У області презентували проект Стратегії розвитку Черкащини на 2021-2027 роки (ФОТО, ВІДЕО)
Журналістам презентували проект Стратегії розвитку Черкаської області на 2021-2027 роки. Стратегічне бачення розвитку рогіону пресдтавили голова Черкаської ОДА Роман Боднар, заступник голови Роман Карманнік та керівниця Агенції регіонального розвитку Любов Ропало. Проект стратегії розглянуть на сесії обласної ради, яка відбудеться у п’ятницю.
Після прийняття стратегії відбудеться затвердження плану її реалізації на 2020-23 роки та 2024-27 роки.
– Наш основний пріоритет при розробці стратегії – це залученість якомога більшої кількості людей до цього процесу. Це науковці, представники бізнесу, громадських організацій. Розробка стратегії розпочалася ще в липні минулого року. Понад 1000 осіб долучились до розробки, ми запустили веб-сайт Стратегії, Facebook, Instagram, Telegram, понад 100 публікацій в ЗМІ, соціальних мережах, провели 6 координаційних зустрічей та нарад на всеукраїнському рівні, 23 круглі столи та фокус-групи, 4 кущові виїзні зустрічі з мешканцями ОТГ та міст області, – говорить заступник голови Черкаської ОДА Роман Карманнік.
Етапи розробки стратегії можна переглянути на офіційному сайті strategy2027-ck.gov.ua.
ПРЕЗЕНТАЦІЯ СТРАТЕГІЇ_2021_2027
За словами голови Черкаської ОДА Романа Боднара, проект Стратегії розвитку області – це базовий документ, який визначає стратегічні цілі. Ці цілі і ляжуть в основу тактичного рівня:
– Будь-який наш крок управлінський, будь-яка ідея повинна лягати на канву стратегічних цілей. Наше завдання – використовувати свої регіональні плюси в економіці. Але не зможе бути економіка конкурентною, якщо не будуть задіяні люди професійні, із критичним мисленням, європейською культурою виробництва. Бо саме люди рухають технології. Про якість життя: складно втримати професійну людину у країні, в якій не комфортно. Це теж пріоритет – створення умов для розвитку, комфортного і безпечного життя громадянина.
Як відзначила керівниця Черкаської агенції регіонального розвитку Любов Ропало, структура та процедура стратегій регламентовані чинним законодавством.
– Долучитися до розробки міг будь-хто, всі, хто хотів донести свою думку, мали змогу подати письмові пропозиції, або ж на електронну пошту чи в соцмережах. Документ прокомунікували в районах, це були 4 кущові навчання-інформування: в Черкасах, Звенигродці, Золотоноші та Умані. Зауважу, що усі три стратегічні цілі є рівноцінні. Стратегія – це документ про те, як ми себе заявляємло на майбутні 7 років, а план реалізації – це вже конкретні кроки досягнення цілей.
Відеотрансляція презентації:
-
15:50На Черкащині працюють з кандидатами в усиновлювачі
В області на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувають 69 подружніх пар і 16 громадян. Про це інформують у Службі у справах дітей ОВА. Усиновлення є…
15:50 -
15:50Земельний банк: майже 600 млн грн надходжень за пів року торгів
За підсумками півріччя онлайн-аукціонів «Земельного банку» понад 20 тисяч гектарів державних земель передали в законне користування на прозорих і конкурентних умовах. 584,9 млн грн з…
15:50 -
14:50Психологічна допомога ветеранам та їхнім близьким: як на Черкащині вибудовують систему підтримки
Створення маршрутів послуг, відкриття ветеранських просторів і наповнення сервісами й послугами, необхідними для ветеранів, ветеранок та їхніх родин. Про те, як розвивають послугу з психологічної…
14:50 -
14:35Аутизм у дітей: лікар розповів про ознаки та спеціалізовану підтримку
У Черкасах на обліку з аутизмом перебувають понад 170 дітей. Більшість із них мають інвалідність. Про це повідомив завідувач дитячого відділення обласного психоневрологічного диспансеру Дмитро…
14:35 -
13:45Синоптики прогнозують похолодання на Черкащині
Після рекордно теплого початку цьогорічної весни знову настає похолодання. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. За прогнозами синоптиків, 3-4 квітня на Черкащині…
13:45 -
13:28Відеоінструкція від МВС щодо комунікації із ветеранами
В умовах війни підтримка ветеранів набуває особливого значення. Вони віддали і продовжують віддавати своє здоров’я, сили та звичне життя заради нашої безпеки, тому суспільство має…
13:28 -
13:20Доступні кредити 5-7-9%: 12,5 млрд грн уже залучено аграріями у 2025 році
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» залишається головним фінансовим інструментом підтримки аграрного сектору України у 2025 році. Цьогоріч 2 194 агропідприємства залучили 12,5 млрд грн за цією…
13:20 -
11:40Про розвиток ШІ в Україні та роботу над національною LLM
Штучний інтелект змінює світ, і Україна має шанс стати повноцінним гравцем у цій сфері. Один із ключових напрямів — розробка великої мовної моделі (LLM), яка…
11:40 -
10:46На Черкащині діє нерестова заборона на вилов риби
На водних об’єктах області триває щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про це повідомляють в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОВА. Як…
10:46 -
09:50Мобільна амбулаторія ЦКПХ надала понад тисячу послуг
У лютому та березні мобільна амбулаторія Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб здійснила 24 виїзди в міста та села регіону. Під час виїздів мультидисциплінарна команда надала понад…
09:50 -
09:21Хто може отримати слухові апарати безоплатно?
У2024 році Україна вперше централізовано закупила понад 24 тисячі слухових апаратів. Безоплатно їх можуть отримати діти, дорослі з інвалідністю та військові з порушенням слуху. Як…
09:21 -
09:15В Армія+ з’явилися шість нових рапортів
У застосунку Армія+ з’явилися шість нових рапортів, які стосуються звільнення з військової служби за сімейними обставинами чи станом здоров’я. Вони доступні у новій версії, яку…
09:15