На Черкащині відбулись слухання Комітету ВРУ щодо соціальної захищеності чорнобильців

Питання соціального захисту постраждалих від Чорнобильської катастрофи розглянули 23 квітня під час слухань Комітету Верховної Ради України. Це відбувалось в режимі відеоконференції на платформі ZOOM за участі представників комітетів з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів ВРУ, з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, також Міністерства соціальної політики України, представників Черкаської ОДА.

Заступниця очільника області Лариса Кошова висловила вдячність за організацію та проведення слухань на Черкащині Голові Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради України Галині Третяковій, Голова підкомітету з питань соціального захисту прав ветеранів Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Анатолію Остапенку, Голові підкомітету з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Олегу Арсенюку, заступнику міністра соціальної політики України Віталію Музиченку.

– У нинішніх реаліях дуже важливим є налагодження співпраці між законодавчою та виконавчою гілками влади, і переконана спільно зможемо напрацювати низку важливих рішень, – зауважила пані Лариса. – 35 років минуло з дня Чорнобильської катастрофи, а стан соціальної захищеності постраждалих осіб лишається актуальним. Черкаська область – одна з найчисельніших областей України за кількістю проживаючих постраждалих осіб. На сьогодні в області живе понад 94 тис. осіб, які мають статус громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Водночас заступниця додала, що держава натомість піклується про цю категорію осіб, передбачаючи в державному бюджеті кошти на соціальні виплати за Чорнобильськими програмами. Зокрема на 2021 рік з державного бюджету області виділили 66 млн грн, що на 8 млн грн більше, ніж у минулому році. З обласного та місцевих бюджетів цьогоріч, у межах діючих в області програм, передбачили для їхньої підтримки майже 20 млн грн.

Під час засідання йшлося і про забезпечення житлом чорнобильців, оскільки з 2014 року кошти з державного бюджету не виділялися. Мова йшла і про недостатнє пенсійне забезпечення та інші.

По завершенню, визначили перелік пріоритетних завдань.

Довідково: в області осіб з інвалідністю – 6 524, учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – 7 579, дітей, віднесених до потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи – 11 157, з них 22 дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

На сьогодні в області в житлових чергах перебуває 824 чорнобильці І та ІІ категорії.

Стрічка новин