В Україні запрацює соцпослуга з комплексного розвитку та догляду дітей з інвалідністю
Міністерство соціальної політики України розпочинає експериментальний проєкт із закупівлі соціальної послуги з комплексного розвитку та догляду дітей з інвалідністю.
Тривалість проєкту – два роки. Відповідну постанову прийняв Кабінет Міністрів України.
Мета послуги – соціальна інтеграція та розвиток дітей віком від шести років, які за станом здоров’я не мають можливості здобувати освіту в закладах загальної середньої освіти за денною формою.
– Насправді більшість дітей з інвалідністю можуть відвідувати школу, однак через відсутність достатньої підтримки діти з комплексними порушеннями змушені залишатися вдома. Саме для цих дітей та їхніх батьків ми створюємо цю послугу. Її впровадження дозволить не лише запобігти потраплянню таких дітей в інституційні заклади, але й сприятиме сприйняттю суспільством дітей з різними порушеннями. І що дуже важливо – буде підтримкою батькам, які отримають можливість повернутися на ринок праці чи перепочити від неймовірно складної щоденної роботи, пов’язаної з турботою про дітей з інвалідністю, – зазначила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Основне завдання послуги – інтеграція дитини в освітній процес, можливість для дитини розвивати навички й соціально інтегруватися. У межах проєкту соціальні послуги мають надаватися разом з освітніми. Послуга стосується дітей, що мають особливі освітні потреби, з необхідним рівнем підтримки не нижче четвертого.
Експериментальний проєкт буде реалізовуватись коштом державного бюджету: національний закупівельник (Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю) буде оплачувати послугу надавачам, що відповідатимуть визначеним вимогам. Для цього зацікавлені громади мають подати відповідну заявку та забезпечити певні умови участі у проєкті зі свого боку, зокрема:
- визначити потребу жителів громади у відповідній послузі;
- облаштувати приміщення, де буде надаватись послуга (найкращий варіант – у школі або у наближеному до школи приміщенні, щоб діти могли безперешкодно інтегруватися в освітній процес);
- обрати на умовах відкритого відбору надавачів, що відповідають вимогам;
- залучити спеціально обладнаного транспорту для підвезення дітей до місця надання соціальної послуги та у зворотному напрямку;
- передбачити співфінансування послуги, зокрема, комунальні витрати, харчування дітей,
- призначити соціального менеджера, який забезпечує прийняття рішення про надання соціальної послуги, координацію діяльності всіх учасників експериментального проєкту;
- проводити моніторинг та оцінку якості надання соціальної послуги.
Надавачем послуги можуть стати фізичні та юридичні особи-підприємці, які:
- внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;
- до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг;
- мають відповідну кількість фахівців (соціальний працівник, вихователь, психолог, спеціаліст з фізичної реабілітації, соціальний робітник).
У приміщеннях, де надається послуга, мають бути встановлені відеокамери з можливістю онлайн доступу для батьків дітей.
Батьки або законні представники дитини з інвалідністю мають звернутися до органу місцевого самоврядування (соціального менеджера), щоб отримати відповідну послугу. Потенційний отримувач має пройти оцінку ІРЦ і отримати висновок, в якому буде зазначатися необхідний рівень підтримки не нижче четвертого.
Реалізація проєкту відбувається за новим підходом формування соціальної політики, коли здійснюється перехід від фінансування установ до закупівлі соціальних послуг у надавачів незалежно від форми власності. При цьому оплата за послугу складатиме 24 тис. грн за одну дитину на місяць. У разі досягнення достатніх показників (наприклад, діти будуть регулярно відвідувати школу), надавач зможе отримати мотиваційну виплату.
За інформацією Міністерства соціальної політики України
-
20:09Загиблих нацгвардійців вшанували в Холодному Яру
Вони стояли за Україну до останнього. Тепер у Холодному Яру є місце, де увіковічнили пам’ять про полеглих воїнів 31 полку Національної гвардії України. Меморіал на…
20:09 -
16:00Грант для ветеранів та другого з подружжя: як отримати?
Державна служба зайнятості пропонує людям з інвалідністю внаслідок війни, ветеранам та другому з подружжя безповоротну, безпроцентну державну допомогу на створення або розвиток власного бізнесу. Для…
16:00 -
15:50В Україні запрацює соцпослуга з комплексного розвитку та догляду дітей з інвалідністю
Міністерство соціальної політики України розпочинає експериментальний проєкт із закупівлі соціальної послуги з комплексного розвитку та догляду дітей з інвалідністю. Тривалість проєкту – два роки. Відповідну…
15:50 -
15:10Вільний доступ: Наталія Кравченко про безбар’єрність ветеранських просторів
Простір без бар’єрів і максимальна сервісність. Це ключові опції для ветеранських просторів. На цьому наголосила перша заступниця очільника області Наталія Кравченко. Разом із представницею Урядового…
15:10 -
14:50СБУ викрила адміністратора ТГ-групи, який намагався зірвати мобілізацію на Черкащині
Кіберфахівці Служби безпеки блокували діяльність адміністратора Телеграм-каналу, який оприлюднював розташування Сил оборони у Черкаській області. Фігурант організував схему зриву мобілізації в Уманському районі. Він адміністрував…
14:50 -
14:10Національний кешбек: Українці отримали рекордні 490 млн грн
Понад 3,5 млн учасників програми «Національний кешбек» отримали 490 млн грн кешбеку за купівлю українських споживчих товарів у травні. Це на 10% більше, ніж у…
14:10 -
13:21Власна справа: за час дії програми створено та розширено 27 тис. бізнесів
Завдяки грантовій програмі «Власна справа» від Мінекономіки та Державної служби зайнятості видано 27 тис. грантів на започаткування або розвиток власного бізнесу. Загальний обсяг наданої фінансової…
13:21 -
12:30Підтримка ветеранів та їхніх родин: які зміни ухвалив Уряд
Держава посилила підтримку ветеранів і родин загиблих. Зокрема електронне посвідчення офіційно визнається головним документом для підтвердження статусу. А травму прирівняли до поранення, каліцтва чи контузії.…
12:30 -
11:53Зроблено в Україні: ще 700 млн грн на компенсацію 25% вартості с/г техніки
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення виділити додатково 700 млн грн на програму часткової компенсації 25% вартості сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва. Рішення було прийнято…
11:53 -
10:01Спекотний старт липня: синоптики про погоду в області
На Черкащині 3 липня температура повітря прогріється до +30. Про це інформують в обласному центрі з гідрометеорології. На 08:00 годину температура становила 19°, вітер північно-західний…
10:01 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці! Кілька важливих речей за сьогодні. Щойно була зустріч із підприємцями – членами Американської торговельної палати. Значимі бізнеси. Я подякував їм за…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 3 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 03.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 023 090 (+1 000) осіб; танків ‒ 10 986 (+1);…
08:45