Мінрегіон оголосив пріоритетні напрямки «Великого будівництва» на наступний рік

Програма Президента «Велике будівництво» є одним із пріоритетних напрямків діяльності  Міністерства розвитку громад та територій України. У планах на 2021 рік Мінрегіон визначив основні напрямки, які будуть реалізуватися в рамках Програми, – це  розвиток мережі надання якісних публічних послуг, прискорення економічного зростання регіонів і територій та Туристичні магніти України.

«Велике будівництво», на відміну від попередніх програм, не закінчиться після місцевих виборів. А стане ще масштабнішим. Крім нових доріг, шкіл, садочків і лікарень, ми почнемо реставрацію українських замків, театрів, музеїв, об’єктів культурної та архітектурної спадщини», – заявив Президент України Володимир Зеленський  під час проголошення послання до Верховної Ради про внутрішнє та зовнішнє становище України.

У Програмі Президента «Велике будівництво» на 2021 рік заплановано розвиток мережі надання якісних публічних послуг, в рамках якої будуть реалізовуватися проєкти шкіл, садочків, стадіонів та об’єктів спортивної інфраструктури, центрів надання адміністративних послуг та центрів безпеки.

«Прискорення економічного зростання регіонів та територій передбачає реалізацію проєктів, які забезпечать економічний розвиток та підвищення конкурентоспроможності регіонів, активізацію інвестиційної діяльності, підвищення рівня зайнятості населення та створення додаткових робочих місць. Такими проєктами, зокрема, можуть стати індустріальні парки та інші інноваційні об’єкти в регіонах», – впевнений Міністр розвитку громад та територій України.

Крім індустріальних парків, до напрямку прискорення економічного зростання, включено проєкти кооперативів у сільській місцевості, облаштування закладів професійно-технічної освіти та створення умов для виробництва, центри креативної економіки, технологічні та промислові парки, інша інфраструктура для створення додаткових робочих місць та залучення інвестицій.

Новацією в програмі «Велике будівництво» на наступний рік стане розвиток  проєктів за напрямком Туристичні магніти України. Цей напрямок зорієнтовано на відновлення об’єктів культурної̈ спадщини, створення нових туристичних об’єктів та дотичної інфраструктури, відновлення музеїв та замків.

Мінрегіоном складено графік підготовки проєктів до реалізації «Великого будівництва» в 2021 році. Станом на 21 жовтня Мінрегіон погодив перелік технічних завдань, на які оголошено конкурс з відбору інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку на 2021 рік.

До 5 листопада 2020 року ОДА мають відбирають програми і проєкти регіонального розвитку, що можуть фінансуватись за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2021 році, а до 10 листопада 2020 року –  надати Мінрегіону пропозиції з переліком програм і проєктів.

До 1 грудня 2020 року – формування остаточного переліку програм та проєктів, які будуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у рамках програми «Велике будівництво 2021».