У Степанецькій громаді функціонує дитячий будинок сімейного типу, де виховують вісім дітей

На території Черкаського району функціонує 15 прийомних сімей та 3 дитячі будинки сімейного типу, в яких виховується 49 дітей. Один із дитячих будинків сімейного типу відвідали працівники служби у справах дітей Черкаської РДА. Родина, в якій живуть восьмеро дітей, мешкає в Степанецькій громаді.

Подружжя Любов та Василь Курти виховують восьмеро дітей: п’ять хлопчиків та три дівчинки. Серед них є рідні між собою братики та сестрички. Спочатку сім’я була створена як прийомна. Згодом батьки взяли у свою родину ще дітей і  були перепрофільовані у дитячий будинок сімейного типу. Поспілкувалися з батьками та дітьми працівники служби у справах дітей Черкаської райдержадміністрації.

За умови втрати дитиною батьківського піклування працівники служби у справах дітей вживають всіх можливих заходів щодо влаштування дитини в сім’ю громадян України. Одними з сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є прийомна сім`я та дитячий будинок сімейного типу. Надалі службою забезпечується постійний нагляд за станом виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у вказаних сім’ях.

«Найбільш сприятливий прогноз хорошого функціонування дитячого будинку сімейного типу буває у випадках, коли батьки беруть дитину, тому що хочуть її любити, піклуватися про неї, дати їй сім`ю, підготувати її до дорослого життя. Саме такою родиною є батьки-вихователі Курта Любов Вікторівна та Курта Василь Юрійович, – розповідає завідувач сектору з питань усиновлення, розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування Черкаської РДА Зоя Баранюк. – Кожну  дитину потрібно любити як свою. Буде важко. Але якщо кожна людина візьме у свою родину хоча б одну дитину, світ стане кращим».

За інформацією служби у справах дітей Черкаської райдержадміністрації

Стрічка новин