На Черкащині електрифікують залізницю

Уперше від станції ім. Шевченка до станції Сміла проїхав електропотяг. Шестикілометрову ділянку він здолав у тестовому режимі. Про це повідомив очільник Черкаської ОДА Олександр Скічко.

Електрифікують залізницю від Сміли до Черкас у межах президентської програми #ВеликеБудівництво. Завершити планують весною.

– Сьогодні вперше на цій ділянці проїхав електровоз, – наголосив очільник області Олександр Скічко. – Пам’ятаєте, як у серпні ми дали старт електрифікації залізниці від Черкас до ст. Т. Шевченка, протяжністю 30 км. Процес триває. Наразі залізничники працюють від станції Сміла до Білозір’я. Це важлива подія для нашої області, адже завдяки електрифікації залізниці будуть запущені швидкісні електропоїзди від Черкас до столиці. Це – імпульс для розвитку регіону в довгостроковому періоді. 

Над електрифікацією мережі робітники працюють за будь-якої погоди. 

– Сьогодні відбувся тестовий пуск електровоза, аби перевірити контактну мережу, напругу, взаємодію машини з колією, – розповів в.о головного інженера Шевченківської дирекції залізничних перевезень Василь Романько. 

Нагадаємо, досі лише два міста — Черкаси та Житомир — були позбавлені залізничного сполучення з переважною більшістю регіонів України.

Стрічка новин