Прем’єр-міністр назвав три фактори розвитку авіаційної й туристичної галузей в Україні
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу на форумі «Велике Будівництво: Авіація. Туризм» озвучив три фактори змін, які створюють умови для розвитку авіаційної й туристичної галузей в Україні.
Першим фактором, за його словами, є угода про Спільний авіаційний простір із Європейським Союзом, що стала головною подією цього року у сфері авіаперевезень.
«Це безвіз, який дозволяє лібералізувати наші відносини з Європою та європейськими авіаперевізниками. Угода відкриває шлях до того, щоб доступні подорожі літаком стали для українців буденністю. Це підвищує комфорт, якість життя, якість подорожей і туризму. Більша конкуренція на ринку — більше маршрутів, нижчі ціни, краща якість», — зауважив Денис Шмигаль.
Очільник Уряду додав, що угода також відкриває можливість для визнання сертифікатів літаків українського виробництва, зокрема компанії «Антонов».
«Це дає прекрасну перспективу для інвестицій авіакомпаній у відповідну інфраструктуру, це підтримує нашу прекрасну школу авіабудування, якій вже багато десятків років. Ми будемо сповна підтримувати українське авіабудування», — підкреслив Прем’єр-міністр.
Другий фактор, як відзначив Денис Шмигаль, — це державні інвестиції в розвиток авіаційної інфраструктури. За його словами, загальні інвестиції держави у відповідні проекти лише цього року склали 3,4 млрд грн.
«За підрахунками експертів, аналітиків — це впливає майже на 1% ВВП в Україні. Цього року 1,4 млрд грн були спрямовані на будівництво аеропорту в Дніпрі. 700 млн грн — на аеропорт в Одесі. Понад 600 млн — на аеропорт Вінниці, 500 млн грн — на херсонський аеропорт. Учора на засіданні Уряду ми також затвердили порядок використання 200 млн грн для поповнення статутного капіталу аеропорту «Бориспіль». Ці кошти підуть на розбудову нового терміналу», — зазначив Прем’єр-міністр.
Третій фактор змін, за словами Глави Уряду, — це розвиток власного авіабудування. Денис Шмигаль зауважив, що Україна має затверджений стратегічний документ — Державну цільову науково-технічну програму розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки.
«Програма містить важливу дорожню карту з елементами найкращого світового досвіту із розвитку авіабудівництва. Передбачається, що загальний об’єм інвестицій в розвиток українського авіабудівництва за ці роки складе понад 34 млрд грн», — повідомив Денис Шмигаль.
Прем’єр-міністр підкреслив, що 45 високотехнологічних підприємств авіабудування до 1 січня 2025 року отримали податкові пільги, зокрема звільнення від оподаткування прибутку підприємства, сплати податку на додану вартість, сплати земельного податку, сплати в’їзного мита на високотехнологічне обладнання.
Завдяки виконанню цієї стратегії, за словами очільника Уряду, обсяг реалізації авіатехніки в період до 2030 року оцінюється експертами в понад 300 млрд грн.
-
17:38Ігор Табурець про засідання Ради оборони області (ПРЯМА МОВА)
Рада оборони області. Зібрались звичним складом. На порядку денному – важливі безпекові питання. Більшість не про публічність, але про обороноздатність і завдання, які має виконувати…
17:38 -
16:36Ветеран Pro: Державні послуги для ветеранів у Дії
7 липня у Києві презентували Ветеран Pro — окремий розділ у застосунку Дія, створений Мінветеранів спільно з Мінцифрою спеціально для ветеранів та ветеранок. Ветеран Pro…
16:36 -
14:38Зроблено в Україні: Переробні підприємства отримають до 16 млн грн на відновлення
Кабінет Міністрів України затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей…
14:38 -
13:55Як отримати 50 тис. грн для дитини після депортації
Держава запровадила підйомну допомогу – 50 тис. грн дітям, які повертаються з тимчасово окупованої території або після депортації. Кошти надаються для підтримки дитини після повернення.…
13:55 -
12:02На Черкащині формують перелік об’єктів нерухомості для ВПО
Перелік об’єктів нерухомості, які можуть бути використані для проживання внутрішньо переміщених осіб, формують в області. Ідеться про нерухоме майно державної чи комунальної форми власності. Про…
12:02 -
11:39Як ВПО отримати субсидію на оренду житла
Внутрішньо переміщені особи можуть отримати субсидію на оренду житла. Подати заяву можна особисто або онлайн через портал Пенсійного фонду. Як усе оформити – дивіться в…
11:39 -
11:00Інклюзивне навчання: безбар’єрність в освітніх закладах Черкащини
Близько 2 тис. дітей з особливими освітніми потребами залучені нині в області до інклюзивного навчання. Вони отримують освітні послуги у 383 закладах загальної середньої…
11:00 -
10:40До 1,6 млн грн на ветеранський бізнес — стартує грантова програма «Варто РОБИти СВОЄ 2.0»
Ветерани, ветеранки, їхні родини та родини загиблих Захисників і Захисниць можуть взяти участь у грантовій програмі «Варто РОБИти СВОЄ 2.0». Вони можуть отримати від 600…
10:40 -
09:46Спека в Черкасах зростає до 37°: без опадів і з пекучим сонцем
У Черкаській області зберігається спекотна погода без опадів. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. Станом на 8 ранку температура повітря в регіоні…
09:46 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоровʼя, шановні українці, українки! Щойно підписав новий санкційний пакет – і це особливі санкції, які б'ють по багатьох російських фінансових схемах, зокрема криптовалютних. Санкції…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 7 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 07.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 027 540 (+1 100) осіб; танків ‒ 10 995 (+3);…
08:45 -
09:32Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 6 липня
Під час останніх тривог оборонці збили в небі над областю три ворожі БпЛА. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. - Травмованих немає, - додав…
09:32