: Уряд спростив умови
Уряд ухвалив важливі рішення, які роблять компенсацію за знищене або пошкоджене житло більш зручною і реалістичною. Відтепер з урахуванням воєнної ситуації та складнощів, з якими…
15:07 -
13:33Все більше жінок опановують «чоловічі» професії завдяки Службі зайнятості
Жінки за кермом навантажувачів чи за пультом на виробництві — тепер це не виняток, а нова реальність. Все більше українських компаній приєднуються до експериментальної ініціативи…
13:33 -
12:05Земельний податок на Черкащині: майже 712 млн грн надійшло до місцевих бюджетів
Аграрний сектор Черкащини продовжує демонструвати стійкість та ефективність. За 6 місяців 2025 року до місцевих бюджетів надійшло 711,7 млн грн за земельний податок. Такі дані…
12:05 -
11:28На Черкащині працюють над реабілітаційними потужностями
Реабілітаційну інфраструктуру продовжують розбудовувати на Черкащині. З акцентом на безбар’єрність. Про це йшлось на зустрічі заступника начальника ОВА Антона Царюка із представницею Урядового уповноваженого з…
11:28 -
11:24Ukraine Recovery Conference: проєкти Черкащини представляють у Римі
Представники від Черкащини беруть участь у міжнародній конференції з питань відновлення України – URC2025, що проходить у Римі. На заході зібралися учасники з понад ста…
11:24 -
10:58Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
На Черкащині відслідковують публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro. Здійснюють це в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, із 4 по 10 липня…
10:58 -
10:10Робочий тиждень завершується під впливом антициклону
В області п’ятниця пройде під впливом антициклону, що забезпечить суху та сонячну погоду. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. На 08:00 ранку…
10:10 -
09:40Діалог влади та бізнесу: зміни на ринку підакцизних товарів
Ліцензування, ідентифікація та нові вимоги до суб’єктів господарювання на ринку підакцизних товарів. Таку тему обговорювали на черговій онлайн-зустріч у межах діяльності регіональної платформи “Діалог влади…
09:40 -
09:20Заява Президента України для ЗМІ за підсумками засідання лідерів країн – учасниць коаліції охочих
Шановні журналісти! Усі присутні! Щойно відбулася зустріч коаліції охочих, і це був сьогодні дуже широкий формат – уперше в нашій зустрічі взяли участь представники Сполучених…
09:20