На Черкащині відбулись слухання Комітету ВРУ щодо соціальної захищеності чорнобильців
Питання соціального захисту постраждалих від Чорнобильської катастрофи розглянули 23 квітня під час слухань Комітету Верховної Ради України. Це відбувалось в режимі відеоконференції на платформі ZOOM за участі представників комітетів з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів ВРУ, з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, також Міністерства соціальної політики України, представників Черкаської ОДА.
Заступниця очільника області Лариса Кошова висловила вдячність за організацію та проведення слухань на Черкащині Голові Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради України Галині Третяковій, Голова підкомітету з питань соціального захисту прав ветеранів Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Анатолію Остапенку, Голові підкомітету з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Олегу Арсенюку, заступнику міністра соціальної політики України Віталію Музиченку.
– У нинішніх реаліях дуже важливим є налагодження співпраці між законодавчою та виконавчою гілками влади, і переконана спільно зможемо напрацювати низку важливих рішень, – зауважила пані Лариса. – 35 років минуло з дня Чорнобильської катастрофи, а стан соціальної захищеності постраждалих осіб лишається актуальним. Черкаська область – одна з найчисельніших областей України за кількістю проживаючих постраждалих осіб. На сьогодні в області живе понад 94 тис. осіб, які мають статус громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Водночас заступниця додала, що держава натомість піклується про цю категорію осіб, передбачаючи в державному бюджеті кошти на соціальні виплати за Чорнобильськими програмами. Зокрема на 2021 рік з державного бюджету області виділили 66 млн грн, що на 8 млн грн більше, ніж у минулому році. З обласного та місцевих бюджетів цьогоріч, у межах діючих в області програм, передбачили для їхньої підтримки майже 20 млн грн.
Під час засідання йшлося і про забезпечення житлом чорнобильців, оскільки з 2014 року кошти з державного бюджету не виділялися. Мова йшла і про недостатнє пенсійне забезпечення та інші.
По завершенню, визначили перелік пріоритетних завдань.
Довідково: в області осіб з інвалідністю – 6 524, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 7 579, дітей, віднесених до потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи – 11 157, з них 22 дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.
На сьогодні в області в житлових чергах перебуває 824 чорнобильці І та ІІ категорії.
-
08:54Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 13 липня
Ніч на Черкащині минула без повітряних тривог. Водночас тут тривають відновлювальні роботи після негоди декількома днями раніше. Тоді град і шквальний вітер з дощем спричинили…
08:54 -
08:14Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 12 липня
На Черкащині з вечора і до ранку захисники неба відбивали численні ворожі атаки. Як інформує начальник ОВА Ігор Табурець, у межах області знищили російську ракету,…
08:14 -
17:06Бойові «пташки» для оборонців: від Черкащини передали нову допомогу
FPV-дрони та квадрокоптери. Потужне бойове підсилення передали військовим, які тримають оборону на гарячих напрямках, від Черкащини. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Допомогу розподілили…
17:06 -
15:49Понад 275 000 кваліфікованих працівників підготовлено для відновлення України завдяки Skills Alliance
Понад 275 000 українців, серед яких 134 000 жінок, вже пройшли якісне професійне навчання та підвищення кваліфікації в межах Skills Alliance. Про це оголосили на…
15:49 -
15:07Компенсація за зруйноване житло: Уряд спростив умови
Уряд ухвалив важливі рішення, які роблять компенсацію за знищене або пошкоджене житло більш зручною і реалістичною. Відтепер з урахуванням воєнної ситуації та складнощів, з якими…
15:07 -
13:33Все більше жінок опановують «чоловічі» професії завдяки Службі зайнятості
Жінки за кермом навантажувачів чи за пультом на виробництві — тепер це не виняток, а нова реальність. Все більше українських компаній приєднуються до експериментальної ініціативи…
13:33 -
12:05Земельний податок на Черкащині: майже 712 млн грн надійшло до місцевих бюджетів
Аграрний сектор Черкащини продовжує демонструвати стійкість та ефективність. За 6 місяців 2025 року до місцевих бюджетів надійшло 711,7 млн грн за земельний податок. Такі дані…
12:05 -
11:28На Черкащині працюють над реабілітаційними потужностями
Реабілітаційну інфраструктуру продовжують розбудовувати на Черкащині. З акцентом на безбар’єрність. Про це йшлось на зустрічі заступника начальника ОВА Антона Царюка із представницею Урядового уповноваженого з…
11:28 -
11:24Ukraine Recovery Conference: проєкти Черкащини представляють у Римі
Представники від Черкащини беруть участь у міжнародній конференції з питань відновлення України – URC2025, що проходить у Римі. На заході зібралися учасники з понад ста…
11:24 -
10:58Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
На Черкащині відслідковують публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro. Здійснюють це в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, із 4 по 10 липня…
10:58 -
10:10Робочий тиждень завершується під впливом антициклону
В області п’ятниця пройде під впливом антициклону, що забезпечить суху та сонячну погоду. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. На 08:00 ранку…
10:10 -
09:40Діалог влади та бізнесу: зміни на ринку підакцизних товарів
Ліцензування, ідентифікація та нові вимоги до суб’єктів господарювання на ринку підакцизних товарів. Таку тему обговорювали на черговій онлайн-зустріч у межах діяльності регіональної платформи “Діалог влади…
09:40